Pirmąjį mačą Vilniuje "Lietuvos rytas" taip pat laimėjo rezultatu 92:74.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias rungtynes Eurolygoje sužaidė Chuckas Eidsonas, pelnęs 28 taškus. Rungtynių pabaigoje du lemiamus tritaškius pataikęs Hollisas Price'as surinko 19, o Matthew Nielsenas - 16 taškų.

"Maccabi" klubui 15 taškų įmetė Marcusas Fizeris, Davidas Bluthentalis ir Estebanas Batista pridėjo po 14 taškų.

Atkaklių ir įtemptų rungtynių likimas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis. Iš viso mačo metu "Lietuvos rytą" į priekį vedusio C. Eidsono lyderio vaidmenį lemiamu momentu perėmęs H. Price'as per paskutines 38 sekundes pataikė du tolimus metimus ir išplėšė sunkią pergalę Vilniaus ekipai.

Po pergalės vilniečiai išsaugojo antrąją vietą grupėje, o "Maccabi" metus baigė ketvirtoje pozijoje su 6 pergalėm ir 3 nesėkmėm.

Kitas susitikimas "Lietuvos ryto" krepšininkų laukia sausio 3 dieną namuose, kur jie susitiks su Le Mano "Sarthe" (Prancūzija) ekipa. Pirmajame mače išvykoje pergalę 83:77 šventė Lietuvos komanda.

Rungtynės

Mačo pradžioje dvi su puse minutės nė vienos komandos žaidėjams nepavyko pelnyti taškų, kol taikliu tolimu metimu "tylą" pagaliau nutraukė H. Price'as. M. Nielsenas surinko 5 taškus iš eilės ir "Lietuvos rytas" pirmavo (8:4), tačiau čia pat pralaimėjo atkarpą 0:7 ir atsiliko (8:11).

Varžovams nutolti neleido tas pats M. Nielsenas, pelnęs dar 4 taškus paeiliui (12:14), o iki pirmojo kėlinio pabaigos likus žaisti 1 min. 10 sek. H. Price'as dar vienu tritaškiu rezultatą išlygino (20:20).

M. Nielsenas realizavo du baudos metimus (22:20), bet paskutinėmis sekundėmis sėkmingiau žaidė aikštės šeimininkai, laimėję ketvirtį (25:22).

Antrasis kėlinys prasidėjo taikliu D. Bluthentalio tritaškiu, Alexas Garcia pataikė abi baudas ir "Maccabi" ėmė grėsmingai tolti (30:22).

Tačiau svečiai vietos sirgaliams ilgai džiūgauti neleido - po tritaškį pataikę C. Eidsonas ir H. Price'as vėl suartino komandas (28:30). Iki ketvirčio pabaigos likus 3 minutėms Kenanas Bajramovičius pataikė 1 baudos metimą iš 2 ir pagaliau išlygino rezultatą (35:35).

Ekipos apsikeitė tiksliomis atakomis, o po netaiklaus "Maccabi" metimo surengtos Vilniaus komandos kontratakos smaigalyje atsidūręs Marijonas Petravičius privertė nesportinę pražangą "užsidirbti" A. Garcia. "Lietuvos ryto" vidurio puolėjas sumetė abi baudas, o dar vieną tritaškį smeigęs C. Eidsonas padidino mūsiškių persvarą iki 5 taškų (42:37).

Vis dėlto ketvirčiui baigiantis "Maccabi" žaidėjams pavyko sumažinti skirtumą iki minimumo (41:42).

Trečiasis kėlinys prasidėjo Yotamo Halperino tiksliu tolimu metimu, po kurio "Maccabi" vėl isšiveržė į priekį (44:42). C. Eidsonas išlygino rezultatą, bet tuomet sekė aikštės šeimininkų spurtas 8:0 (52:44), privertęs "Lietuvos ryto" strategą Aleksandrą Trifunovičių iškart paprašyti minutės pertraukėlės.

Bet ir po jos skirtumas nemažėjo - "Maccabi" persvara dar ir padidėjo vienu tašku (56:47). Tačiau nutolę Tel Avivo komandos krepšininkai ėmė klysti, o "Lietuvos ryto" žaidėjai tuo sėkmingai naudojosi. C. Eidsonas toliau rinko taškus ir spurtavę 7:0 vilniečiai vėl priartėjo prie oponentų (54:56).

H. Price'as taikliu jau ketvirtuoju savo metimu buvo sumažinęs atotrūkį iki minimumo (59:60), tačiau ketvirčio pabaigą vėl kiek sėkmingiau sužaidė šeimininkai (64:61).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje, po J.P. Batistos dvitaškio ir dar vieno C. Eidsono tritaškio vilniečiai vėl išsiveržė į priekį (66:64). Tačiau jau netrukus Vonteego Cummingsas taikliu tritaškiu persvėrė rezultatą (71:69).

"Maccabi" pranašumą išsaugojo tris su puse minutės, kol J.P. Batista metimu iš po krepšio dar kartą sugrąžino persvarą Vilniaus klubui (79:78). Estebanas Batista atsakė tuo pačiu, bet jau kitoje atakoje M. Nielsenas pelnė du taškus (81:80).

"Lietuvos ryto" žaidėjai apsigynė ir H. Price'as pataikė savo penktąjį tritaškį (84:80), palikdamas varžovų sprendimams tik 38 sekundes.

"Maccabi" įžaidėjas Willas Bynumas greitu prasiveržimu nukirpo persvarą perpus (84:82), tačiau niekas negalėjo sustabdyti H. Price'o. Likus žaisti 7 sekundes ir besibaigiant "Lietuvos ryto" atakos laikui vikrusis įžaidėjas dar kartą tiksliai atakavo iš toli, įtvirtindamas Lietuvos ekipos pergalę - 87:82.

Statistika

"Maccabi": Marcusas Fizeris 15 taškų, Davidas Bluthentalis ir Estebanas Batista po 14, Vonteego Cummingsas ir Yotamas Halperinas (9 rez. perd.) po 10, Terence'as Morrisas 9, Alexas Garcia 6, Willas Bynumas 4.

"Lietuvos rytas": Chuckas Eidsonas 28 (4/8 trit., 7/12 dvit., 2/2 baudų), Hollisas Price'as 19 (6/10 trit., 0/6 dvit., 1/2 baudų), Matthew Nielsenas 18 (1/3 trit., 5/9 dvit., 5/6 baudų; 7 atk. kam., 6 kld., 9 išprovokuotos pražangos), Marijonas Petravičius 9, Joao Paolo Batista 8, Kenanas Bajramovičius 3, Jaredas Jordanas 2.

Dvitaškiai: "Maccabi" 19/34 (56 proc.) - "Lietuvos rytas" 19/43 (44 proc.)

Tritaškiai: "Maccabi" 9/21 (43 proc.) - "Lietuvos rytas" 11/26 (42 proc.)

Baudų metimai: "Maccabi" 17/18 (94 proc.) - "Lietuvos rytas" 16/20 (80 proc.)

Atkovoti kamuoliai: "Maccabi" 26 - "Lietuvos rytas" 35

Rezultatyvūs perdavimai: "Maccabi" 23 - "Lietuvos rytas" 12

Perimti kamuoliai: "Maccabi" 9 - "Lietuvos rytas" 8

Klaidos: "Maccabi" 14 - "Lietuvos rytas" 14

Blokai: "Maccabi" 3 - "Lietuvos rytas" 0.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.