Per metus Lietuvoje padaugėjo gyventojų, neturinčių nuomonės apie verslo sąžiningumą: praėjusiais metais nuomonės neturėjo kas dvidešimt penktas gyventojas, šiemet – kas dešimtas.

„Praėjusiais metais buvo pradėta daug iniciatyvų verslo įvaizdžiui visuomenėje gerinti, sumažėjo pranešimų apie masinius darbuotojų atleidimus, atlyginimų mažinimą, kito visuomenės lyderių bei politikų retorika apie verslą. Visi šie dalykai lėmė, kad nuomonė apie verslą šiek tiek pagerėjo, tačiau pokytis kol kas yra labai nedidelis“, - sako Arijus Katauskas, ryšių su visuomene agentūros „Nova media“ vyresnysis partneris.

Pasak A. Katausko, nors apklaustųjų, kurie mano, kad verslas Lietuvoje yra nesąžiningas, sumažėjo, padaugėjo žmonių, kurie šiuo klausimu nuomonės neturi. Vienareikšmiškai verslą vertinančių kaip sąžiningą skaičius išliko toks pats kaip ir pernai – 2 proc.

Dešimtadalis Lietuvos gyventojų teigė labiausiai pasitikintys informacinių technologijų įmonėmis (2011 m. – 11 proc.), 9 proc. – telekomunikacijų (2011 m. – 10 proc.), 7 proc. – transporto ir pervežimų (2011 m. – 9 proc.) kompanijomis. Didžiausią neigiamą pokytį patyrė bankų ir draudimo sektorius: 2011 m. šiuo sektoriumi pasitikėjo 10 proc., šiemet – perpus mažiau – 5 proc.

„Akivaizdu, kad teigiamą pastarųjų metų aktyvios finansų bei kitų sektorių komunikacijos poveikį nusvėrė vieno iš didžiausių Lietuvoje veikusių bankų griūtis. Nors pasitikėjimo lyderiai išliko tie patys, bendras pasitikėjimas įvairiais verslo sektoriais sumažėjo keletu procentinių punktų“, - teigia A. Katauskas.

Pasak A. Katausko, pasitikėjimo verslu lygis taip pat yra susijęs su žmonių finansine situacija, išsilavinimu. Tyrimas rodo, kad vidurinį išsilavinimą įgiję bei mažas pajamas gaunantys Lietuvos gyventojai dažniau nepasitiki nė vienu verslo sektoriumi.

Tyrimą apie Lietuvos gyventojų pasitikėjimą verslu ryšių su visuomene agentūros „Nova media“ užsakymu 2012 m. liepos mėnesį atliko „RAIT“. Iš viso apklausti 1038 gyventojai, kurių amžius nuo 15 iki 74 metų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (51)