Lietuvos rinktinė, kuri taip pat pelnė kelialapį į 2004 metų Atėnų olimpines žaidynes, finale sekmadienį 21 val. kovos su Ispanijos komanda, kuri šeštadienio vakarą nugalėjo Italijos krepšininkus.

Lietuviai turi galimybę trečią kartą tapti Europos čempionais ir pirmą kartą nuo 1939 metų. Pirmą sykį Lietuvos krepšininkai Senojo žemyno čempionato aukso medalius iškovojo 1937 metais.

Lietuviai šeštadienį puikiai pradėjo rungtynes ir išsiveržė į priekį 7:0. Tačiau po to Prancūzijos krepšininkai laimėjo atkarpą 10:0. Kėlinio pabaigoje mūsiškiams pavyko vėl išsiveržti į priekį.

Antrojo kėlinio viduryje Lietuvos krepšininkai buvo įgiję devynių taškų persvarą - 34:25. Bet vėliau prancūzai privertė lietuvius klysti ir persvara ištirpo iki minimumo - 34:33. Sėkmingai antrojo kėlinio pabaigoje žaidę mūsiškiai po 20 min. kovos pirmavo 45:37.

Pačioje trečiojo kėlinio pradžioje lietuviai po Šarūno Jasikevičiaus tritaškio buvo įgiję 11 taškų persvarą - 48:37. Deja, kibi varžovų gynyba neleido Lietuvos komandai dar labiau atitrūkti. 27-ąją min. prancūzas Loranas Fuarė (Laurent Foirest) tritaškiu metimu sumažino skirtumą iki minimumo 53:54, o 29-ąją min. po Prancūzijos komandos lyderio Tonio Parkerio (Tony Parker) tolimo metimo varžovai išsiveržė į priekį 57:56. Likus žaisti 10 min., prancūzai pirmavo 60:58.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Š. Jasikevičius išvedė savo komandą į priekį 61:60, o po to dar du taškus pelnė Saulius Štombergas. Tačiau kėlinio viduryje mūsiškiai sutriko ir varžovai tuo pasinaudojo - likus žaisti 3 min. 36 sek., Prancūzijos ekipa pirmavo penkių taškų skirtumu - 70:65. Iki rungtynių pabaigos likus 2 min. 50 sek., Arvydas Macijauskas tritaškiu metimu išlygino rezultatą 70:70. Po 40 sek. S. Štombergas išvedė savo komandą į priekį 72:70. Pačioje rungtynių pabaigoje prancūzai galėjo išlyginti rezultatą arba net persverti jį savo naudai.

Tam jie turėjo 16 sek. Bet, atakuodami, jie prarado kamuolį ir, likus 6,9 sek., prasižengė prieš Ramūną Šiškauską. Prie baudų metimo linijos jo ranka nesudrebėjo. Paskutinė Prancūzijos krepšininkų ataka buvo nesėkminga ir lietuviai nugalėjo 74:70.

"Dar nesuprantu kas įvyko, - iškart po mačo Lietuvos televizijai teigė Lietuvos rinktinės kapitonas S. Štombergas. - Rungtynės buvo nervingos, žaidėjai daug klydo. Tačiau sėkmė buvo mūsų pusėje".

S. Štombergas buvo rezultatyviausias Lietuvos rinktinėje. Jis pelnė 22 taškus. Geriausiu rungtynių žaidėju pripažintas Š. Jasikevičius surinko 14 taškų, atkovojo 10 kamuolių ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus. Eurelijaus Žukausko sąskaitoje - 12 taškų, 7 atkovoti kamuoliai ir 4 blokai. Prancūzijos komandoje pasižymėjo T. Parkeris. Jis pelnė 24 taškus. Tarikas Abdul-Vahadas (Tariq Abdul-Wahad) surinko 16 taškų.

Statistika.

Lietuva - Prancūzija 74:70 (20:16, 25:21, 13:23, 16:10).

Lietuvos rinktinei taškus pelnė: S. Štombergas 22 (dvitaškiai 5/11, tritaškiai 2/5, baudos 6/6), Š. Jasikevičius 14 (10 atk. kamuolių, 7 rez. perdavimai), E. Žukauskas 12 (7 atk. kamuoliai, 4 blokai), R. Šiškauskas (8 atk. kamuoliai) ir A. Macijauskas - po 8, M. Žukauskas - 4, D. Songaila, D. Lavrinovičius ir D. Slanina - po 2.

Prancūzijai: T. Parker 24, T. Abdul-Wahad 16, C. Julian 12, J. Moiso 6, F. Pietrus ir B. Diaw - po 4, L. Foirest 3, M. Dioumassi 1 (A. Digbeu, M. Sonko).

Taiklumas: dvitaškiai - 14/35 ir 16/42, tritaškiai - 8/25 ir 6/25, baudos - 22/23 ir 20/24.

Atkovoti kamuoliai - 38 ir 37, klaidos - 19 ir 15, perimti kamuoliai - 7 ir 9.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.