Lietuvės šeštadienį savo pasirodymą varžybose Lodzėje baigs maču dėl septintosios pozicijos su kaimyninės Latvijos rinktine. Susitikimas vyks 19 val. mūsų šalies laiku.

Juodkalnietės dėl 5-os vietos 21.30 val. žais su Kroatija.

Sėkmingai pirmenybes pradėjusi Lietuvos rinktinė patyrė jau tris nesėkmes paeiliui. Antrojo etapo grupės varžybas mūsiškės baigė pralaimėjimu čekėms, o ketvirtfinalyje nusileido Prancūzijos komandai.

Panaši ir Latvijos rinktinės situacija, tik latvės be pergalių liko keturis mačus iš eilės.

Rungtynės

Lietuvos komandoje susitikimą pradėjo Milda Sauliūtė, Sandra Linkevičienė, Aušra Bimbaitė, Eglė Šulčiūtė ir Agnė Abromaitė. Pirmasis tikslus M. Sauliūtės tolimas metimas suteikė mūsiškėms trijų taškų pranašumą (5:2), tačiau dažnos klaidos perduodant kamuolį neleido Lietuvos rinktinei labiau atsiplėšti. Vis dėlto „neblizgėjo“ ir Juodkalnijos komanda, tad sužaidus 6 min. nedidelį pranašumą tebeturėjo lietuvės (7:4).

Tačiau ketvirčio pabaigoje pranašumo Lietuvos komandai išsaugoti nebepavyko. Klaidos (9 per 9 min.) ir netikslūs mūsiškių metimai leido juodkalnietėms perimti iniciatyvą (9:12).

Tritaškiu santykį lygino Rima Valentienė, bet prasidėjus antram kėliniui varžovės vėl truktelėjo į priekį (12:16). Tuomet A. Bimbaitė taikliai atakavo iš toli ir atliko gražų perdavimą Giedrei Paugaitei, kuri sugrąžino minimalią persvarą lietuvėms (17:16).

Dar vienas A. Bimbaitės tritaškis paskutinę atakai skirto laiko sekundę pratęsė Lietuvos rinktinės spurtą iki 8:0 (20:16). Vėliau išsijudino ir Juodkalnijos ekipa ir žaidimas tęsėsi taškas į tašką, mūsiškėms vis išsaugant nedidelį pranašumą.

Vis dėlto kėlinio pabaigoje kartojosi pirmojo ketvirčio scenarijus, kai varžovės vėl žaidė sėkmingiau ir atsidūrė priekyje ir tik A. Bimbaitės baudos metimas leido įpusėjus mačui užfiksuoti pusiausvyrą – 29:29.

Po didžiosios pertraukos kamuolį perėmusi ir į greitą ataką pabėgusi S. Linkevičienė persvėrė rezultatą Lietuvos komandos naudai, netrukus taikliai iš toli atakavo E. Šulčiūtė (36:33). Tačiau Juodkalnijos atsakas neužtruko – 5 „sausi“ taškai ir mūsiškės vėl atsiliko (36:38).

Rezultatas ir toliau švytavo tai į vieną, tai į kitą pusę – S. Linkevičienė iniciavo spurtą 6:0 ir vėl vedė į priekį lietuves (42:38). Tik klaidos taikliai atakavusioms Lietuvos krepšininkėms neleido labiau atitrūkti, bet po Gintarės Petronytės metimų skirtumas po truputį augo (46:39).

Po minutės pertraukėlės juodkalnietės mažino atsilikimą, o mūsiškėms taškus ir toliau rinko tik G. Petronytė (48:43). Lietuvos rinktinės aistruolius prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei pradžiugino R. Valentienės tritaškis, o S. Linkevičienė pataikė baudas (53:45).

Prasidėjus ketvirtam kėliniui Lietuvos komandos atakos strigo ir juodkalnietės pamažu vėl artinosi (53:48). Mūsų šalies komanda patyrė ir nuostolių – dėl išnaudoto pražangų limito ant atsarginių žaidėjų suolelio sėdo A. Bimbaitė, o petį susižeidė Giedrė Paugaitė. Tuo metu Juodkalnijos rinktinė pratęsė spurtą ir jau kvėpavo lietuvėms į nugarą (53:52).

Lietuvos rinktinės taškų badą nutraukė A. Abromaitė, tiesa, ir ji tepataikė vieną baudą (54:52), o sėkmingai žaidusi Juodkalnijos komanda likus žaisti 6 min. išsiveržė į priekį (54:56).

Netrukus juodkalnietės pavojingai didino skirtumą (56:61) ir Lietuvos komandos strategas Algirdas Paulauskas prašė minutės pertraukėlės. Po jos svarbų tritaškį pataikė S. Linkevičienė, bet juodkalnietės atsakė baudos metimais (59:63).

Kitose atakose lietuvės pametė kamuolį, E. Šulčiūtė nepataikė iš toli, o varžovės tašku didino skirtumą likus žaisti 1 min. 46 sek. (59:64). Po dar vienos nesėkmingos Lietuvos atakos persvara dar ūgtelėjo Juodkalnijos po Natašos Popovič dvitaškio paskutinę atakos sekundę (59:66). Paskutinės rungtynių sekundė lietuvėms sėkmės taip pat neatnešė – po netaiklių tritaškių joms teko pripažinti Juodkalnijos pranašumą.

Statistika

Lietuva – Juodkalnija 59:68 (12:14, 17:15, 24:16, 6:23)

Lietuva: Sandra Linkevičienė 15 taškų (1/1 trit., 5/10 dvit., 2/2 baudų; 10 atk. kam.), Gintarė Petronytė (3/4 dvit., 3/4 baudų) ir Eglė Šulčiūtė (1/5 trit., 3/5 dvit., 0/2 baudų) po 9, Aušra Bimbaitė 7 (4 rez. perd., 5 kld.), Rima Valentienė 6 (2/9 trit.), Milda Sauliūtė 5, Giedrė Paugaitė 4, Marina Solopova 3, Agnė Abromaitė 1.

Vaida Sipavičiūtė (2:51 min.) taškų nepelnė, o Gabrielė Gutkauskaitė ir Mantė Kvedaravičiūtė nežaidė.

Juodkalnija: Iva Perovanovič 18 (6/10 dvit., 6/10 baudų; 5 atk. kam.), Anna de Forge 17, Jelena Dubljevič 14, Jelena Skerovič 13 (7 per. kam., 6 atk. kam., 4 rez. perd.), Snežana Aleksič, Milka Bjelica ir Nataša Popovič (5 atk. kam.) po 2.

Dvitaškiai: Lietuva 13/31 (42 proc.) – Juodkalnija 21/40 (53 proc.)

Tritaškiai: Lietuva 8/23 (35 proc.) – Juodkalnija 3/8 (38 proc.)

Baudų metimai: Lietuva 9/14 (64 proc.) – Juodkalnija 17/24 (71 proc.)

Atkovoti kamuoliai: Lietuva 34 – Juodkalnija 30

Rezultatyvūs perdavimai: Lietuva 10 – Juodkalnija 9

Klaidos: Lietuva 20 – Juodkalnija 16

Perimti kamuoliai: Lietuva 7 – Juodkalnija 16