aA
Filmas „Globa" („Custody" arba „Jusqu'a la garde"), nagrinėjantis smurto šeimoje temą ir vaizduojantis išsiskyrusios poros kovą dėl savo sūnaus, penktadienį sėkmingai pasirodė per Prancūzijos „Oskarais" vadinamų „Cezario" apdovanojimų ceremoniją.
Kino teatrai regionuose

Tuo tarpu JAV veteranui aktoriui ir režisieriui Robertui Redfordui buvo įteiktas garbės apdovanojimas.
„Globa" yra režisieriaus Xavier Legrand'o pirmasis pilnametražis filmas. Jis buvo pripažintas geriausia juosta, gavo apdovanojimą už geriausią originalų scenarijų ir laimėjo dar dviejose kategorijose.
Be to, geriausia aktore buvo pripažinta Lea Drucker, „Globoje" suvaidinusi Miriam – drąsią, bet trapią motiną, mėginančią atsigauti po skyrybų ir apsaugoti savo sūnų nuo smurtaujančio tėvo.
„2016-aisiais, kai kūrėme šį filmą, (Prancūzijoje) 123 moterys buvo nužudytos savo partnerių arba buvusių partnerių", – atsiimdamas apdovanojimą sakė X. Legrand'as.
„Nuo 2019 metų sausio 1-osios buvo nužudytos 25 moterys. Tai reiškia, kad nuo vienos (nužudytos) moters kas trys dienos, kaip buvo 2016-aisiais, perėjome prie vienos (moters) kas dvi dienos", – pridūrė jis per tviskančią ceremoniją Paryžiuje.
Didžiausia prancūziško kino apdovanojimų ceremonija buvo surengta jau 44-ąjį kartą.
„Norėčiau dedikuoti šį apdovanojimą visoms Miriam – visoms moterims, gyvenančioms ne išgalvotame pasaulyje, o tragiškoje tikrovėje", – atsiimdama savo statulėlę sakė L. Drucker.
Organizatoriai taip pat pagerbė 82 metų R. Redford, įteikdami jam garbės „Cezarį". JAV kino žvaigždė šia proga pasidalijo prisiminimais apie savo ankstyviausias viešnages Prancūzijoje.
Geriausio režisieriaus apdovanojimas atiteko Jacques'ui Audiard'ui už juostą „Broliai Sistersai". Tuo metu Alexas Lutzas atsiėmė geriausio aktoriaus „Cezarį" už pagrindinį vaidmenį komedijoje „Gi", kurį jis taip pat režisavo ir parašė šio filmo scenarijų.
Aiškia favorite laikytai komedijai „Nepaskandinamieji", vaizduojančiai grupę vyrų, pasiryžusių siekti sinchroninio plaukimo sporto aukštumų, šis vakaras buvo nuviliantis – filmas gavo tik vieną apdovanojimą, skirtą geriausiam antrojo plano aktoriui Philippe'ui Katerine'ui.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.