Moterų 15 km asmeninėse lenktynėse N. Kočergina suklydo keturis kartus (šaudymas 0+2+2+0), tačiau pagal greitį trasoje buvusi net 19-a sugebėjo užimti 38-ą vietą ir pelnyti pirmus 3 įskaitinius pasaulio taurės varžybų taškus. Greičiu Lietuvos atstovė lenkė ir olimpinę čempionę ukrainietę Juliją Džymą, šioje rungtyje Sočio olimpiadoje bronzą laimėjusią baltarusę Nadeždą Skardino, dar vieną olimpiados prizininkę italę Dorotheą Wierer ir šiame sezone pasaulio taurės etape triumfavusią norvegę Fanny Horn.

Po pirmo šaudymo N. Kočergina buvo 19-a, antro – 48-a, trečio – 64-a, o ketvirto – 40-a. Kita varžybose dalyvavusi Lietuvos sportininkė Marija Kaznačenko „uždirbo“ keturias baudos minutes (tris iš jų – paskutinėje šaudymo zonoje) bei užėmė 83-ią vietą tarp 88 biatlonininkių.

Vyrų 20 km asmeninėse varžybose Karolis Dombrovskis pataikė net į 19 taikinių iš 20-ies ir užėmė 59-ą vietą. Tai – ketvirtas geriausias Lietuvos atstovo karjeros rezultatas. Aukštesnes vietas jis užėmė praėjusiais metais Suomijoje (44-a vieta persekiojime ir 54-a vieta sprinte) ir prieš mėnesį Vokietijoje (52-a vieta sprinte).

„Paskutiniai startai gal ir nebuvo ypatingai geri, bet jaučiu, jog sportinė forma gerėja, todėl nuotaikos prieš pasaulio čempionatą yra labai pozityvios. Ypač džiaugiuosi dėl pakankamai stabilaus ir gero šaudymo, – sakė K. Dombrovskis. – Prieš akis – svarbiausios sezono varžybos, tik po jų bus galima daryti kažkokias išvadas.“

85,8 procentų taiklumu šį sezoną šaudantis lietuvis drauge su vokiečiu Eriku Lesseriu taikliausiųjų sąraše dalijasi 19-20 vietomis tarp 125 biatlonininkų.

Asmeninėse lenktynėse taip pat startavęs Tomas Kaukėnas suklydo šešis kartus bei liko 82-as.

Sprinto rungtys lietuviams nebuvo sėkmingos: moterų 7,5 km sprinte N. Kočergina suko penkis baudos ratus (netaikliau šaudė vos dvi sportininkės) ir liko 85-a, keturiskart suklydusi M. Kaznačenko liko paskutinė, 92-a, o analogiškoje 10 km vyrų rungtyje K. Dombrovskis užėmė 75-ą vietą (du baudos ratai), T. Kaukėnas – 78-ą (suklydo tris kartus).

Sekmadienį mūsiškiai išbandė jėgas estafetės varžybose. Moterų komanda (Gabrielė Leščinskaitė, N. Kočergina, Natalija Paulauskaitė ir M. Kaznačenko) užėmė 20-ą vietą, o vyrų estafetės komandos nariai T. Kaukėnas, K. Dombrovskis, Vytautas Strolia ir Rokas Suslavičius pasiekė naują rekordą, užėmę 17-ą vietą.

Po pirmo etapo, kuriame startavo T. Kaukėnas, lietuviai buvo 15-i, K. Dombrovskis antrą etapą baigė 16-as, trečiame etape dalyvavęs V. Strolia šią poziciją išlaikė, o R. Suslavičius į priekį Kazachstano ir Švedijos komandas, tačiau aplenkė estą.

Lietuvos biatlonininkai užėmė aukščiausią vietą iš Baltijos šalių: estai liko 18-i, o latviai – 20-i.

„17 vieta biatlonu nesidominčiam žmogui – nieko įspūdingo. Tie, kurie į mūsų sporto šaką įsigilinę labiau, žino, jog tai nėra blogas rezultatas bei tiki, jog ši vieta suteiks daugiau pasitikėjimo siekiant aukštesnių rezultatų ateityje. Su vyrų estafetės komanda Osle įrodėme, jog galime kovoti su žymiai stipresnėmis pasaulio komandomis, net jei ir neišnaudojame savo galimybių šimtu procentų“, – tikino K. Dombrovskis.

Per pirmus tris estafetės rungties etapus lietuviai sunaudojo vos penkis papildomus šovinius, tačiau ketvirtame etape R. Suslavičius „uždirbo“ du baudos ratus.

Kitas pasaulio biatlono taurės etapas vyks tik kovo 19-22 dienomis. Prieš tai sportininkų laukia Kontiolahtyje (Suomija) vyksiantis pasaulio čempionatas. Lietuvos biatlonininkai jam ruošis kaimyninėje Latvijoje, Priekulės biatlono centre.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)