Londono „Arsenal“ užtikrintai žengė į Europos lygos finalą. Vos trečią kartą per visą istoriją Ispanijoje laimėję „kanonieriai“ ketvirtadienį atsakomojoje pusfinalio dvikovoje iškovojo pergalę 4:2 ir triumfavo bendru rezultatu 7:3. Prieš savaitę Unai Emery auklėtiniai namie įveikė „Valencia“ 3:1.

Valensijoje puikiai pasirodė 32-ą gimtadienį ketvirtadienį šventęs Kevinas Gameiro. Prancūzas pelnė pirmąjį įvartį, o vėliau sugebėjo išlyginti rezultatą (2:2) 58-ą žaidimo minutę.

Tačiau fantastišką šou Ispanijoje surengė Pierre-Emerickas Aubameyangas. Gabono rinktinės kapitonas pelnė vadinamąjį hat-trick'ą ir kartu su dar vieną įvartį pelniusiu Alexandre'as Lacazette nepaliko jokių vilčių „Valencia“ ekipai.

P. Aubameyangas yra vos antras žaidėjas Europos lygos istorijoje, pusfinalyje pelnęs tris įvarčius. 2011 metais keturis įvarčius pusfinalyje pavyko pelnyti Radameliui Falcao, kai „Porto“ įveikė „Villarreal“ 5:1.

„Arsenal“ strategui U. Emery tai bus jau ketvirtas Europos lygos finalas.

„Valencia“ 2 – 4 Londono „Arsenal“ (bendras 3 – 7)

11' [1 – 0] Kevinas Gameiro
17' [1 – 1] Pierre-Emerickas Aubameyangas
50' [1 – 2] Alexandre'as Lacazette
58' [2 – 2] Kevinas Gameiro
69' [2 – 3] Pierre-Emerickas Aubameyangas
89' [2 – 4] Pierre-Emerickas Aubameyangas

Londone vyko antrojo pusfinalio atsakomosios rungtynės, kur „Chelsea“ ir Frankfuto „Eintracht“ po lygiųjų 1:1 (bendras 2:2) žaidė pratęsimą.

Tačiau ir po pratęsimo komandoms nepavyko išsiaiškinti nugalėtojo – teko mušti 11 m baudinius. Čia sėkmė lydėjo Londono komandą 4:3.

„Chelsea“ vartininkas Kepa Arrizabalaga sugebėjo atremti du paskutinius varžovų smūgius nuo 11 m žymos, o pergalę įtvirtino tikslus aikštės šeimininkų žvaigždės Edeno Hazardo smūgis.

Londono „Chelsea“ 1 – 1 Frankfuto „Eintracht“ (bendras 2 – 2)

28' [1 – 0] Rubenas Loftus-Cheekas
49' [1 – 1] Luka Jovičius

Europos lygos finalas vyks Azerbaidžano sostinėje Baku gegužės 29 dieną.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (30)