Gydytojai primena tėveliams, kad vaikų fiziologinės savybės gerokai skiriasi nuo suaugusiųjų. Todėl nereikėtų lyginti savo šalčio pojūčio su atžalų. Pavyzdžiui, suaugusiųjų imunitetą silpnina netinkama mityba, nemiga, žalingi įpročiai. Vis tai veikia mūsų atsparumą šalčiui.

Nustatyti, ar vaikui šalta, galima palietus viršunosę, kaklą ir odą šiek tiek aukščiau riešo. Beje, tėvų neturėtų gąsdinti vaiko skruostų raudonis, mat tai – sveikatos ir puikaus laiko leidimo požymis. Veidas turi būti aprūpinamas krauju, kad nenušaltų. Esant šaltam orui, svarbiausia, kad vaikas nesuprakaituotų, nes tokiu atveju jis greitai sušals.

Pasak gydytojų, jeigu vaikas nuo mažumės pratinamas prie šaltesnių orų, jo organizmas pamažu pripranta ir adekvačiai reaguoja į žemesnę temperatūrą.

Kaip rengti vaikus:

Jei lauke +5°С…-5°С

Tokiu oru vaiką patartina aprengti šiltu golfu, pėdkelnėmis. Viršutiniam drabužiui tiks membraninio audinio kombinezonas. Žieminius batus pakanka auti ant pėdkelnių. Aišku, būtina vilnonė arba maišyta su akrilu kepurė ir vilnonės pirštinės.

Jei lauke -5°С…-10°С

Spustelėjus nestipriam šaltukui po golfu rekomenduojama pavilkti šiltus apatinius marškinėlius arba termo apatinius, maukite šiltesnes pėdkelnes. Kombinezoną tokiam orui derėtų rinktis su pašiltinimu. Žieminiai batai aunami ant pėdkelnių. Kepurė ir pirštinės – vilnonės.

Jei lauke -10°С…-15°С

Eidami į lauką su vaiku tokiu oru renkite jį termo apatiniais, ant viršaus fliso arba vilnos kostiumą. Pravestų pūkinis kombinezonas, bet tinka ir membraninio audinio su pašiltinimu. Kojas būtinai apmaukite vilnonėmis arba termo kojinėmis. Pirštinės – vilnonės su natūraliu kailiu arba nepraleidžiančios drėgmės. Jei lauke vėjuota, uždėkite kapišoną.

Jei lauke -15°С …-25°С

Tinka visa apranga kaip ir prieš tai išvardintame variante. Tik reikia riboti buvimo lauke laiką. Jei oras vėjuotas, lauke rekomenduojama būti ne ilgiau kaip pusvalandį, jei oras ramu – iki valandos. Gydytojai rekomenduoja su savimi pasiimti ir nedidelį termosą šiltos arbatos.