Varėnos „Ūla“ sutriuškino HC „Uteną“

Varėnos „Ūla“ namuose be didesnio gailesčio – net 18 įvarčių skirtumu – 38:20 (19:8) sutriuškino lygos autsaiderę HC „Ueną“.

Varniškiai iškart išsiveržė į priekį – 5:2, 8:4, o į pertrauką iškeliavo susikrovę dviženklį įvarčių pranašumą – 19:8.

44 rungtynių minutę skirtumas dar labiau išaugo – 29:12 ir nugalėtojas jau niekam nebekėlė abejonių.

Varėnos ekipą į pergalę vedė Rimantas Palevičius, įmetęs 9 įvarčius, po 5 pridėjo Remigijus Čepulis (1 iš 7 m) ir Egidijus Sereičikas, 4 – Tautvydas Mikalauskas, po 3 – Arminas Grigėnas, Gediminas Barasas, Dionizas Chichockas ir Kęstutis Ikasala (1 iš 7 m), 2 – Šarūnas Krisiulevičius, 1 – Donatas Leknickas.

HC „Utena“ gretose išsiskyrė Tomas Čiužas, įmetęs 10 įvarčių (4 iš 7 m), 4 pridėjo Eigirdas Budrevičius, po 2 – Tadas Mikuckis (1 iš 7 m) ir Linas Viktorinas, po 1 – Edgaras Nikitinas ir Marius Deveikis.

Rolandas Markinas (Varėnos „Ūlos“ ekipos treneris): „Džiaugiuosi , kad po paskutinio pralaimėjimo Klaipėdos „Dragūnui“ akivaizdžiai patobulėjome . Kelias savaites buvome be rungtynių, todėl sustygavome savo žaidimą tiek puolime tiek gynyboje. Šįkart diktavome žaidimo tempą ir, realizavę greitas atakas, atitrūkome jau pačioje dvikovos pradžioje.“

Gediminas Paukštė (HC „Utena“ komandos treneris): „Gaila, tačiau per šias rungtynes mums sunkiai sekėsi sustabdyti Varėnos rankininkų atakas. Stengėmės ir kovojome iki galo, tačiau nepavyko pasivyti priešininkų , kurie jau pirmajame kėlinyje  susikrovė solidžią įvarčių persvarą. Na, bet nieko nėra blogo, pamatėme sustiprėjusią Varėnos „Ūlos komandą“  ir stengsimės geriau pasiruošti rungtynėms, kurias teks žaisti jau mūsų aikštėje.“

Vilniuje – HC „Vilniaus“ ir „LSU-Lūšies“ lygiosios

Pirmąjį tašką Lietuvos rankinio lygos (LRL) 2013-2014 metų čempionate prarado HC „Vilnius“ atstovai. Jie savo žiūrovų akivaizdoje lygiosiomis – 31:31 (13:16) sužaidė su praėjusio sezono bronzos medalių laimėtojais Kauno „LSU-Lūšies“ rankininkais.

Iki pirmojo kėlinio vidurio vyko itin atkakli – įvartis į įvartį kova, tačiau vėliau kauniečiai 2-3 įvarčiais atitrūko ir į pertrauką iškeliavo pirmaudami – 16:13.

Visgi per pertrauką HC „Vilnius“ rankininkai, išklausę trenerių patarimų, antrąjį kėlinį pradėjo labiau susikaupę ir jau 35 rungtynių minutę rezultatas buvo lygus – 18:18.

48 rungtynių minutę po kelių rezultatyvių Martyno Žalos atakų, HC „Vilnius“ jau buvo priekyje – 26:24.

Tačiau kauniečiai greitai atstatė pusiausvyrą, 58 rungtynių minutę buvo priekyje – 31:30.

Aikštės šeimininkai, palaikomi savų sirgalių, paskutinę minutę sugebėjo suregzti rezultatyvią ataką ir išlyginti rezultatą – 31:31. Vilniečių didvyriu tapo rezultatą išlyginęs Marius Panavas.

HC „Vilnius“ ekipos gretose nesulaikomas buvo Martynas Žala, įmetęs 10 įvarčių, 7 (1 iš 7 m) pridėjo Marius Panavas, 5 – Jūris Aganauskas, 4 – Andrius Kliorė, 3 (1 iš 7 m) - Kostas Plaušinaitis, po 1 – Tomas Smalakys ir Paulius Verbickas.

Iš kauniečių išsiskyrė Egidijus Morkūnas, įmetęs 9 įvarčius (2 iš 7 m), Karolis Grigas – 8, Saulius Katkevičius - 6 (1 iš 7 m), Mindaugas Mažeika ir Arūnas Urbonas – po 3, Mindaugas Barzdenis ir Karolis Dambrauskas – po 1.

Martynas Žala (HC „Vilnius“ ekipos lyderis): "Rungtynes vertinu blogai, neišpildėme, ką sakė treneris. Didesnę rungtynių dalį pralaiminėjome. Sunku buvo susikaupti, neužpuolėme. Antrajame kėlinyje pradėjome atakuoti iš toliau, to pasekoje pavyko pasiekti tokį rezultatą. „LSU Lūšies“ komandoje išskirčiau Egidijų Morkūną."

Egidijus Morkūnas: („LSU-Lūšies“ rezultatyviausias šių rungtynių žaidėjas): "Dvikova buvo įtempta, galėjo laimėti viena ir kita komanda. Iš priešininkų komandos išskirčiau Marių Panavą ir Martyną Žalą. Mūsų komandoje gerai sužaidė Karolis Grigas.“

„VHC Šviesa“ prigesino vicečempionus

Vilniaus „VHC Šviesa“ rankininkai namuose po labai įtemptos ir permainingos kovos minimalia persvara – 25:24 (13:14) nugalėjo šiemet buksuojančius praėjusio sezono LRL vicečempionus – Alytaus „Almeidos-Stronglaso“ atstovus.

Pirmas kėlinys buvo labai atkaklus – įvartis į įvartį, tačiau prieš pat atokvėpio minutes į priekį išsiveržė alytiškiai -14:13.

Jie dažniau 2 įvarčiais priekyje buvo ir antrajame kėlinyje, tačiau 48 rungtynių minutę vilnietis Skirmantas Plėta išlygino rezultatą – 20:20 ir nuo tos akimirkos virė tikras nervų karas. Nugalėtojas nebuvo aiškus iki paskutinių sekundžių. Visgi visas rungtynes savo komandą į priekį vedęs Vaidas Trainavičius paskutinę ataką dar kartą sugebėjo pasižymėti ir „VHC Šviesai“ išplėšė pergalę.

Jis iš viso varžovus nuginklavo 8 kartus, po 6 įvarčius įmetė Valdas Drabavičius ir Tomas Bernatavičius, 2 – Domantas Čiuplinskas, po 1 – Artūras Švilpa, Tadas Jurelevičius ir Skirmantas Plėta.

Alytiškių gretose Gintautas Adamkevičius įmetė 7 įvarčius (4 iš 7 m), Aurelijus Sabonis – 5, Linas Paliušis ir Rokas Lastauskas – po 3, Irmantas Asakavičius, Žygimantas Micevičius ir Justinas Šilalė – po 2.

Po šio pralaimėjimo alytiškiai su 3 taškais (1 pergalė, 1 lygiosios ir 2 pralaimėjimai) smuktelėjo į šeštąją LRL turnyrinės lentelės vietą, „VHC Šviesa“ su 6 taškais (3 pergalės, 2 pralaimėjimai) žengia trečia.

1.Vilnius5410158:136229