Muziejus dirba visus metus visas dienas. Na, turbūt išskyrus Kalėdas ar dar kokią nacionalinę šventę. Įėjimo kaina – 85 Eur visai šeimai (šiek tiek pigiau išeina perkant bendrą bilietą nei kiekvienam atskirai). Buvom 10 val. ryto ir jau rinkosi pirmieji lankytojai.

Muziejus įsikūręs šalia atrakcionų parko „Liseberg“ apie 2 km nuo centrinės autobusų ir geležinkelių stoties. Čia veikia keturios kavinės, kuriose galėsite pavalgyti apsilankymo metu. Viena jų – ant stogo terasoje, kur atsiveria vaizdas į miestą.

Apie muziejų

„Universeum“ yra vieta, kur žaidimus lydi žinios. Čia gyvūnai ir gamta maišomi su naujausiomis technologijomis ir įkvepiančiais eksperimentais. Muziejus įkurtas 2001 metais ir įdomu, kad pusė pastato tiesiog atsiremia į uolą, kuriomis nusėtas miestas.

Ką atrasite „UNIVERSEUM“?

Ekskursiją siūlomą pradėti nuo pakilimo į viršutinį aukštą – funikulieriumi pasiekiame baseinėlių, imituojančių kalnų upės ar ežero florą ir fauną. Pro stiklines sienas matome plaukiojančias žuvytes, įvairius vėžiagyvius.

Geteborgo mokslo muziejus

Iš jo leidomės į milžiniškų akvariumų zoną, kurioje jau mėgavomės įspūdžiais – gražiausios žuvys plaukiojo mums visai prieš nosis. Viename baseine apgyvendintos plokščiosios rajos. Prie mikroskopais nukrauto stalo asistentai kviečia artimiau susipažinti su kriauklėmis ir kiautais.

Geteborgo mokslo muziejus

Po tamsaus povandeninio pasaulio keliaujame į tikras amazonių džiungles. Tik įėjus į patalpą norisi nusimesti kuo daugiau drabužių, nes karštis ir drėgmė, kaip tikroje Pietų Amerikoje. Svyrantys palmių lapai, spalvingi paukščiai ir net mažytės beždžionėlės atkartoja džiunglių gyvenimą. Jų centre – 25 metrų namelis medyje, kurio kamienu gali pakilti ar nusileisti iki pribloškiančio vaizdo.

Geteborgo mokslo muziejus

Pasiekiame rūsį, kur įkurta žaidimų aikštelė lyg tikras miestas. Buvome nusiteikę, kad vaikai čia norės pabūti kuo ilgiau, bet tai vienintelis objektas nuvylęs šitame muziejuje. Jiems tikrai reikėtų apsilankyti Kauno „CurioCity“ ir pasimokyti, kaip daromos profesijų žaidimų aikštelės. Šioji buvo pustuštė, pusiau neveikianti ir žaisti įdomu buvo tik parduotuvę, kur stovėjo medinės prekės, pirkinių krepšeliai ir kasos. Tiesa, čia yra daug stalų skirtų šeimos pietums. Norintys gali pasinaudoti mikrobangų krosnele.

Geteborgo mokslo muziejus

Pailsėję vėl kylame į atradimų žygį. Pakilę į paskutinį aukštą terasoje suvalgėme ledų ir išskridome į kosmosą. Tiksliau, aplankėme kosminius laivus, susipažinome su astronautų įranga ir net pasinaudojome kosminiu tualetu, kuris leido smagiausius garsus. Kaip tikrai gerame muziejuje viskas čia yra „geimifikuota“ – apie planetas daugiau sužinai pasisvėręs. Kur esi sunkiausias?

Geteborgo mokslo muziejus

Po kosminio periodo bei pasivaikščiojimo mėnulyje (taip, ten yra toks specialus paviršius) – užduotys supažindinančios su programavimu ir robotais. Šalia milžiniška statybų aikštelė su žaislinėmis plytomis, kur vaikai stato tvirtoves.

Geteborgo mokslo muziejus

Leidžiamės aukštu žemiau ir pramogos tik aktyvėja, nes aukštas skirtas sportui ir supažindinimui su kūnu. Galima laipioti sienelėmis, važiuoti dviračiu, mokytis vaikščioti lynu. Na, o visiškai smagiam užbaigimui – galima pajoti arklio muliažu, pažaisti su muilo burbulais ar išbandyti kitus smagius žaidimus.

Geteborgo mokslo muziejus

Žinoma, koks muziejus be suvenyrų parduotuvės. Čia ji turi daugybę eksperimentų ir kitų „protingų“ lavinančių žaislų tiek visai mažiukams vaikams, tiek ir suaugusiems, tad tėvai – ruoškite kreditines korteles.

Geteborgo mokslo muziejus

Užtrukome daugiau nei aštuonias valandas. Įspūdis vaikams tikrai didžiulis. Ar verta važiuoti? Tikrai taip! Žinoma, panašių (geresnių ar paprastesnių) vietų galima rasti ir Varšuvoje, ir Tartu ar kituose Europos miestuose, bet esu tikra, kad tais trumpais apsilankymais prisidedame prie vaikų meilės mokslui.