Tai ką, papuoliau, šeimos gydytoja visai nieko, parašė siuntimą pas chirurgą, ten dar talonėlis už 3 dienų, papuoliau pas jį, sakau skauda, sunku jau eiti, net vaistų neišrašęs siuntė persišviesti. Persišviesti buvo galima tik už savaitės, nesulaukęs, kreipiausi į priėmimą, nes vieną rytą paeiti negalėjau, priėmime kaip visgi greit priėmė, apžiūrėjo ir peršvietė, ir vaistų išrašė, ir suleido. Atrodė, kad į privačią kliniką papuoliau, ir toliau liepė laukt gydymo pas savo daktarą.

Tai va, jau bus 3 savaitės, kaip dar niekas negydo ir žinau, kad rentgenu jie gerai nemato kas yra, reiks rezonansiniu, greitai sužinosiu, kiek dar lauksiu eilėje. O vis sunkiau einu, dirbti reikia, nes dirbu sau...

Čia tokia sistema sukurta, kad turbūt sunkiausią kryžiažodį išspręsti lengviau.

P. S. Dar būtų labai malonu, kad man atsakytų kažkas į klausimą – už ką aš moku sveikatos draudimą, jeigu per mėnesį negaliu pas gydytojus papulti, kam tada man mokėti, ar jau eilės irgi mokamos?

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

DELFI jau anksčiau dėl susidarančių eilių pas gydytojus ir to priežastis komentavo Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Sveikatos strateginės plėtros skyriaus ryšių su visuomene projektų vadovė Alina Žilinaitė

Suprantama, kad kiekvienas žmogus nori gauti gydymo paslaugas kuo greičiau. Eilių susidarymo priežasčių gali būti daug ir įvairių, pavyzdžiui, eilės pas gydytojus susidaro dėl pacientų noro registruotis būtent pas kurį nors konkretų specialistą ar pageidaujamą įstaigą, dėl neatvykimo pacientų nurodytu laiku, dėl tam tikrų gydytojų trūkumo, dėl įstaigų darbo organizavimo, dėl gripo epidemijos ir t. t.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką gydymo įstaigos privalo registruoti visus pacientus jų kreipimosi į įstaigą metu ir pasiūlyti anksčiausią paslaugos suteikimo datą. Išankstinė pacientų registracija vyksta paciento kreipimosi metu, nepriklausomai nuo kreipimosi būdo – atvykus į gydymo įtaigos registratūrą, telefonu, ar elektroninėmis registracijos priemonėmis. Šiuo metu iš tiesų yra rengiama nauja tvarka dėl eilių gydymo įstaigose, siekiant, kad jos taptų kuo mažesnės, o žmonės galėtų gydymo paslaugas gauti kaip įmanoma greičiau.

Pavyzdžiui, Įstaigų viešas reitingavimas leis pacientams tiksliau pasirinkti ir įstaigą, ir medikus, o įstaigos bus priverstos pasitempti. Atkreipiame dėmesį, kad baudų pacientams tikrai nebus, nes žmones pirmiausia reikia šviesti, o ne auklėti baudomis. Savaime suprantama, kad prie žmonių švietimo prisidėti turi ir pačios gydymo įstaigos, bei medikų bendruomenė, tad tikimasi ir jų palaikymo.

SAM ir toliau laikosi pozicijos, kad problemos turi būti sprendžiamos civilizuotai, šviečiant žmones ir juos konsultuojant. Vienas iš šiuo metu pačių gydymo įstaigų taikomų būdų eilėms mažinti – prieš kelias dienas primenama pacientui apie artėjantį vizitą. Tokia praktika tikrai labai sveikintina ir veiksminga, tad ja pasekti galėtų ir kitos gydymo įstaigos, kurios to dar nedaro.