Prestižiškiausiame Senojo žemyno futbolo turnyre kitą sezoną pirmą kartą per visą istoriją varžysis Bergamo „Atalanta“ komanda, kuri „Serie A“ pirmenybėse užėmė trečiąją vietą.

Ją komandai garantavo paskutiniajame ture namuose 3:1 iškovota pergalė prieš „Sassuolo“ futbolininkus, kurie rungtynes dėl dviejų raudonų kortelių baigė devyniese.

Čempionų lygos futbolą dovanojusius įvarčius Bergamo klubui pelnė Duvanas Zapata (35 min.), Papu Gomezas (53 min.) ir Mario Pašaličius (65 min.).

„Sassuolo“ pirmieji buvo išsiveržę į priekį 19-ąją minutę. Raudonos kortelės svečiams buvo parodytos 46-ąją bei 83-ąją minutėmis.

Dramatiškai kelialapį į Čempionų lygą iškovojo Milano „Inter“ komanda, kuri tik paskutinėmis minutėmis namuose 2:1 palaužė „Empoli“.

Šeimininkus 51-ąją minutę į priekį išvedė Keita Balde, bet 76-ąją minutę rezultatą išlygino Hamedas Junioras Traore.

Pergalingą įvartį 81-ąją minutę įmušė Radja Nainggolanas.

90-ąją minutę pirmojo įvarčio autorius K. Balde buvo išvytas iš aikštės už dvi per minutę gautas geltonas korteles.

„Empoli“ komandai šis pralaimėjimas lėmė iškritimą iš lygos. Aštuonioliktoje vietoje likusi ekipa praleido į priekį 0:0 su „Fiorentina“ sužaidusį „Genoa“ klubą.

Iš lygos iškrito ir „Frosinone“ bei „Chievo“.

Pergales paskutiniajame ture iškovojo ir „Atalanta“ bei „Inter“ pasivyti mėginę klubai, tačiau to neužteko. „AC Milan“ ir „AS Roma“ kitą sezoną varžysis UEFA Europos lygoje.

„AC Milan“ svečiuose 3:2 palaužė SPAL ir užėmė penktąją vietą nuo „Inter“ atsilikdami tašku. „AS Roma“ 2:1 įveikė „Parma“ ekipą bei liko šeštoje pozicijoje.

Šalies čempionai „Juventus“ sezoną baigė 0:2 pralaimėdami Genujos „Sampdoria“ futbolininkams.

Rezultatyviausiu čempionato futbolininku tapo 26 įvarčius pelnęs 36-erių „Sampdoria“ veteranas Fabio Quagliarella.

Kitose rungtynėse „Udinese“ 2:1 palaužė „Cagliari“, o „Torino“ 3:1 pranoko Romos „Lazio“.