Pirmame varžybų susitikime trečiadienį mūsų šalies krepšininkai 81:75 nugalėjo slovėnus, o britai 63:84 pralaimėjo turnyro šeimininkei Ispanijos komandai.

Su ispanais, kurie ketvirtadienį 89:71 nugalėjo Slovėnijos komandą, lietuviai jėgas išmėgins penktadienį.

Rungtynės

Lietuvos rinktinės sudėtis: Mantas Kalnietis, Tomas Delininkaitis, Linas Kleiza, Kšyštofas Lavrinovičius, Robertas Javtokas.

D. Britanijos rinktinės sudėtis: Mike’as Lenzly, Nate’as Reinkingas, Joelis Freelandas, Nickas George’as, Andrew Bettsas.

Pirmuosius taškus Lietuvos komandai rinko Tomas Delininkaitis – po jo serijos lietuviai pirmavo 5:3. Varžovai pusę kėlinio neleido mūsiškiams labiau nutolti, tačiau antroje ketvirčio dalyje Lietuvos rinktinė ėmė dominuoti aikštėje.

Mūsų šalies komandos krepšininkai sėkmingai spaudė britus visoje aikštėje ir perimdami kamuolį po kamuolio ėmė sparčiai tolti, kol spurtą 15:0 vainikavo Simo Jasaičio tritaškis (28:9).

Vis dėlto antrojo ketvirčio pradžioje sėkmingiau žaidė D. Britanijos krepšininkai, kuriuos į priekį vedė įsimėtęs vidurio puolėjas Andrew Bettsas. Penkių minučių atkarpą Lietuvos rinktinės varžovai laimėjo 15:6, o skirtumas sumenko iki vienaženklio (34:25).

Mūsiškius išbudino Mindaugo Lukauskio tritaškis (37:25). Britai nepasidavė, inirtingai kovojo dėl kiekvieno kamuolio, tačiau ketvirčio pabaigoje jų pastangoms skaudžiu dūriu tapo dar vienas M. Lukauskio tolimas metimas (44:30).

Paskutinę minutę svarstyklės vėl pakrypo į kitą pusę ir D. Britanijos krepšininkai po tikslaus tolimo N. George’o metimo dar kartą priartėjo (44:34). Likus kelioms sekundėms beveik beviltišku metimu krisdamas M. Lukauskis spėjo pasiųsti kamuolį į krepšį (46:34).

Po didžiosios pertraukos Lietuvos krepšininkai į aikštę grįžo labiau susikaupę ir jų persvara ėmė vėl augti – po Manto Kalniečio ir L. Kleizos metimų skirtumas tapo triuškinantis (56:35).

Vėliau pasipylė lietuvių pražangų lavina, leidusi varžovams rinkti taškus be atsako nuo baudų metimo linijos ir mažinti skirtumą (61:47). Tačiau kėlinio pabaigoje mūsiškiai greitomis atakomis vėl susigrąžino solidų pranašumą (69:49).

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui T. Delininkaitis pataikė iš toli, pridėjo dvitaškį, o bet kokios britų viltys priartėti dužo į šipulius (76:51). Nepaisant didelės persvaros, Lietuvos krepšininkai toliau labai aktyviai gynėsi, dažnai balansuodami ant pražangos ribos, o Darjušas Lavrinovičius baudos metimų serija padidino skirtumą iki 29 taškų (88:59).

Paskutinės minutės virto formalumu, kurio metu Lietuvos komandos persvara dar labiau išaugo.

Statistika

Lietuva: Darjušas Lavrinovičius 17 (0/1 trit., 4/5 dvit., 9/11 baudų; 4 per. kam. Per 17 min.), Tomas Delininkaitis 15 (3/3 trit., 2/2 dvit., 2/2 baudų), Linas Kleiza 14 (0/2 trit., 6/8 dvit., 2/3 baudų), Mantas Kalnietis 10, Mindaugas Lukauskis 8, Paulius Jankūnas 7, Marijonas Petravičius ir Simas Jasaitis po 6, Andrius Mažutis 5, Kšyštofas Lavrinovičius 4, Jonas Mačiulis 3, Robertas Javtokas 2, Artūras Jomantas taškų nepelnė.

D. Britanija: Andrew Bettsas 12 (8 atk. kam.), Joelis Freelandas 10 (7 atk. kam.), Nickas George’as 9.

Dvitaškiai: Lietuva 23/42 (55 proc.) – D. Britanija 18/31 (58 proc.)

Tritaškiai: Lietuva 7/19 (37 proc.) – D. Britanija 2/11 (18 proc.)

Baudos: Lietuva 30/38 (79 proc.) – D. Britanija 20/31 (65 proc.)

Atkovoti kamuoliai: Lietuva 31 – D. Britanija 30

Rezultatyvūs perdavimai: Lietuva 10 – D. Britanija 4

Klaidos: Lietuva 9 – D. Britanija 23

Perimti kamuoliai: Lietuva 11 – D. Britanija 4