Pasak Kinijos prekybos ministerijos atstovo spaudai Gao Fengo, į juodąjį sąrašą būtų įtrauktos užsienio įmonės ir asmenys, kurie nesilaiko rinkos taisyklių ir „daro žalą teisėtiems Kinijos verslo interesams“, skelbia Kinijos žiniasklaida.

Taip vadinamas Kinijos nepatikimųjų sąrašas yra panašus į JAV juodąjį sąrašą, į kurį buvo įtrauktas ir „Huawei“.

Nors kol kas nėra skelbiama, kokios konkrečiai JAV ar kitų šalių bendrovės gali atsidurti juodajame sąraše, įtraukimas į nepatikimųjų sąrašą itin smarkiai pakenktų tokioms JAV milžinėms, kaip „Apple“ ar „Nike“, kurios yra ypač priklausomos nuo Kinijos rinkos.

Šis Pekino pareiškimas pasirodė likus vos dienai iki tol, kol bus padidinti muitų tarifai amerikietiškų prekių importui. Taip Kinija atsako į gegužės pradžioje padidintus Jungtinių Valstijų muitų tarifus kiniškų prekių importui.

Prekybos karas tarp dviejų didžiausių pasaulio ekonomikų prasidėjo pernai. Jungtinės Valstijos kaltino Pekiną verčiant Jungtinių Valstijų bendroves, veikiančias Kinijoje, dalytis technologijomis su vietiniais partneriais ir perduoti intelektinės nuosavybės paslaptis.

Pati Kinija tai neigia. D. Trumpo administracijos pareigūnai taip pat prieštarauja Kinijos keliamiems prekybos barjerams, kaip valstybinėms subsidijoms, reguliavimui, verslo licencijavimo procedūroms, prekių standartų priežiūrai ir kitoms praktikoms, kurios, esą užveria Kinijos rinką užsienio įmonėms arba suteikia vietos įmonėms nesąžiningą pranašumą.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)