Rinkoje – jau 102 nauji profesionalai

Šiais metais „Akademija.IT“ studentai renkami penktą kartą. Per 10 mėnesių trunkančią mokymo programą jaunieji specialistai gauna tiek žinių ir patirties, kad be vargo gali įsitraukti į jau vykstančius procesus ir projektus IT kompanijose. Šiais metais programa plečiasi – specialistams reikalingas kompetencijas bus galima įgyti ne tik Vilniuje, kur į vieną vietą pretenduoja jau trys kandidatai, bet ir Kaune. Per ketverius programos metus geriausi IT rinkos specialistai – „Akademija.IT“ dėstytojai – į rinką išleido jau 102 IT profesionalus.

IT sektorius Lietuvoje sparčiai auga ir jau kuris laikas sulaukia vis daugiau dėmesio. Abiturientai noriau renkasi technologinių sričių studijas, o šiuo metu dirbantys kitose srityse pasiryžta ir persikvalifikuoti. IT rinkos žaidėjai vieningai sutaria, kad šis sektorius – daugiasluoksnis, čia save kaip profesionalą gali atrasti įvairių gebėjimų ir savybių turintys žmonės. Tačiau viską vienija gebėjimas kūrybiškai spręsti iškylančias problemas ir vidinė motyvacija. Žinoma, tokios IT organizacijos kaip programinės įrangos kūrėjai „Baltic Amadeus“, IT sprendimų kūrėjai „Forbis“ ir informacinių sistemų ir programinės įrangos kūrimo bendrovė „Elsis Pro“ darbo rinkoje nuolat žvalgosi ir kruopščių specialistų, gebančių dirbti komandoje bei norinčių nuolat tobulėti.

Naujoji specialistų karta, išugdyta verslo

Nepaisant IT kompanijų siūlomų privalumų ir karjeros perspektyvų, reikiamų savybių ir įgūdžių turinčių asmenų rinkoje vis dar trūksta. Skaičiuojama, kad per artimiausius trejus metus sparčiai augančioms IT verslo įmonėms Lietuvoje papildomai reikės daugiau nei 13 tūkst. informacinių ir ryšių technologijų specialistų. Todėl verslo įmonės, bendradarbiaudamos per tokias organizacijas kaip INFOBALT, ar „Tech City Lithuania“ vienija jėgas siekiant ugdyti jaunuosius specialistus ir malšinti jų trūkumo padarinius.

„Kadangi IT srities ekspertų trūksta globaliai, atitinkamai trūksta ir resursų, kurie galėtų kokybiškai juos paruošti – esami patyrę specialistai savo laiką investuoja į pridėtinės vertės kūrimą, programavimą, o ne į kolegų mokymą. Todėl bendradarbiaujant galima efektyviau pasitelkti jau solidžią patirtį sukaupusius profesionalus naujos specialistų kartos rengimui. „Akademija. IT“ suteikia galimybes verslui bendromis jėgomis skirti laiką jaunųjų ugdymui neaukojant programuotojų resursų. Specialistų trūkumo problema sieja visas rinkos įmones, todėl ją ir spręsti reikia kartu“, – teigia „Elsis Pro“ vykdomasis direktorius Rimvydas Jančiauskas.

Tobulas kandidatas – geležinė kantrybė ir užsispyrimas

Nemokamas galimybes tapti programavimo specialistais akademijos iniciatoriai suteikia mokslams ir programavimui pasišventusiems entuziastams. Ekspertai pabrėžia, kad norint prisijungti prie „Akademija.IT“ – programavimo įgūdžiai nėra būtini, tačiau reikalingos matematikos žinios bei gebėjimas suvokti ir spręsti abstrakčius uždavinius, juos paversti konkrečiais sprendimais. Mentorių užduotis programoje – sukurti tinkamą aplinką ir padėti norintiems tapti IT profesionalais.

„Akademija.IT“ greičiausiai pasiseks motyvuotiems ir nepasiduodantiems. Kartais dalyviams, ypač tiems, kurie keičia profesinę sritį, iškyla sunkumų priimant iššūkius. Persiorientuojant į naują veiklą, svarbu sau akcentuoti ne tik naujų žinių įgijimą. Čia reikalinga ir beveik geležinė kantrybė, ir ryžtas nenuleisti rankų. Priešingai į nesėkmes reaguoja jaunesnio amžiaus specialistai. Šie būna nekantrūs ir siekia labai greitais šuoliais judėti pirmyn, tuo pačiu nukenčia atidumas atliekant užduotis, neišgirstamos patyrusių kolegų rekomendacijos. Visuomet akcentuojame, kad siekiant profesinių ambicijų reikia kantrybės, motyvacijos, geranoriškumo priimant pastabas bei kritiką, taip pat atvirumo ir lankstumo mokantis“, – sako „Forbis“ personalo vadovė Julija Kairelienė.

Specialistai ieško iššūkių

Visas šias savybes turintys ekspertai įprastai yra graibstomi IT kompanijų. „Baltic Amadeus“ žmogiškųjų išteklių ir marketingo vadovas Darius Dužinskas pastebi, kad rinkos kompanijos, anksčiau jaunuosius talentus viliodamos patogumais ir motyvacinėmis naudomis, dabar tai vertina kaip higieną. Šiandienos rinkos darbuotojams jau tampa normalu ir įprasta turėti funkcionalų biurą, bendras iniciatyvas ir laisvalaikį, tad tokie privalumai specialistus vilioti nustojo.

„Jaunieji talentai dabar žvalgosi kompanijų, galinčių sudominti vykdomais projektais – iššūkį keliančiomis užduotimis, suteikiamomis galimybėmis tobulėti. Esant tokiai padėčiai rinkoje stengiamės žmogiškuosius išteklius investuoti į jaunųjų kolegų ugdymą. Tiek jauniesiems, tiek ir patyrusiems rinkos specialistams reikia turėti galimybes tobulėti profesinėje srityje: skatiname ne tik mokymąsi, sertifikavimąsi, bet ir suteikiame laisvę keisti veiklos sritis, kilti tiek vertikaliais, tiek ir horizontaliais karjeros laiptais – ir tai yra vertinama. Mūsų komandai svarbu, kad kiekvienas galėtų atrasti ir ugdyti tiek savo profesinius, tiek asmeninius gebėjimus ne kur kitur, o kompanijos viduje“, – sako D. Dužinskas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (15)