Susisiekimo ministro Roko Masiulo teigimu, nauja kryptis visų pirma yra strategiškai svarbi valstybės plėtrai. Šį faktą pripažino Europos Komisijos atstovai, rašoma Lietuvos oro uostų pranešime spaudai.

„Intensyviai dirbame, kad Lietuvos pasiekiamumas oro transportu tik gerėtų. Dėl šio skrydžio buvo diskutuota ilgus metus dar ankstesnių vyriausybių, tačiau vis pritrūkdavo politinės valios, tad realūs darbai padaryti tik dabar. Tiesioginis skrydis, kuris itin patogus verslui, atveria naujas galimybes Lietuvai, gerina šalies įvaizdį. Tikimės, kad skrydis bus patogus ir vis didėjančiam turistų srautui“, – sako susisiekimo ministras R. Masiulis.

Savo ruožtu Vilniaus oro uosto direktorius Dainius Čiuplys pažymi, kad konkursui, skirtam rasti oro vežėją, iš Vilniaus skraidinsiantį į vieną iš pasaulio finansų centrų, pradėta ruoštis dar 2017 metais. Šia galimybe domėjosi ne viena Europos skrydžių bendrovė, o laimėtoja tapo Lenkijos LOT. Vadovo įsitikinimu, naujos strategiškai svarbios tiesioginės jungties atsiradimas yra visapusiškai reikšmingas žingsnis šaliai.

„Tai pirmas atvejis ES, kai skrydžio mechanizmas, skirtas pritraukti verslo keleivių segmentą, bus remiamas valstybės. Gerosios praktikos iš mūsų semtis galės ir kitos Europos Sąjungos šalys, nes kartu su partneriais – Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Susisiekimo ministerija ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“ – tokį projektą įgyvendinome pirmieji“, – kalba D.Čiuplys. Oro uosto vadovas pridūrė, kad keleiviams yra pasiūlytas patogiausias skrydžių į Londoną ir atgal tvarkaraštis.

Susisiekimas su Jungtine Karalyste šiuo metu Lietuvai yra prioritetinis klausimas, kadangi pernai šios šalies bendrovės tapo aktyviausiomis investuotojomis ir pagal Lietuvoje įgyvendinti planuojamų tiesioginių užsienio investicijų projektų skaičių pirmą kartą aplenkė investuotojus iš kitų valstybių. Tačiau ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius tvirtina, kad sukūrus tinkamas keliavimo sąlygas galima pasiekti ir dar geresnių rezultatų.

„Skaičiuojame, kad per pastaruosius trejus metus esame praradę daugiau nei 4300 Jungtinės Karalystės bendrovių planuotų sukurti naujų darbo vietų vien dėl to, kad nebuvo tiesioginio verslo segmento skrydžio tarp Vilniaus ir Londono. Jam atsiradus investicinė aplinka tampa patrauklesnė investuotojams iš Jungtinės Karalystės ir tai leis dar intensyviau konkuruoti dėl naujų darbo vietų Lietuvoje“, - sako V. Sinkevičius.

Naujosios krypties plėtrą skatinti pasiruošusi ir Vilniaus savivaldybė, tam skirdama 2,1 mln. Eur sumą. Lėšos, surinktos iš turisto rinkliavos, nukreiptos Vilnius-Londonas krypties rinkodaros skatinimui. Sostinės mero Remigijaus Šimašiaus įsitikinimu, šalies gyventojai tiesiogiai pajus krypties naudą.

„Net neabejoju, kad šis verslo lygio skrydis padės Vilniuje atsirasti dar daugiau tarptautinių įmonių ir gerų darbo vietų specialistams. O visa mūsų darni miesto komanda užtikrins, kad jiems čia nieko netrūktų“, – sako Vilniaus miesto meras R. Šimašius.

Kasmet tarp Lietuvos ir Jungtinės Karalystės keliauja apie 1 mln. keleivių, o pastarosios šalies oro uostai pas mus patenka į populiariausiųjų penketuką. Tad „LOT Polish Airlines“ kompanijos vadovas Rafalas Milczarskis neabejoja naujųjų skrydžių iš Vilniaus potencialu. Anot jo, iki šiol Lietuva neturėjo alternatyvos toliau nuo Londono esantiems oro uostams, tokiems kaip Lutonas ar Stanstedas.

„Siūlydami šiuos skrydžus galime atliepti susidariusį verslo segmento ir kitų keliautojų poreikį. Naujasis LOT ryšys žymiai sutrumpins kelionę iš Vilnius į Londoną, o iš verslo perspektyvos tai sudaro reikšmingą pagrindą investicijų augimui tarp šalių. Tad tikime, kad skrydžiai ne tik sulauks didelio keliautojų susidomėjimo, bet ir turėtų padėti stiprinti abiejų šalių santykius“, – teigia R. Milczarskis.

Atsižvelgiant į verslo keleivių poreikį, vasarą lėktuvas iš Vilniaus kils kiekvieną darbo dieną 6:30 val. ir 16:55 val., šeštadieniais 6:30 val., sekmadieniais – 16:55 val. Iš Londono Sičio skrydžiai darbo dienomis vietos laiku vyks 9:35 val. ir 18:40 val., šeštadieniais taip pat bus skrendama iš ryto, sekmadieniais – vakare. Kelionės tarp dviejų sostinių trukmė – 3 val.

Skrydžiai Vilnius – Londono Sitis bus vykdomi vienu naujausių vežėjo „LOT Polish Airlines“ orlaiviu „Embraer ERJ-190“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)