Lietuviai jau nuo pat susitikimo pradžios demonstravo įspūdingą žaidimą ir varžovams net neleido pagalvoti ne tik apie pergalę, bet ir apie rimtesnį pasipriešinimą – po pirmo kėlinio Kazio Maksvyčio auklėtiniai turėjo 16, po antro – net 33 taškų persvarą.

Antra rungtynių dalis tebuvo formalumas, o kanadiečiai aikštę turėjo palikti nuleistomis galvomis.

Lietuvos rinktinė čempionatą pradėjo pralaimėjimu kroatams (75:88), o antrose rungtynėse penktadienį lietuviai 117:64 nušlavė Korėjos ekipą.

Beje, pirmose šeštadienio C grupės rungtynėse staigmeną pateikę korėjiečiai 75:71 palaužė kroatus.

Rungtynės

Lietuvos rinktinės startiniame penkete pasirodė Jonas Valančiūnas, Rolandas Jakštas, Vytenis Čižauskas, Edgaras Ulanovas ir Deividas Pukis.

Lietuviai puikiai pradėjo rungtynes bei šovė į priekį - sužaidus 3 min. 14:5.

Minutės pertraukėlė kanadiečiams nepadėjo ir E. Ulanovas dviem baudų metimais skirtumą dar padidino - 16:5. Dar vieną baudos metimą reaizavo J. Valančiūnas - 17:5.

Lietuviai nesustojo viso kėlinio metu, kurį užbaigė turėdami net 16 taškų persvarą - 29:13.

Antras kėlinys prasidėjo lietuvių spurtu 4:0, o skirtumas pirmą kartą pasiekė 20 taškų ribą - 33:13.

Įpusėjus ketvirčiui lietuvių persvara padidėjo iki 28 taškų (47:19), kai iš toli pataikė E. Ulanovas.

Įpusėjus paskutinei ketvirčio minutei du taškus pelnė V. Čižauskas, o skirtumas išaugo iki 33 taškų - 59:26.

Per likusį kėlinio laiką skirtumas nepakito, o komandos ilsėtis išėjo lietuviams turint neįtikėtiną 33 taškų persvarą - 61:28.

Beje, per pirmą rungtynių dalį Lietuvos rinktinės lyderiai V. Čižauskas (14 taškų) ir E. Ulanovas (12) pelnė beveik tiek pat taškų, kiek visa Kanados rinktinė.

Vaizdas aikštėje nepasikeitė ir po pertraukos. Ir toliau aikštėje dominavo Lietuvos krepšininkai, o sužaidus 4 min., po Egidijaus Mockevičiaus dėjimo, skirtumas išaugo iki 40 taškų - 77:37.

Per likusį kėlinio laiką, kai rungtynių baigtis jau tapo aiški, lietuviai kiek sumažin apsukas, o kanadiečiai prieš paskutinį kėlinį sumažino atsilikimą iki 34 taškų - 84:50.

Paskutinis kėlinys tebuvo formalumas, o lietuviai šventė triuškinamą pergalę - 111:68.

Statistika

Lietuva - Kanada 111:68 (29:13, 32:15, 23:22, 27:18)

Lietuva: V. Čižauskas 22, J. Valančiūnas 15, E. Mockevičius 13, E. Ulanovas 12, E. Butkevičius ir T. Sabonis – po 11, R. Simanavičius 9, R. Jakštas 7, D. Pukis 5, Ž. Skučas 3.

Kanada: D. Perrie 10, O. Hanlan ir S. Bhullar – po 8.

Dvitaškiai: 33/54 (60 proc.) – Kanada 18/45 (40 proc.)

Tritaškiai: Lietuva 9/21 (43 proc.) – Kanada 4/16 (25 proc.)

Baudų metimai: Lietuva 18/29 (62 proc.) – Kanada 20/33 (60 proc.)

Atkovoti kamuoliai: Lietuva 36 – Kanada 29

Rezultatyvūs perdavimai: Lietuva 19 – Kanada 7

Klaidos: Lietuva 13 – Kanada 20

Perimti kamuoliai: Lietuva 10 – Kanada 6

Blokai: Lietuva 13 – Kanada 2.

Galutinė C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, krepšių santykis, taškai):

1.Kroatija321247:2345
2.Lietuva321303:2205
3.Kanada312261:2924
4.Pietų Korėja312232:2974

Antrajame etape Lietuvos rinktinė su 5 taškais kovos F grupėje, kurioje dėl patekimo į ketvirtfinalį sužais tris susitikimus su JAV, Serbijos ir Egipto atstovais.

Geriausios keturios grupės komandos tęs varžybas dėl medalių, o likusios žais dėl 9-12 vietų.

F grupės lentelė: (vieta, komanda, žaista rungtynių, pergalės, pralaimėjimai, pelnyta taškų, praleista taškų, taškai).