aA
Vengrija faktiškai atsisakė ketinimų pretenduoti surengti 2012 metų vasaros olimpines žaidynes. Apie tai pareiškė šalies sporto ministras Djordis Janošis, teigdamas, kad Vengrija gali surengti olimpiadą vėliau.
Ministras pripažino, kad prestižiškiausių pasaulio sporto varžybų surengimui trūksta finansavimo šaltinių.

Anksčiau specialistai buvo paskaičiavę, kad 2012 metų olimpiados surengimas šaliai kainuotų apie 10 mlrd. JAV dolerių, tačiau jos dėka būtų sukurta 50 tūkst. naujų darbo vietų. Be to, ne visas išlaidas tektų patirti pačiai Vengrijai, nes pavyzdžiui, Graikijai 2004 metų olimpiados surengimui Atėnuose iš 9,3 mlrd. eurų daugiau nei 3 mlrd. skyrė Europos Sąjunga.

Olimpiadą planuota rengti Budapešte, kuriame būtų pastatyti nauji tiltai per Dunojų, naujas aplinkinis transporto žiedas ir modernizuotas "Ferihegy" oro uostas.

Įdomu, kad iki 2002 metų pavasarį įvykusių parlamento rinkimų, kuriuos laimėjo socialliberalai, buvo teigiama, kad dauguma gyventojų palaiko olimpiados idėją. Tik socialliberalai jau tuomet teigė, kad tokiam sprendimui reikalingas referendumas, nes pasirengimo olimpiadai finansinė našta tektų mokesčių mokėtojams.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.