aA
„Dabar beveik visuose didžiausiuose pasaulio muziejuose atgarsio sulaukia būtent tapybos parodos, o menininkai, karjeras sukūrę šiuolaikinio meno srityje, sugrįžta prie šios tradicine vadinamos technikos. Šiandien tapybos medija yra matoma kaip niekada“, – sako menotyrininkė Julija Dailidėnaitė, jubiliejinio, jau 10-ąjį kartą vyksiančio, konkurso „Jaunasis tapytojo prizas“ viena iš organizatorių.
Menotyrininkė Julija Dailidėnaitė/ Augustino Žukovo nuotr.

Šiemet dėl pagrindinio „Jaunojo tapytojo prizo“ konkuruos 72 Lietuvos, Latvijos ir Estijos iki 30 metų menininkai, iš kurių darbų tarptautinė komisija atrinks 15. Šie tapybos kūriniai bus pristatyti baigiamajame renginyje lapkričio 9 dieną Vilniuje, galerijoje TSEKH (Vytenio g. 6). Renginio metu bus paskelbtas pagrindinio prizo laimėtojas. Jam bus skirtas 2 000 Eur piniginis prizas, 1 500 Eur vertės 2 mėn. trukmės rezidencija „Hangar“ meno tyrimų centre Portugalijoje ir galimybė surengti personalinę parodą Pamėnkalnio galerijoje Vilniuje.

Pasak menotyrininkės, konkursas „Jaunojo tapytojo prizas“ ne vienam jaunajam kūrėjui tapo atspirties tašku tarptautinės karjeros link.

„Iš pastarojo meto sėkmingų pavyzdžių paminėčiau Rosandą Sorakaitę, kurios kūriniai buvo eksponuoti Londono „Saatchi“ galerijos projekto „Start“ metu. Taip pat menininkė sėkmingai debiutavo Niujorko mugėje „Volta NY“. Itin aktyvią meninę karjerą augina tapytojas Andrius Zakarauskas. Prieš kelias dienas jo personalinė paroda buvo atidaryta Pekino galerijoje „Xin Dong Cheng Space for Contemporary Art“. Menininko kūryba pristatoma prestižinėse šiuolaikinio meno mugėse bei svarbiose meno institucijose. Jis jau yra surengęs dešimtis personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje. Sėkmingai mūsų projekto platforma pasinaudojo ir Skandinavijos meno lauke įsitvirtino latvė Zane Tuča“, – pasakoja J. Dailidėnaitė.

Pernai „Jaunojo tapytojo prizą“ laimėjęs estų tapytojas Alexei Gordin taip pat intensyviai išnaudoja savo kūrybinį potencialą – jo darbai jau buvo pristatyti Helsinkio šiuolaikinio meno centre „Kiasma“. Rugsėjo pabaigoje bus atidaryta jo personalinė paroda Berlyne, o spalio mėnesį – Vilniuje.

„Jaunojo tapytojo prizas“ jau tapo savotišku Baltijos šalių jaunosios kartos tapybos metraštininku, svarbia jaunųjų kūrėjų platforma. Jis atsirado tuomet, kai buvo užklupęs ekonominis sunkmetis, tapyba ne vieną kartą buvo laidojama. Tad privačiomis lėšomis gimęs projektas tuomet buvo bene vienintelė finansinė paskata jauniems dailininkams. Dabar galimybių būti pastebėtam ir finansiškai motyvuotam yra daugiau, tačiau perspektyvius ir ryškius jaunosios kartos atstovus pristatantis renginys ir po 10 metų išlieka vienu reikšmingiausių meno renginių trijose Baltijos šalyse“, – tvirtina J. Dailidėnaitė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.