Antrame kėlinyje Brazilija perėmė iniciatyvą ir Luisas Fabiano dviem tiksliais smūgiais (46-ąją ir 74-ąją minutėmis) išlygino rezultatą - 2:2.

Pergalingą įvartį rungtynių pabaigoje, 84-ąją minutę, pelnė gynėjas Lucio.

Naudingiausiu finalo mačo žaidėju pripažintas brazilas Kaka.

Lygiai prieš dešimt dienų šios komandos kovojo grupės varžybose ir tąsyk įtikinamą pergalę rezultatu 3:0 šventė brazilai.

Amerikiečiai turnyrą pradėję dviem nesėkmėmis iš eilės, trečiame grupės mače sutriuškino Egiptą 3:0 ir kiek netikėtai pateko į kitą etapą, kur pusfinalyje nugalėjo Europos čempionę Ispaniją - 2:0.

Brazilija grupėje laimėjo visas tris dvikovas, bet pusfinalyje sunkiai 1:0 laimėjo prieš turnyro šeimininkę Pietų Afriką, o pergalę lėmė vėlyvas gynėjo Danielio Alveso įvartis po baudos smūgio.

Rezultatas:

JAV – Brazilija 2 - 3

"Ellis Park" stadionas, Johanesburgas, teisėjas Martinas Hanssonas (Švedija);

10‘ Clint Dempsey [1 – 0];

27‘ Landon Donovan [2 – 0];

46‘ Luis Fabiano [2 – 1];

74' Luis Fabiano [2 – 2];

84' Lucio [2 – 3];