Pergalę ketvirtfinalio rungtynėse Prancūzijos krepšininkai iškovojo dėl ypač kibios gynybos, kuri palaidojo visas Lietuvos rinktinės viltis, ir puikios kovos dėl atšokusių kamuolių (47-35). Lietuviai pataikė vos 10 procentų tritaškių (2/20), kurie iki šiol buvo vienas pagrindinių taikliausios čempionato komandos ginklų.

Labai daug pasako ir kitas iškalbingas faktas. Per pirmąsias trejas rungtynes vidutiniškai pelnę po 88 taškus per mačą šįkart lietuviai įmetė beveik dvigubai mažiau – 47. Tuo tarpu prancūzai savo vidurkį – 65 taškus, beveik ir pasiekė. Iki šių varžybų rezultatyviausias Lietuvos rinktinės krepšininkas Ramūnas Šiškauskas (vid. 16,7 taško per rungtynes) liko supančiotas gynybos ir tepelnė 2 taškus.

Susitikimo pradžia Lietuvos rinktinei nežadėjo nieko gero. Supančioti prancūzų gynyboje tautiečiai labai sunkiai rinko taškus ir per pirmąsias 10 minučių jų pelnė vos 6. Prancūzai per tą patį laiką surinko 14 ir savo rankose laikė iniciatyvą.

Komandos ypač dažnai klydo, nepataikydavo iš patogių padėčių, tačiau nesėkmingų epizodų Lietuvos ekipos žaidime pasitaikydavo daugiau, negu varžovų. Po savo krepšiu neatkovoti kamuoliai leisdavo prancūzams kartoti netaiklius metimus ir antrojo kėlinuko pabaigoje skirtumas šoktelėjo iki 16 (30:14, 32:16) taškų.

Po pertraukos vaizdas aikštelėje nesikeitė – prancūzai visiškai valdė situaciją aikštelėje, neleisdami lietuviams net pagalvoti apie skirtumo sumažinimą. Tiesa, po 6 iš eilės D.Lavrinovičiaus taškų skirtumas sumažėjo iki 8 taškų (36:44) ir apie 1000 Belgrado arenoje susitikimą stebėjusių sirgalių iš Lietuvos atkuto, tačiau vos prasidėjus ketvirtajam kėlinukui Prancūzijos krepšininkai susigrąžino turėtą pranašumą.

Susitikimo pabaigoje lietuviai dar bandė gelbėtis prasižengdami, tačiau netaiklūs metimai palaidojo bet kokias jų viltis.

Lietuvai taškus pelnė: Kšyštofas Lavrinovičius - 11 (1/6 trit., 3/7 dvit., 2/2 baudų), Darjušas Lavrinovičius - 9 (0/2 trit., 4/6 dvit., 1/3 baudų), Robertas Javtokas - 8 (8 atkovoti kamuoliai), Simas Jasaitis - 5, Paulius Jankūnas - 4, Vidas Ginevičius - 4, Mindaugas Lukauskis - 4, Ramūnas Šiškauskas - 2 (1/9 metimų).

Prancūzijai: Borisas Diaw - 18 (3/4 trit., 4/8 dvit., 1/2 baudų; 11 atk. kam., 5 klaidos), Antoine'as Rigaudeau - 11 (1/4 trit., 2/4 dvit., 4/4 baudų), Tony Parkeris - 11 (1/3 trit., 2/6 dvit., 4/8 baudų).

Prancūzai šiose varžybose užsitikrino kelialapį į 2006-ųjų metų pasaulio krepšinio čempionata Japonijoje bei pateko į pusfinalį, kur šeštadienį 19 val. susitiks su Graikijos rinktine.

Lietuvių penktadienį 16.30 val. laukia varžybos dėl 5-8 vietų ir su Rusijos krepšininkais. Pergalės atveju Lietuvos rinktinė taip pat iškovotų vietą pasaulio čempionate.