aA
2009-2010 metų krizės aplinkybes ir pasekmes tiriančio Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) vadovas „valstietis“ Stasys Jakeliūnas kitą savaitę vyksta į Švediją, kur ketina susitikti su šalies centrinio banko ir komercinius bankus prižiūrinčios finansų inspekcijos vadovais.
Stasys Jakeliūnas
© DELFI / Andrius Ufartas

„Ir vienoje, ir kitoje institucijoje bus kalbama apie krizę Baltijos šalyse ir Lietuvoje. Kadangi Švedijos ir parlamentas, ir centrinis bankas, ir finansų inspekcija yra išreiškę savo pozicijas dėl krizės priežasčių, tai mes padiskutuosime apie vykstantį tyrimą (Lietuvoje) ir pasitikrinsime, ar tos išvados ir pozicijos panašios, ar skiriasi“, – BNS sakė S. Jakeliūnas.

Jis sakė esantis pasirengęs pristatyti poziciją dėl santykių su Lietuvos banku ir aptarti tarpbankinių paskolų litais palūkanų normos Vilibor klausimą.

S. Jakeliūnas teigė, kad nei Švedijos bankai SEB ir „Swedbank“, nei jų valdomi bankai Lietuvoje neatsiliepė į jo bandymus susisiekti.

S. Jakeliūnas yra viešai priekaištavęs Skandinavijos bankams dėl jų elgesio įtakos finansų krizei ir ragina mažinti jų koncentraciją Lietuvoje bei kitose Baltijos šalyse.

2015 metais atsistatydinęs iš premjero patarėjo finansams posto, S.Jakeliūnas kritikavo „Swedbank“ taikytą būsto paskolų kainodarą.

S. Jakeliūnas Švedijoje lankysis gegužės 2-ąją, jo susitikimus padėjo surengti Lietuvos ambasada Stokholme.

BNS