Atsirevanšavę varžovams už pralaimėjimą (78:89) pirmame mače antradienį Stambule, lemiamas - trečiąsias - aštuntfinalio rungtynes vilniečiai balandžio 5 dieną vėl žais išvykoje.

"Laimėtos svarbios rungtynės. Varžovai mūsų prisibijo, tad į Stambulą važiuosime laimėti", puikios nuotaikos po rungtynių spaudos konferencijoje kalbėjo "Lietuvos ryto" komandos vyriausiasis treneris Alfredas Vainauskas. Pasak jo, vilniečiai, ketvirtadienį gerai žaidę gynyboje, neturėtų praleisti galimybės patekti į varžybų ketvirtfinalį.

Sėkmingos aštuntfinalio serijos baigties tikisi ir "Efes Pilsen" klubo vyriausiasis treneris Oktay Mahmudi (Oktajus Mahmudis). "Netikslūs metimai rungtynių pabaigoje neleido laimėti rungtynių Vilniuje. Savo aikštės pranašumą mėginsime išnaudoti rungtynėse Stambule", po pralaimėjimo kalbėjo jis.

"Žinojome, jog nugalėti Vilniuje bus nelengva ir "Lietuvos rytas" tai įrodė. Jie (šeimininkai - BNS) privertė mus klysti bei rungtynių pabaigoje tiksliau metė į krepšį", teigė Stambulo komandos puolėjas Alperas Yilmazas.

Vilniečių komandoje ketvirtadienį sėkmingiausiai žaidė Ramūnas Šiškauskas (20 tšk.), Arvydas Macijauskas (13 tšk.) ir Robertas Javtokas (12 taškų). Pastarasis žaidėjas po krepšiais atkovojo 14 kamuolių. Po 9 taškus į varžovų krepšį įmetė Ericas Elliottas (Erikas Elijotas) ir Kęstutis Šeštokas, 5 - Arnas Kazlauskas, po 2 - Andrius Šležas ir Gintaras Kadžiulis, 1 - Artūras Javtokas.

"Efes Pilsen" ekipoje rezultatyviausiai rungtyniavo kroatas Damiras Mulaomerovičius (22 tšk.), serbas Predragas Drobnjakas (21 tšk.) ir Huseyinas Besokas (13 taškų). 7 taškus į vilniečių krepšį įmetė serbas Vlado Ščepanovičius, po 3 - A.Yilmazas ir Mehmetas Okuras.

Ketvirtadienio mačą vilniečiai pradėjo labai sėkmingai (8:0) ir pirmojo kėlinio antroje pusėje turėjo 10 taškų persvarą (17:7). Kėliniui baigiantis svečiams pavyko sumažinti skirtumą iki trijų taškų (20:17). Antrojo kėlinio pradžioje jau vilniečiams teko vytis varžovus (20:23), kurie prieš pertrauką buvo įgiję didžiausią - 11 taškų - persvarą (38:27).

Trečiojo kėlinio viduryje "Efes Pilens" dar kartą išsiveržė į priekį (45:46) bei pirmavo 6 taškų skirtumu (47:53). Šį pranašumą varžovams pavyko išsaugoti iki kėlinio pabaigos (51:57). Dviejų minučių žaidimo atkarpą ketvirtojo kėlinio pradžioje "Lietuvos rytas" laimėjo 7:0 ir susigrąžino iniciatyvą į savo rankas (58:57). Netrukus penktą kartą prasižengė Stambulo komandos vidurio puolėjas R.Drobnjakas ir vilniečiai įgijo lemiamą 7 taškų persvarą (66:59).

Ketvirtadienio mače Lietuvos komanda, kaip ir rungtynėse Stambule, vėl laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių po krepšiais (34:28) bei dažniau klydo (9:6). Aikštelės šeimininkai blokavo 5 varžovų metimus, svečiai - 2. Vilniečiai sėkmingiau metė dvitaškius (21 iš 45 - 46,7 proc.; 18 iš 45 - 40 proc.), atakavo iš tritaškio zonos (5 iš 16 - 31,3 proc.; 5 iš 18 - 27,8 proc.), tačiau nusileido varžovams realizuojant baudų metimus (16 iš 21 - 76,2 proc.; 18 iš 22 - 85,7 proc.).