"Praeitis turi būti įamžinta mene, valstybė turi surasti tam galimybių ir būdų", perteikė Prezidento poziciją jo atstovas Rosvaldas Gorbačiovas.

Sukurti istorinį filmą numatyta ir Lietuvos tūkstantmečio paminėjimo programoje, šiam tikslui skirta apie 2 milijonus litų, tačiau programoje nėra numatyta, apie ką turėtų būti filmas, kas jį režisuos.

Režisierius A. Žebriūno nuomone, filmas apie Vytautą Didįjį keltų tautos pasididžiavimą savo valstybe, galėtų sudominti kitų valstybių žiūrovus.

"Mes norim ne tik ieškoti kažkokių blogybių, bet ir pasididžiuoti savo valstybe. Vytautas Didysis - tai istorinė figūra, kuri sudrebino Europą", kalbėjo A. Žebriūnas.

Režisieriaus nuomone, reiktų užsakyti keliems autoriams sukurti scenarijų apie Vytautą Didįjį. A. Žebriūnas sakė taip pat ketinąs imtis scenarijaus rašymo.

Skelbti konkursą kurti scenarijui, režisieriaus įsitikinimu, nėra racionalu. A. Žebriūnas prisiminė prieš keliolika metų buvusį bandymą ir paskelbtą "Ars" studijos konkursą scenarijui apie Vytautą Didįjį sukurti. Pasak režisieriaus, tuomet sulaukta tik grafomanų, "su maišeliais, kuriuose tilpo ir porą butelių kefyro, ir scenarijus".

A. Žebriūnas sakėsi dvejojąs, ar filmas turėtų būti "kovinis", ar psichologinis. "Mane labai domina pats personažas, Vytauto asmenybė. Tai dramatiška, Šekspyro plunksnos reikalaujanti asmenybė ", aiškino A. Žebriūnas, linkdamas psichologinio filmo pusėn.

Pasak Lietuvos tūkstantmečio minėjimo valstybinės komisijos koordinatoriaus sekretoriaus Gedimino Ilgūno, komisijos numatytus asignavimus istoriniam filmui sukurti valdo Kultūros ministerija.

Lietuvos tūkstantmečio paminėjimo komisijai vadovauja Prezidentas R. Paksas.

Šaltinis
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją