Susumavus balsus paaiškėjo, kad geriausiais 2015 metų kiokušin karatė kovotojais tapo Lukas Kubilius ir Rūta Brazdžionytė.

L. Kubilius pasaulio absoliučios svorio kategorijos čempionate Tokijuje užėmė 3-ą vietą, todėl ir jo pergalė rinkimuose buvo užtikrinta.

Geriausios kovotojos rinkimuose visuomenė daugiausia balsų skyrė Ingai Mikštaitei, bet specialistų vertinimas pirmą vietą lėmė 2015-ų Europos vicečempionei, pasaulio čempionato 6-os vietos laimėtojai R. Brazdžionytei.

Geriausiu metų treneriu užtikrintai buvo pripažintas L. Kubiliaus treneris Vladimiras Silvaška. Lietuvos rinktinės treneris Paulius Klapatauskas geriausiam 2015-ų treneriui įteikė ypatingą dovaną – įrėmintą 1989 metų straipsnį, kuriame pranešta, kad V. Silvaška pripažintas geriausiu tų metų karatė, taekvondo ir ušu čempionato sportininku.

Įnirtinga kova rinkimuose vyko dėl geriausio metų jaunojo kovotojo titulo. DELFI balsavime daugiausia balsų teko Arnoldui Grevui ir Magdalenai Gustaitytei, bet suskaičiavus specialistų balsus paaiškėjo, kad pirma vieta atiteko Brigitai Gustaitytei. Ji minimaliai aplenkė A. Grevą ir Edgardą Sečinskį.

Apdovanojimą gavo ir jau minėtas P. Klapatauskas. Vienas geriausių visų laikų Lietuvos kiokušin karatė kovotojų šiemet tapo 5 dano meistru, todėl jam skirta pirmoji vieta „Metų egzamino“ nominacijoje.

Specialiu prizu „Metų mecenatas“ kiokušin karatė bendruomenė padėkojo ir bendrovės „Tete-A-Tete-Casino“ konsultantui Samoilui Kacui.

„Metų varžybų“ prizas atiteko Kėdainių klubo „Stoikas“ vadovams Gediminui Tankevičiui ir Vaidui Rudeliui, kurie surengė įspūdingą Lietuvos kiokušin karatė moksleivių taurės varžybų finalą (719 dalyvių).

Taip pat buvo padėkota didžiausios Europoje kiokušin karatė stovyklos moksleiviams ir jaunimui rengėjams Valiui Rudžiui ir Aleksejui Svešnikovui. Per 12 metų stovykloje „Raganė“ jau dalyvavo 8462 jaunieji sportininkai.

Be to, buvo įsteigtos ir trys linksmos nominacijos. Prizą „Metų interviu“ atsiėmė Rita Pivoriūnaitė, o „Metų talentu“ paskelbtas Juras Sokolovas, pasižymėjęs tuo, kad pagal jo sukurtą modelį buvo pagaminti Lietuvos rinktinės marškinėliai.

Prizas „Metų linksmuolis“ buvo įteiktas tarptautinės kategorijos teisėjui Rimantui Lekeckui. Marijampolės rajono Šunskų miestelio seniūnas kelionėse linksmina sportininkus grodamas lūpine armonika ir rengdamas įvairius konkursus.

Šventiniu renginiu buvo oficialiai užbaigtas dvejų metų ciklas, kurio pagrindinis akcentas buvo 2015 metų pasaulio absoliučios svorio kategorijos čempionatas Tokijuje.

„Dabar pradedame naują projektą „Pasaulio čempionas“, – sakė LKKF prezidentas Vidmantas Poškaitis. – Artimiausia galimybė iškovoti šį titulą sportininkams bus 2017 metais, po to 2019-ais ir 2020-ais. Jau pradėjome kurti planus, žiūrime, ką turime ir ką galime turėti, kuriuos sportininkus galime geriausiai parengti.“

Vienas LKKF vadovų taip pat pasidžiaugė, kad 2015 metais šalies kiokušin karatė šeima dar labiau išsiplėtė – du nauji klubai įsteigti Vilniuje, po vieną – Telšiuose, Plungėje ir Pasvalyje.

Artimiausias Lietuvos kiokušin karatė sportininkų jėgų išbandymas bus vasario 27-ą dieną, kai Vilniuje vyks 2016 metų Lietuvos čempionatas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)