Verslininkai tikisi greitai atverti neseniai įsigyto buto Kauno centre duris ir pakviesti jame apsilankyti visus istorija ir architektūra besidominčius kauniečius ir miesto svečius kartu papietauti, pasiklausyti muzikos, sudalyvauti meno ar kultūros renginyje, arba tiesiog pasigrožėti išskirtiniu modernistiniu buto interjeru, rašoma jų išplatintame pranešime.

Atsisakys šiuolaikinių detalių

Tiesa, prieš atveriant duris visuomenei, buto dar laukia nemenkos permainos. Karolis ir Petras nori butą grąžinti, kaip patys teigia, į pirminę būseną, restauruoti jį taip, kad šis atrodytų, kaip anuomet, tarpukariu.

Todėl artimiausiu metu plastikinius langus keis dvigubo medžio langai, o naujus radiatorius pakeis senoviniai, špižiniai, tik jau kiek ekonomiškesni: „Tikimės tapti pavyzdžiu kitiems paveldo savininkams. Galbūt ne visi į paveldo sąrašus įtrauktų namų ir butų savininkai turi galimybes domėtis interjero subtilybėmis, todėl dažnai paveldo objektai yra niokojami, o ne restauruojami. Nors iš tiesų, tai gana paprasta.“

Tarpukario butams būdingu funkcionalumu besižavintys jaunuoliai įsitikinę, kad gyventi apsuptiems XXI-jo amžiaus patogumais galima ir negriaunant praeities. Tai įrodyti yra vienas esminių jų siekių: „Nenorime buto paversti muziejumi, norime jį restauruoti ir pritaikyti žmonėms.“

Eina į archyvą

Jau kuris laikas jie renka išlikusias buto nuotraukas ir ieško pasakojimų apie tai, kaip jis atrodė anksčiau: „Kauno regioniniame valstybės archyve pavyko rasti buvusio pastato savininko Prano Gudavičiaus bylą, kurioje deklaruotos jo pajamos iš nuomos. Pirmajame pastato aukšte Pranas Gudavičius buvo įkūręs savo kliniką ir gyveno pats, o visus kitus aukštus nuomojo. Bute, kurį įsigijome, buvo įsikūrusi – Kauno Apskrities mokesčių inspekcija ir inspektoriaus butas. “

Sužinoję, kad buto sienas kadaise galimai puošė sieninė tapyba, Karolis su Petru netgi planuoja atlikti cheminius tyrimus: „Šį butą pasirinkome dėl gerai išlikusių vertingųjų savybių ir nepakitusio funkcionalaus išplanavimo, bet net negalėjome įsivaizduoti, kad 3-juose kambariuose po keliais dažų sluoksniais slepiasi skirtingais Art Deco ornamentais tapytos juostos, tai tikras lobis“, džiaugiasi buto šeimininkai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)