Didžiąją mačo dalį Gedimino Petrausko vadovaujama ekipa turėjo vytis savo varžovus. Trečiajame kėlinyje po Yigitcano Saybiro tritaškio turkai pirmavo 12-kos taškų skirtumu – 43:55.

Tačiau lietuviai pademonstravo charakterį ir ginklų nesudėjo. Pačiu laiku Lukas Uleckas pataikė du tritaškius iš eilės, ranka nedrebėjo ir Erikui Venskui bei Grantui Vasiliauskui ir likus 4 min. lietuvių deficitas ištirpo iki taško – 73:74.

Tiksint paskutinei minutei geresnėje situacijoje buvo turkai. Dar likus 18 sek. lietuviai atsiliko 80:83, bet dvitaškį pelnė Erikas Venskus (82:83).

Pražangų taktiką pasirinkę lietuviai išlygino rezultatą: Yigitcanas Saybiras pataikė tik vieną baudą ir per 5 sek. mūsiškiai surengė žaibišką ataką, po kurios E. Venskus išlygino rezultatą – 84:84!

Iki mačo pabaigos buvo likusios 9 sek., per kurias turkai dukart atakavo krepšį, tačiau tikslo nepasiekė.

Tad bronzos medalių savininkai sprendėsi pratęsimo metu. Čia sąlygas diktavo jau lietuviai, kurie įveikė varžovus 97:88 (22:25, 21:20, 18:23, 23:16, 13:4).

Į pergalę svarbiausiu momentu ekipą vedęs E. Venskus iš viso pelnė 22 taškus (10/14 dvitaškiai, 2/4 baudų metimai) bei atkovojo 7 kamuolius.

Lietuva: Erikas Venskus 22, Arnas Velička 16, Lukas Uleckas 15, Lukas Kišūnas 13, Vitalijus Kozys 12, Ignas Sargiūnas 9, Grantas Vasiliauskas 5, Tadas Vaičiūnas 3, Danielius Lavrinovičius 2, Ernestas Jonkus (per 7 min.) ir Elvis Juozaitis (per 2:40 min.) taškų nepelnė.

Turkija: Yigitcanas Saybiras 21, Sehmusas Hazeras 18, Erkinas Senelas 13, E. Akyuzas 12, Ragipas Ataras 10, Muhayminas Mustafa 7, Emre Tanisanas 4, Mertas Akay 3.

Pusfinalyje šeštadienį mūsiškiai 77:83 nusileido Serbijos U18 rinktinei.

Finale serbai 74:62 įveikė Ispaniją ir tapo Europos jaunių iki 18-kos metų čempionais.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (82)