Rūkas yra nenuspėjamas reiškinys. „Priešrūkiniai žibintai turi būti įjungiami, kai matomumas nesiekia 50 metrų, ir išjungiami jam pagerėjus. Reikia atsiminti, kad rūkui išsisklaidžius, priešrūkiniai žibintai gali apakinti kitus vairuotojus, – aiškina „Renault” vairavimo mokyklos direktorius Zbignievas Veselis. – Be to, vairuotojai turėtų įsidėmėti, jog ilgųjų šviesų naudojimas rūko metu yra griežtai draudžiamas, nes tokios lempos išsklaido rūką ir dėl to matomumas tampa dar prastesnis.”

Tyrimas parodė, kad vairuotojai įpranta vairuoti rūke ir nejučiomis padidina greitį. Matomų atskaitos taškų trūkumas ir nematoma kelio aplinka sudaro įspūdį, kad vairuojama mažesniu greičiu nei iš tikrųjų.

„Patariama patikrinti spidometro rodmenis ir išlaikyti tolygų greitį, atitinkantį sąlygas kelyje”, – pataria „Renault” vairavimo mokyklos instruktoriai. „Reikia vengti dažno stabdymo, nes toks elgesys gali suerzinti kitus vairuotojus ir paskatinti juos atlikti lenkimą. Rūko metu patariama nelenkti kitų automobilių.”

Rūkas padidina oro drėgnumą, dėl kurio ant kelio dangos susidaro vandens sluoksnis. Drėgnas kelio paviršius yra pavojingas, nes gali sukelti automobilio slydimą. Verta įsiminti, kad tokiomis sąlygomis sustojimas šalikelėje sudaro papildomą pavojų. Automobilis su įjungtais avariniais žibintais turėtų būti statomas toliau nuo važiuojamosios kelio dalies.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (108)