Tyronno Lue auklėtiniams tai buvo pirmasis pralaimėjimas po lygą sudrebinusios mainų serijos. Iki šios nakties naujoji „Cavs“ sudėtis buvo laimėjusi trejas rungtynes iš eilės.

Šeimininkų neišgelbėjo dar vienas puikus LeBrono Jameso pasirodymas. Visų žvaigždžių rungtynėse naudingiausio krepšininko titulą iškovojęs Klivlando lyderis prikėlė komandą lemiamam spurtui, tačiau jo pastangoms neatnešė „Cavaliers“ pergalės.

Ketvirto kėlinio pabaigoje iniciatyvos ėmęsis LeBronas pelnė 12 paskutiniųjų Klivlando ekipos taškų, bet kitoje aikštės pusėje sėkmingai rungtyniavę „Wizards“ išlaikė persvarą savo rankose.

JAV sostinės komandą lemiamomis akimirkomis į priekį vedė Otto Porteris, Bradley Bealas ir traumuotą Johną Wallą starto penkete pakeitęs čekas Tomašas Satoransky.

Antrą sezoną NBA lygoje rungtyniaujantis europietis sužaidė vienas rezultatyviausių karjeros rungtynių bei sėkmingai vadovavo „Wizards“ puolimui. Čekijos rinktinės lyderis ne tik atliko 8 rezultatyvius perdavimus, bet ir sugebėjo tai padaryti neprarasdamas nė vieno kamuolio.

Šeimininkų gretose stipriai šlubavo sėkmingais debiutais pasižymėjusio naujokų ketverto žaidimas. Larry Nance'as, Rodney Hoodas, Jordanas Clarksonas ir George'as Hillas kartu pelnė 29 taškus bei pataikė vos 11 iš 28 metimų iš žaidimo.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 32 (13/18 met., 9 atk. kam., 8 rez. perd.), J. R. Smithas 15, Tristanas Thompsonas 12 taškų (9 atk. kam.).

„Wizards“: Bradley Bealas 18 (8/19 met., 9 rez. perd.), Tomašas Satoransky (6/7 met., 8 rez. perd.) ir Kelly Oubre po 17, Otto Porteris 15, Jodie Meeksas 10 taškų.

Dramatišką pergalę iškovojo Filadelfijos „76ers“ (31-25) krepšininkai, svečiuose 116:115 (33:29, 34:40, 26:22, 23:24) palaužę Čikagos „Bulls“ (20-38) ekipą. Dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas kovojantys svečiai laimėjo jau šeštą kartą iš eilės.

Visiškai kitus tikslus sau keliantys „Bulls“ likusioje sezono atkarpoje tikisi suteikti kuo daugiau žaidybinio laiko jauniesiems komandos krepšininkams. Tokia vizija lėmė, jog du starto penketo žaidėjai – Robinas Lopezas ir Justinas Holiday – nebuvo registruoti rungtynėms.

„76ers“ į priekį vedė žvėriškas rungtynes sužaidę Joelis Embiidas ir Benas Simmonsas. Kamerūniečio ir australo duetas kartu surinko net 62 taškus, 20 atkovotų kamuolių ir 16 rezultatyvių perdavimų, o Simmonso baudų metimai susitikimo pabaigoje įtvirtino svečių pergalę.

Rezultatyviausias karjeros rungtynes Čikagos gretose sužaidė krašto puolėjas Bobby Portisas. Sezono pradžioje į konflitką su Nikola Mirotičiumi įsivėlęs amerikietis rungtynes pradėjo ant suolo, tačiau aikštėje praleido 34 minutes ir jų metu tapo neabejotinu komandos lyderiu.

„Bulls“: Bobby Portisas 38 (15/26 met., 6/9 trit., 8 atk. kam.), Zachas LaVine'as 23 (5/7 trit.), Davidas Nwaba 21 taškas (3/3 trit., 9 atk. kam.).

„76ers“: Benas Simmonsas 32 (13/18 met., 6/11 baud., 7 atk. kam., 11 rez. perd.), Joelis Embiidas 30 (11/17 met., 3/3 trit., 13 atk. kam., 5 rez. perd., 4 blk.), J. J. Redickas 14, Dario Šaričius 13 taškų.

Neįtikėtiną pasirodymą Ouklando mieste surengė Visų žvaigždžių rungtynėse pralaimėjimą patyręs Stephenas Curry, kurio atstovaujami „Golden State Warriors“ (45-14) namuose po itin atkaklios kovos 134:127 (34:23, 36:35, 32:34, 32:35) įveikė Los Andželo „Clippers“ (30-27).

Po ilgosios pertraukos neprilygstamai žaidęs Curry vien per trečią ir ketvirtą kėlinius pataikė 7 tritaškius iš 8 ir surinko 29 taškus. Likusi „Warriors“ komanda per visas rungtynes realiavo tik 5 iš 13 tolimų metimų.

Pasitikėjimą savimi čempionų lyderis pademonstravo jau pirmo kėlinio pabaigoje. Likus mažiau nei keturioms sekundėms vienu geriausių visų laikų snaiperių tituluojamas įžaidėjas su kėlinio sirena sugebėjo pataikyti itin sudėtingą metimą iš aikštės vidurio.

Fantastiškų metimų seriją pirmoje rungtynių pusėje pratęsė „Clippers“ atstovaujantis italas Danilo Gallinari. Įdomu, jog jo metimas nuo vidurio linijos tapo vieninteliu puolėjo šiąnakt pataikytu tritaškiu.

Dramatiškoje kovoje svečiai iš Los Andželo nesudėjo ginklų iki pat susitikimo pabaigos, tačiau Curry tolimi šūviai paskandino Doco Riverso auklėtinių viltis antrą kartą šiame sezone įveikti čempionus jų pačių arenoje.

„Warriors“: Stephenas Curry 44 (14/19 met., 8/11 trit., 8/8 baud., 6 atk. kam., 9 rez. perd.), Kevinas Durantas 21 (8 rez. perd.), Klay Thompsonas 19, Draymondas Greenas 13 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), Davidas Westas 10 taškų.

„Clippers“: Tobias Harrisas 22, Lou Williamsas 19 (11 rez. perd.), Danilo Gallinari (5/15 met.) ir Montrezlas Harrellas po 15, DeAndre Jordanas (6/6 baud., 14 atk. kam.), Milošas Teodosičius (4/9 trit.) ir Austinas Riversas po 14 taškų.

Kitų rungtynių rezultatai:

Šarlotės „Hornets“ (25-33) – Bruklino „Nets“ (19-41) 111:96 (32:28, 23:25, 25:21, 31:22)

„Hornets“: Kemba Walkeris 31 (12/22 met., 4/8 trit.), Dwightas Howardas 15 (24 atk. kam.), Michaelas Kidd-Gilchristas 13, Marvinas Williamsas 11, Nicolas Batumas 10 taškų (7 rez. perd.).

„Nets“: Dante Cunninghamas 22 (12 atk. kam., 4 rez. perd.), D'Angelo Russellas 19, Spenceris Dinwiddie (9 rez. perd.) ir Joe Harrisas po 12, Allenas Crabbe'as 11 taškų (4/15 met.).

Orlando „Magic“ (18-40) – Niujorko „Knicks“ (24-36) 113:120 (41:31, 28:32, 21:30, 23:27)

„Magic“: Evanas Fournier 25 (3/6 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.), Nikola Vučevičius 19 (8/11 met.), Mario Hezonja 15, D. J. Augustinas 13, Jonathonas Simmonsas 12 taškų.

„Knicks“: Trey'us Burke'as 26 (12/22 met., 6 rez. perd.), Tim Hardaway'us 23 (1/6 trit.), Kyle'as O'Quinnas 14 (8 atk. kam.), Enesas Kanteris 12 (12 atk. kam.), Courtney Lee 10 taškų.

Sakramento „Kings“ (18-40) – Oklahomos „Thunder“ (34-26) 107:110 (21:44, 39:23, 30:18, 17:25)

„Kings“: Zachas Randolphas 29 (12 atk. kam.), Buddy Hieldas 19 (8/13 met., 10 atk. kam.), Garrettas Temple'as ir Vince'as Carteris po 13, Skalas Labissiere'as 10 taškų.

„Thunder“: Paulas George'as 26 (7 atk. kam., 8 rez. perd.), Carmelo Anthony 23 (7/12 trit.), Stevenas Adamsas 18 (11 atk. kam.), Russellas Westbrookas 17 taškų (15 atk. kam., 11 rez. perd.).