Antradienį šeštosiose Rytų konferencijos finalo rungtynėse "Hurricanes" komanda, kurios vartus gynė 35 metų latvis Artūras Irbė, svečiuose po pratęsimo daugiau nei 19 tūkst. žiūrovų akivaizdoje 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, 1:0) nugalėjo Toronto "Maple Leafs" ledo ritulininkus ir laimėjo seriją iki keturių pergalių rezultatu 4:2.

Pergalingąjį įvartį svečiams 9-ą pratęsimo minutę pelnė Martinas Gelinas, o pirmojo įvarčio autorius Jeffas O`Neillas. Likus žaisti 22 sekundes trečiajame kėlinyje, rezultatą išlygino "Maple Leafs" komandos kapitonas švedas Matsas Sundinas.

"Hurricanes" vartininkas A.Irbė šiose rungtynėse atrėmė 35 varžovų smūgius.

Paskutinį kartą Stenlio taurę Toronto ledo ritulininkai buvo iškovoję 1967 metais.

Beje, Karolinos ir Toronto komandų šešių mačų serijoje buvo pelnyta mažiausiai - 16 - įvarčių per visą NHL atkrintamųjų varžybų istoriją.

"Hurricanes" ledo ritulininkų varžovais Stenlio taurės turnyro finale bus čempiono titulą ginantis Dariaus Kasparaičio Kolorado "Avalanche" klubas arba reguliariojo sezono nugalėtoja Detroito "Red Wings" ekipa. Lietuvio komanda po penkių Vakarų konferencijos finalo mačų pirmauja serijoje 3:2 ir šeštąsias rungtynes trečiadienį žaidžia namie.