Kai ji užauga iki 10 cm. Jeigu lauksite ilgiau, pjaudami įvarysite vejai „šoką“ ir sulėtinsite žolės augimą.


Pakelkite žoliapjovės peilius į 7–8 cm aukštį. Aukštesnė žolė būna žalesnė, be to, apsaugo dirvožemį nuo išdžiūvimo ir neleidžia piktžolėms daugintis.

Stebėkite, kaip auga žolė. Ir veją pjaukite pagal jos augimo greitį, ne pagal kalendorių – t.y. žolė turi būti pjaunama tada, kada reikia, o ne tada, kai turite tam laiko.

Pavasarį, kai žolė auga sparčiau, veją gali tekti pjauti dukart per savaitę. Vasarą dažniausiai pakanka dviejų kartų per mėnesį.

Kokia vejapjovė yra geriausia? Jeigu jūsų sodas ar kiemas nedidelis, rinkitės stumdomą vejapjovę, kurios ašmenys visiškai susmulkina žolę – taip ji greičiau suyra ir išskiria dirvožemiui reikalingą azotą.

Žinoma, pirkite tik reguliuojamo aukščio vejapjovę – nuo 2,5 cm iki 7–8 cm.

Senamadiškos stumdomos mechaninės vejapjovės yra ekologiškesnės, tačiau dauguma neįveikia aukštesnės kaip 6 cm žolės. O jeigu ji dar auga nelygioje vietovėje...

Jeigu plotą matuojate dešimtimis arų (ar dar daugiau), tuomet jau protinga būtų įsigyti sodo traktorių su nuo 8 iki 13 arklio galių varikliu. Aišku, jei norite ir galite sau leisti tikrą „žvėrį“, žolę mulčiuojantis sodo traktorius su 16–20 AG varikliu būtų nebloga investicija.