Dviejų kompetentingų šios srities specialisčių paprašėme papasakoti apie patamsėjusius paakius. Grožio terapijos ir chirurgijos klinikos gydytoja – dermatologė Jolanta Žilienė:

Veiksniai, darantys didžiausią įtaką odos skaistumui

Odos priežiūra turi tam įtakos. Jei odai trūksta skaistumo, tai gali būti netinkamos odos priežiūros arba, dar blogiau, jos stokos pasekmė.

Mityba

Neracionali mityba, badavimas, būtinų organizmui medžiagų trūkumas daro įtaką ir mūsų odos būklei. Tad prieš imdamiesi kūno formų dailinimo gerai pasvarstykime, ar tai nepakenks mūsų odai.

Stresas bei poilsio trūkumas

Nenuostabu, kad įtempta dienotvarkė, pervargimas, emocinis išsekimas, miego, judėjimo bei buvimo gryname ore stoka neigiamai veikia sveikatą bei savijautą, tačiau šie veiksniai odos būklei turi ne mažesnės įtakos – ne veltui sakoma, kad žmonių gyvenimo būdas atsispindi jų veiduose.

Žalingi įpročiai

Ko gero, kiekviena ilgesnį laiką rūkanti moteris pastebėjo šio įpročio žalą odai – ji tarsi papilkėja, greičiau sensta. Alkoholis – taip pat didelis odos priešas, tad, jei norite turėti skaisčią odą, pravartu šių žalingų įpročių vengti.

Genų įtaka

Daugelį žmogaus ypatumų – akių, odos, plaukų spalvą ar kūno sudėjimą nulemia genai. Mes galime paveldėti polinkį sirgti tam tikromis ligomis, tarp jų ir odos. Manoma, kad odos skaistumas taip pat paveldimas, tačiau tai sąvoka, atspindinti odos ir organizmo būklę, todėl ji gali kisti.

Tačiau kai kuriems žmonėms tamsūs paakiai yra nuolatinė būsena, nekintanti keičiantis gyvenimo būdui. Tokiais atvejais galima manyti, jog tai – genų įtaka.

Grožio terapijos ir chirurgijos klinikos kosmetologė-mikropigmentologė Ramutė Skrebūnienė:

Patamsėję paakiai negali būti ligos priežastis, tai – simptomas. Jei iki tol buvę skaistūs paakiai patamsėja, tai galėtų būti signalas, kad mūsų organizmas nualintas arba pradeda sirgti, todėl į šį simptomą verta atkreipti dėmesį.

Kas vyksta organizme, kai patamsėja paakiai?

Tai labai paprastas procesas – patamsėję paakiai atsiranda dėl išryškėjusių kapiliarių. Taip atsitinka todėl, kad oda apie akis yra net keturis kartus plonesnė nei viso veido. Taigi nenuostabu, kad šia veido sritimi ir rūpintis reikia labiau.

Kaip manote, patamsėjusius paakius reikėtų maskuoti ar bandyti gydyti?

Tamsių paakių gydyti nereikia – juk tai ne liga. Jei tai nuolatinė būsena, reikėtų juos maskuoti bei naudoti tam skirtus kosmetinius preparatus, atlikti kosmetines procedūras. Tačiau reikia įvertinti ir objektyvias šio simptomo priežastis (aukščiau nurodytas). Tačiau jei tokių nesurandate, vertėtų kreiptis į gydytoją – gal tai signalas apie prasidedančią ligą.

Kuo priemonės paakiams skiriasi nuo priemonių visam veidui?

Kremai, geliai, kaukės, intensyvūs serumai ir kitos priemonės, skirtos paakių priežiūrai, turi specifinių savybių, kurios padeda skysčiams greičiau pasišalinti iš kraujagyslių. Vienas iš tokių svarbių sudedamųjų priemonės sudedamųjų dalių yra kaštonų ekstraktas, kuris stimuliuoja kapiliarų sieneles ir padeda jiems susitraukti.

Panašiai veikia ir mėlynieji dumbliai, stimuliuojantys skysčių šalinimą. Jokiu būdu paakiams negalima naudoti kremo, skirto visam veidui, nes, kaip minėjau, paakių oda yra kelis kartus plonesnė, jautresnė, o priemonės, skirtos visam veidui, nėra pritaikytos tokios odos priežiūrai.

Ar yra konkrečiai tamsiems paakiams šalinti skirtų priemonių?

Priemonių, skirtų konkrečiai tamsių paakių problemai spręsti, yra išties nedaug. Tačiau dauguma priemonių, skirtų paakių priežiūrai, yra universalios – jose yra medžiagų ir mažinančių patinimą, ir tamsius ratilus apie akis bei padedančių susidoroti su kitomis paakių problemomis.

Gal kaip nors galima padidinti paakių kremo veiksmingumą?

Labai paprastas ir daugeliui žinomas patarimas – kremus ir kitas priemones, kurias naudojate paakiams, laikykite šaldytuve. Taip padidinsite jų teigiamą poveikį, nes šaltas kremas taip pat sutraukia kapiliarus ir kraujas greičiau išskirstomas, todėl oda tampa skaistesnė.