Turnyre dalyvauja ir buvęs Latvijos premjeras Ivaras Guodmanis. Jis 65 metų amžiaus grupės pirmajame rate, šešioliktfinalyje, po daugiau nei tris valandas trukusios kovos 5:7, 6:3, 7:6 (9:7) įveikė vokietį Andrė Birną. Po poros valandų svečiui iš Latvijos vėl teko stoti į kovą, tačiau jėgų antrajam mačui nebepakako. I. Guodmanis aštuntfinalyje 1:6, 0:6 pralaimėjo ketvirtuoju skirstytam lietuviui Petrui Vozbutui. Susitikimas truko apie pusantros valandos.

I. Guodmanis pirmadienį tapo Latvijoje vykusio ITF penktos kategorijos senjorų turnyro vienetų varžybų nugalėtoju. Latvijos politikas pernai dalyvavo septyniuose ITF senjorų turnyruose Estijoje, Lietuvoje ir Latvijoje.

„Į šį turnyrą atvykau trečią kartą. Tai jau tapo tradicija. Dalyvauju ir senjorų varžybose Šiauliuose, Palangoje bei Klaipėdoje. Pernai pirmą kartą nuvykau į turnyrą Estijoje. Toliau važiuoti nesinori, - sakė I. Guodmanis. - Stengiuosi tenisą pažaisti bent po du kartus per savaitę. Tačiau dažniausiai žaidžiame dvejetus, nes mano amžiuje po vieną žaisti fiziškai jau sunkoka. Vienetuose jėgas bandau tik per varžybas.“

I. Guodmanio teigimu, senjorų tenise vien geros technikos nebepakanka. „Bėgant metams, tenise vis svarbesnė tampa fizinė būklė, taip pat koordinacija. Vien gera technika toli nebenuvažiuosi, – pabrėžė Latvijos teniso veteranas. – Nesvarbu kokios kategorijos senjorų turnyras, bet man vienetų varžybos pareikalauja labai daug jėgų. Kai pirmą kartą dalyvavau „Vilnius Cup“ turnyre, su Vokietijos atstovu žaidėme beveik keturias valandas, o po to su varžovu iš Suomijos teko kovoti tris valandas.

Pirmajai Latvijos vyriausybei po šalies nepriklausomybės atgavimo vadovavęs politikas tenisą žaidžia nuo antros klasės.

„Su tenisu susipažinau 1959 metais. Esu buvęs Latvijos jaunimo rinktinės narys bei septintoji respublikos raketė. Po mokslų kibau į darbą institute, todėl tenisui nebeliko daug laiko. Tačiau mėgėjiškai ir toliau žaisdavau. Vienintelę ilgesnę pertrauką tenise turėjau 1990-1993 metais, kai buvau pirmosios Latvijos vyriausybės premjeru, – pasakojo I. Guodmanis. – Tiek tada, tiek vėliau, kai šalies vyriausybei vadovavau antrą kartą, buvo daug sunkių momentų. Neslėpsiu, kad tuo metu man labai padėjo tenise išugdytos savybės. Jei ne tenisas, tai būčiau palūžęs. Tenisas mane išmokė kautis iki galo“.

I. Guodmanis sakė, kad jam teko pabuvoti trijose „Grand Slam“ serijos turnyruose, išskyrus „Australian Open“. Tiesa, politikas Sidnėjuje stebėjo olimpinių žaidynių teniso varžybas. I. Guodmanis du kartus yra lankęsis Teniso profesionalų asociacijos (ATP) finaliniame sezono turnyre.

Buvęs Latvijos vidaus reikalų bei finansų ministras sakė, kad nekantriai laukia Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių. „Kiek lietuviams, latviams ir estams pavyks jose iškovoti medalių, sunku prognozuoti. Bet labai noriu palinkėti didelės sėkmės Lietuvos krepšininkams. Manau, kad su Jonu Valančiūnu jūs galite iškovoti medalius“, – pažymėjo I. Guodmanis.

Moterų 40 metų amžiaus grupėje į finalą iškopė pirmąja skirstyta Lietuvos atstovė Gabrielė Lencina (Masiliūnaitė). Buvusi profesionali tenisininkė antrajame rate - pusfinalyje - 6:2, 6:1 nugalėjo buvusią šuolininkę į aukštį Dalią Leonavičiūtę.

G. Lencina finale susitiks su antrąja skirstyta baltaruse Jekaterina Sudnik, kuri pusfinalyje 6:2, 6:0 įveikė lietuvę Liną Drakšienę.

Vyrų 50 metų amžiaus grupėje į pusfinalį pateko abu Lietuvos atstovai – Andrius Morkūnas ir Arvydas Tverijonas. A.Morkūnas ketvirtfinalyje 6:1, 6:1 nugalėjo ketvirtuoju skirstytą švedą Kentą Olssoną, o A.Tverijonas 2:6, 6:3, 7:5 įveikė antruoju skirstytą rusą Maksimą Ivaščenką.

Vyrų 40 metų amžiaus grupėje iš šešių lietuvių į ketvirtfinalį pateko tik nugalėtojo titulą gynęs Darius Augustinaitis. Antruoju skirstytas teniso treneris trečiajame rate 3:6, 2:6 pralaimėjo buvusiai pirmajai pasaulio 35 metų amžiaus grupės raketei vokiečiui Thasillo Haunui.

Vyrų 45 metų amžiaus grupėje iš septynių Lietuvos atstovų ketvirtfinalį pasiekė tik Darius Mačiulaitis. Jis kovą dėl kelialapio į pusfinalį 0:6, 0:6 pralaimėjo antruoju skirstytam Igoriui Cirkunui.

Vyrų 35 metų amžiaus grupėje dalyvavo 11 Lietuvos tenisininkų, tačiau nė vienam iš jų nepavyko prasibrauti į ketvirtfinalį. Šios amžiaus grupės moterų varžybose abi Lietuvos atstovės – Aušra Rudienė ir Jurgita Kveselaitė pralaimėjo jau pirmajame rate.

Kovą turnyre SEB arenoje pradėjo daugiau nei 200 žaidėjų iš 21-os šalies. Tarp dalyvių yra ir žaidėjų, patenkančių į pasaulio senjorų teniso geriausiųjų dešimtukus.

Nors šis ITF senjorų turnyras Lietuvos sostinėje rengiamas jau šeštą kartą, pirmąsyk jam suteikta pirma ITF kategorija. Tokio aukšto lygio senjorų varžybų mūsų šalyje dar nebuvo.

Turnyro „Vilnius Cup 2016“, kurį organizuoja bendrovė „Teniso pasaulis“, dalyviai rungtyniauja vyrų ir moterų asmeninėse bei dvejetų varžybose. Vyrai kovoja aštuoniose amžiaus grupėse (virš 35, 40, 45, 50, 55, 60, 65, 70 metų), o moterys – penkiose (virš 35, 40, 45, 50, 55 metų).

Turnyre dalyvauja Baltarusijos, Belgijos, Estijos, Gruzijos, Ispanijos, Italijos, Izraelio, Kroatijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Liuksemburgo, Nyderlandų, Norvegijos, Prancūzijos, Rusijos, Serbijos, Suomijos, Švedijos, Ukrainos ir Vokietijos tenisininkai.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)