Mūsiškėms buvo būtina pergalė, nes prieš tai vykusiame mače slovakės 84:62 sutriuškino kroates ir aplenkė Manto Šerniaus auklėtines dėl pergalės tarpusavio akistatoje.

Tačiau susitikimą gerokai sėkmingiau pradėjo serbės, kurios jau pirmame kėlinyje susikrovė net 18 taškų persvarą (30:12). Visgi lietuvės nepalūžo ir kaip ir per dvikovą su rusėmis sugebėjo šį deficitą panaikinti. Įspūdingas epizodas užfiksuotas antro kėlinio pabaigoje, kai Santa Okockytė aidint sirenai pataikė iš vidurio aikštės ir priartino mūsiškės iki 37:40.

Lemiamu ketvirto kėlinio metu lietuves į priekį timptelėjo Vitos Kuktienės ir Kamilės Nacickaitės tritaškiai – 71:67 (likus žaisti 32 sek.), bet intrigą čia pat grąžino Jelenos Milovanovič dvitaškis su pražanga. Abiem komandoms apsikeitus taikliomis baudomis (73:72) K. Nacickaitė prarado kamuolį ir varžovės turėjo 15 sekundžių išplėšti pergalę. Laimei, tos pačios K. Milovanovič mėginimas tikslo nepasiekė.

„Žinojome šių rungtynių kainą. Dėl to tokia pradžia buvo nervinga, panelės buvo įsitempusios, praleidome daug lengvų taškų. Džiaugiuosi, kad turime charakterį, kurį parodėme jau trečiose ar ketvirtose rungtynėse. Užsigrūdinome taip, kad galime žaisti su kuo norime“, – sakė M. Šernius.

„Taip jau būna. Žaidė lygios komandos. Serbės žaidė mažu penketu, dėl to Gintarė sėdėjo – reikėjo gintis ties tritaškio linija. Manau, mums tai pasisekė, nes visąlaik keitėmės. Iš tikrųjų gynėmės netikra zona. Ši gynyba pasiteisino“, – teigė jis.

„Turime slaptą ginklą – šeštą žaidėją. Tai – Gabrielė Gutkauskaitė. Ji labai padeda komandai. Taip pat norėčiau pabrėžti Sandros Linkevičienės indėlį. Gal jo iš šono dažnai ir nesimato, bet komandai ji labai reikalinga“, – tikino M. Šernius.

Lietuvės jau trečiadienį Europos čempionato ketvirtfinalyje susitiks su Baltarusija. Nepaisant to, kad lietuvės jau žaidė porą kontrolinių rungtynių su kaimynėmis, M. Šernius pabrėžė, kad baltarusių žaidimas radikaliai pasikeitė.

„Baltarusija dabar žaidžia visai kitaip, nes pasijungė natūralizuota amerikietė Lindsey Harding. Esu ją treniravęs. Ji yra supergreita. Komandą ji stumia į priekį, visa komanda priklauso nuo jos. Tačiau žaidimo planas galvoje jau dėliojasi“, – kalbėjo treneris.

„Mes kitaip negalime žaisti. Pabaigoje buvo sunku. Viskas mums sprendžiasi paskutinę minutę ir paskutinę sekundę“, - FIBA svetainei komentavo rungtynių baigtį viena Lietuvos rinktinės lyderių K. Nacickaitė. - Kiekvienos rungtynės mums yra sunkios ir mes mokomės. Susitikimų pabaigose mes pasitikime viena kita, o ypač - gynyboje. Nuostabus jausmas, kad mes kovosime toliau ir viskas mūsų dar laukia.“

Visos ketvirtfinalio poros:

Turkija – Serbija

Lietuva – Baltarusija

Ispanija – Juodkalnija

Prancūzija – Rusija

Rungtynės:

Lietuva – Serbija 73:72 (17:32, 20:8, 15:14, 21:18).

Lietuva: Kamilė Nacickaitė 21 (2/5 dvitaškiai, 5/9 tritaškiai, 2/2 baudos, 5 klaidos), Gintarė Petronytė 14 (6/9 dvitaškiai, 2/2 baudos, 9 atk. kam.), Gabrielė Gutkauskaitė 11 (3/5 dvitaškiai, 1/1 tritaškis, 2/2 baudos), Santa Okockytė 9 (2/6 dvitaškiai, 1/3 tritaškis, 2/2 baudos, 9 rez. perd.), Monika Grigalauskytė 7, Sandra Linkevičienė 6 (5 klaidos), Vita Kuktienė 5 taškai. Marina Solopova (8 min.) ir Eglė Šikšniūtė (4 min.) taškų nepelnė.

Serbija: Jelena Milovanovič 14, Sonja Petrovič (10 atk. kam.) ir Ana Dabovič (6 rez. perd.) po 12, Milica Dabovič 11 (3/5 tritaškiai), Dejana Butulija 9, Nevena Jovanovič 5, Tijana Ajdukovič 4, Tamara Radočaj 3, Danielle Page 2 taškai.

Klaidos: Lietuva 17 – Serbija 17.

Galutinė F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):