29 metų I.Juodeškienė užvakar trasoje sugaišo 33 min. 11,60 sek. ir liko 23-čia. Nuo aukso medalį iškovojusios 1992 m. ir 2000 m. olimpinės čempionės Etiopijos bėgikės Derartu Tulu Lietuvos stajerė atsiliko 1 min. 22,79 sek.

Antrąją ir trečiąją vietas irgi iškovojo Etiopijos bėgikės - Berhane Adere (31 min. 48,85 sek.) bei Gete Wami (31 min. 49,98 sek.).

I.Juodeškienė, kurios geriausias karjeros rezultatas iki tol buvo 33 min. 57 sek., aplenkė tik ekvadorietę Marią Paredes. Ši sportininkė distanciją baigė praėjus dar 2 min. 32,92 sek. po lietuvės finišo. Ekvadorietė irgi pagerino asmeninį rekordą.

"Pasirodžiau neblogai. Juk Edmontone bėgo visos geriausios pasaulio stajerės. Labai daug pajėgių sportininkių apskritai nepateko į pasaulio čempionatą. 10 km stadione bėgau tik trečią kartą per savo gyvenimą", - savo startą įvertino I.Juodeškienė.

Čekas Tomas Dvorakas trečią kartą iš eilės tapo planetos dešimtkovės čempionu (8902 taškai).

Čekijos sportininkas pranoko antrojoje vietoje likusį Sidnėjaus olimpinių žaidynių čempioną estą Erki Noolą (8815) ir bronzą laimėjusį Deaną Macey iš Didžiosios Britanijos (8603).

Šis asmeninį rekordą pagerinęs atletas varžybas užbaigė kankinamas kirkšnies ir alkūnės traumų.

Pasaulio lengvaatlečių pirmenybių rekordą pagerinęs 29 metų T.Dvorakas pernai Sidnėjuje, kur jis kovojo neišsigydęs kelio traumos, užėmė šeštąją vietą.

E.Noolas, olimpiadoje surinkęs 8641 tašką, šįsyk Edmontone pagerino Estijos rekordą.

Dvi Rumunijos bėgimo žvaigždės grūmėsi dėl aukso 1500 m distancijoje.

Antrąsyk planetos pirmenybių nugalėtoja tapusi Gabriela Szabo finišo tiesiojoje aplenkė Violetą Szekely. Jų laikas - atitinkamai 4 min. 00,57 sek. ir 4 min. 1,70 sek.

Ant garbės pakylos taip pat užlipo trečia buvusi rusė Natalija Gorelova (4 min. 2,40 sek.).

Sidnėjuje antra finišavusi V.Szekely tąsyk aplenkė savo pagrindinę konkurentę, kuri olimpiadoje laimėjo bronzą.

Tarp G.Szabo ir V.Szekely šiemet perbėgo juoda katė. Jos tarpusavyje nesikalba. Rumunijos delegacijos vadovai šių sportininkių kartu nekvietė į surengtą vakarėlį.

"Aš nesišneku su ja, o ji - su manimi, bet gyvenimas tęsiasi", - teigė G.Szabo.

"Sveikinu Gabrielą su pergale, bet tai nereiškia, kad atleidžiu jai už įžeidimą", - sakė V.Szekely.

G.Szabo šiemet savo tėvynainę pavadino per daug bjauria, kad ją būtų galima pakviesti į Vokietijoje vykusias varžybas.

Nepaisydamos nesutarimų užvakar po finišo jos apsikabino ir kartu apsuko garbės ratą nešdamos Rumunijos vėliavą.