Kaip pasakoja faktoringo bendrovės „SME Finance“ vadovas Mindaugas Mikalajūnas, teoriškai dauguma bankų gali teikti panašią paslaugą, tačiau praktiškai ja pasinaudoti gali tik labai didelės įmonės, kurių metinė apyvarta yra ne mažesnė kaip 30 mln. eurų. Todėl smulkioms ir vidutinio dydžio įmonėms, paprašytoms pateikti išankstinį apmokėjimą su įsipareigojimų draudimu, dažniausiai tekdavo kreiptis paskolos į banką, būtinai įkeisti turto ir skirti laiko ilgai trunkančioms procedūroms.

„Pagrindinis naujosios paslaugos privalumas yra tai, kad mažos įmonės gali kreiptis finansavimo net iki 1 mln. eurų, neprivalėdamos įkeisti turto, o suteikiamas draudimas ženkliai palengvins derybas su tiekėjais. Su šia paslauga mažos lietuviškos įmonės galės geresnėmis sąlygomis įsigyti prekių ar žaliavų, lengviau plėsti partnerių ratą užsienyje, greičiau atgauti lėšas ir investuoti jas į tolesnę plėtrą“, – pranešime cituojamas M. Mikalajūnas.

Įprastai su nedidelėmis, tik pradedančiomis veikti įmonėmis, tiekėjai ne itin noriai bendradarbiauja. Kol nėra garantijos, kad įmonė atsiskaitys už įsigytas žaliavas, tiekėjai prašo ne tik išankstinio apmokėjimo, bet ir draudimo. Būtent toks paslaugų komplektas leidžia pradėti importuoti prekes iš kitų šalių, kuriose nedidelės lietuviškos įmonės tik pradeda kurti verslo ryšius. Praktika taip pat rodo, kad turėdamos atvirkštinio faktoringo draudimą, įmonės gali greičiau arba iš anksto atsiskaityti su žaliavų tiekėjais – tai padeda susitarti dėl palankesnių kainų.

LR Statistikos departamento duomenimis, šiuo metu Lietuvoje įregistruota daugiau kaip 104 tūkstančiai įmonių. Absoliučią daugumą (daugiau kaip 99 proc.) jų sudaro smulkios ir vidutinio dydžio įmonės.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)