"Emilis Zatopekas yra legenda, o legenda niekada nemiršta. Jis visada liks pasaulio atmintyje", trečiadienį atsisveikinimo su velioniu ceremonijoje Prahos nacionaliniame teatre kalbėjo Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Juanas Antonio Samaranchas (Chuanas Antonijus Samarančas).

Ceremonijoje Prahoje dalyvavo dešimtys praeityje garsių pasaulio lengvaatlečių, Čekijos vyriausybės nariai bei parlamentarai, šalies prezidento žmona Dagmar. Pats Vaclavas Havelas, neatsigavęs po plaučių uždegimo, ceremonijoje nedalyvavo.

Trečiadienį E. Zatopeko palaikai Prahoje buvo kremuoti.

Velionis palaidotas už 320 km į rytus nuo Prahos, gimtajame Rožnove. Laidojimo ceremonijoje dalyvavo tik E. Zatopeko artimieji ir šeimos nariai.

Legendinio sportininko karjeroje įspūdingiausi buvo 1952 metai. Helsinkio (Suomija) olimpinėse žaidynėse E. Zatopekas laimėjo tris aukso medalius ilgose distancijose. To iki šiol nėra pavykę pakartoti nė vienam bėgikui. Tąkart per aštuonias varžybų dienas jis laimėjo 5000 ir 10 000 m bėgimo rungtis ir pirmas finišavo maratono (42 km 195 m) distancijoje. Beje, pergales Helsinkyje E. Zatopekas iškovojo pasiekdamas naujus olimpinius rekordus.

Dar vieną olimpinį aukso ir sidabro medalius bėgikas iškovojo 1948 metais Londone (Anglija).

Savo laiku E. Zatopekui priklausė 18 pasaulio rekordų. 1950 metais jis buvo Europos čempionas (5000 m), o 1954 metais žemyno lengvosios atletikos pirmenybėse laimėjo 5000 ir 10 000 m distancijas.

Specialistų vertinimu, įspūdingas legendinio čekų stajerio pergales lėmė neįprasta bėgimo maniera - E. Zatopekas bėgdavo tarsi stengdamasis nukratyti į sportinius batelius įsikibusį mirtinai pavojingą skorpioną.