aA
53 proc. šalies gyventojų, turinčių mokyklinio amžiaus vaikų, skirtų daugiau pinigų atžalų laisvalaikiui, jei turėtų tokią galimybę, rodo „Swedbank“ Finansų instituto užsakymu atlikta reprezentatyvi šalies gyventojų apklausa.
Vaikai ir finansai
© Shutterstock

„Gyventojų apklausos rezultatai parodė, kad daugiau nei pusei šeimų, kuriose auga mokyklinio amžiaus vaikai, šią vasarą išleisti vaikus į stovyklas gali būti sudėtinga. Kad norėtų daugiau skirti lėšų vaikų laisvalaikiui dažniausiai įvardijo mažų ir vidutinių pajamų atstovai. Taigi matyti tendencija, kad vasaros stovyklos yra labiau prieinamos tik aukštesnes nei vidutines pajamas gaunančioms šeimoms“, – sako „Swedbank“ Finansų instituto vadovė Jūratė Cvilikienė.

Instituto surinkti duomenys rodo, kad šią vasarą išleisti vaiką į stovyklą kainuos apie 10–15 proc. daugiau nei prieš metus. Pasak J. Cvilikienės, vasaros stovyklų kainų augimui įtakos turėjo pabrangusios maisto tiekimo paslaugos. Stovyklos kainą didžiąja dalimi taip pat lemia jos vieta, trukmė ir programa.

Skaičiuojama, kad populiariausios 7 dienų su nakvyne stovyklos šiemet vidutiniškai kainuos nuo 180 iki 400 eurų. Daugiausia investuoti į vaikų laisvalaikį teks vilniečiams – sostinėje savaitės trukmės stovyklos kaina svyruoja nuo 150 iki 750 eurų. Antroje vietoje pagal stovyklų brangumą – Klaipėda, kur vidutiniškai stovykla kainuoja nuo 250 iki 500 eurų.

Šiek tiek mažiau stovyklos kainuos kauniečiams – nuo 150 iki 300 eurų. Šiauliuose ir Panevėžyje savaitės trukmės stovykla su nakvyne šią vasarą kainuos apie 200 eurų.

„Pačios populiariausios stovyklos išlieka tos pačios – užsienio kalbų, aktyvaus laisvalaikio ar poilsio pajūryje. Išskirtinės, pavyzdžiui, kartingų ar nardymo, stovyklos perkamos retai, nes jų kainos siekia tūkstantį ir daugiau eurų“, – sako J. Cvilikienė.

Vasaros metu ekspertė rekomenduoja neužmiršti įvairių būrelių, kurių finansavimui galima gauti 15 eurų kompensaciją mėnesiui. Neformaliojo švietimo krepšelio lėšomis gali būti finansuojama viena vaiko pasirinkta programa, kuriai per savaitę skiriama ne mažiau nei 2 val. arba ne mažiau nei 8 val. per mėnesį.

Tėvai, norintys, kad šiomis lėšomis būtų finansuojamas vaiko lankomas užsiėmimas, savo savivaldybės tinklalapyje skelbiamų būrelių sąraše išsirinkę patinkantį, turėtų kreiptis į būrelio organizatorių. Taip pat iki 95 proc. finansavimą vaikų užimtumui vasaros metu gali gauti socialiai remtinos šeimos, asmenys, turintys negalią.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.