Bostono krepšininkai varžovų po netikėtai atkaklaus mūšio su „Cavaliers“ jaučiamu nuovargiu naudotis ėmėsi nuo pirmųjų susitikimo minučių. Agresyvus gynybinis spaudimas bei pastangos terorizuoti svečių gynybą greitu žaidimu tapo pagrindiniu visų rungtynių metu Brado Stevenso naudotos taktikos motyvu.

Dvikovą sėkmingai pradėjo trečią kartą iš eilės starto penkete atsidūręs Domantas Sabonis. Peties skausmą kenčiantį Mylesą Turnerį pakeitęs lietuvis pirmoje susitikimo dalyje dažniau ieškojo komandos draugų nei pats atakavo krepšį, tačiau toks jo nusiteikimas leido „Pacers“ pirmuosius du metimus pataikyti po Domo rezultatyvių perdavimų.

Bojano Bogdanovičiaus ir Victoro Oladipo pataikyti tritaškiai ir du tikslūs Sabo baudų metimai tapo visais per pirmąsias penketą minučių Indianos komandos pelnytais taškais, o kitame aikštės gale iniciatyvos ėmėsi jaunasis „Celtics“ krašto puolėjas Jaysonas Tatumas.

Antrąjį sezoną NBA lygoje rungtyniaujantis krepšininkas pataikė visus penkis pirmuosius iš žaidimo atliktus metimus, o jo vedami šeimininkai žaibiškai atitrūko 18:8. Šios atkarpos metu Tatumas sukūrė vieną gražiausių nakties epizodų, kai jo klaidinantis judesys privertė Oladipo suklupti ant parketo.

Antro kėlinio pradžioje energijos „Pacers“ puolimui suteikė Tyreke‘as Evansas, pelnęs devynis taškus iš eilės ir išlyginęs rungtynių rezultatą. Visgi kitame aikštės gale estafetę iš Tatumo perėmė Jaylenas Brownas ir Marcusas Morrisas, kurių užtikrintas žaidimas padėjo Bostono komandai susigrąžinti dviženklę persvarą.

Įsibėgėję „Celtics“ iki ilgosios pertraukos pataikė net 17 iš 21 baudos aikštelėje atlikto metimo, o po Kyrie Irvingo taiklaus tritaškio komandas skyrė jau 16 taškų. Visgi net ir šis deficitas tapo tik „Pacers“ problemų pradžia.

Trečiame ketvirtyje Bostono komanda netruko perkopti 20 taškų atotrūkio ribą, o prieš lemiamas dvylika minučių ekipas skyrė nepadorus skirtumas – 80:105. Savo pranašumą „Celtics“ išlaikė iki pat susitikimo pabaigos, o svečių komandos starto penketo nariai ketvirtą kėlinį stebėjo nuo atsarginių žaidėjų suolelio.

Per 27 aikštėje praleistas minutes Sabonis tapo rezultatyviausiu komandos krepšininku. Energingai žaidęs lietuvis viso surinko 20 taškų (6/9 met., 8/8 baud.), 7 atkovotus kamuolius, 5 rezultatyvius perdavimus, vieną klaidą ir 3 asmenines pražangas.

Užtikrintas Domanto žaidimas puolime leido jam pratęsti įspūdingą seriją – aukštaūgis jau šešiolikoje rungtynių iš eilės pelnė bent po 10 taškų. Tai ilgiausia tokia atkarpa Sabonio NBA karjeroje. Jo progresą puikiai iliustruoja faktas, jog atstovaudamas Oklahomos „Thunder“ klubui 2016-17 metų pirmenybėse Domas dviženklę pelnytų taškų ribą pasiekė tik trylika kartų per visą sezoną.

Negana to, Bostone lietuvis pasiekė ir dar vieną geriausią karjeros rezultatą. Šiąnakt Sabas pirmą kartą karjeroje atakavo 100 procentų taiklumu nuo baudų metimo linijos rungtynėse, kuriose išmetė bent 8 tokio pobūdžio metimus.

Indianos klubui tai buvo tik septintasis šio sezono pralaimėjimas dviženkliu skirtumu bei didžiausiu deficitu patirta nesėkmė šiame sezone. Palyginimui, ketverios pastarosios „Celtics“ ir „Pacers“ tarpusavio rungtynės buvo pasibaigusios bendru 10 taškų skirtumu.

„Celtics“: Marcusas Morrisas (6/8 met., 3/3 trit., 7/7 baud., 8 atk. kam.) ir Jaylenas Brownas po 22, Jaysonas Tatumas 20, Gordonas Haywardas 14, Kyrie Irvingas, Danielis Theisas ir Terry Rozier po 12 taškų.

„Pacers“: Domantas Sabonis 20, Victoras Oladipo 17 (2/6 baud.), Tyreke‘as Evansas 15 (6/16 met.), Kyle‘as O‘Quinnas 11, Thaddeusas Youngas 10 taškų.

Artimiausias rungtynes „Pacers“ naktį iš penktadienio į šeštadienį žais su Niujorko „Knicks“ klubu.