Pažvelgę į savo rankas galite daug sužinoti apie savo sveikatą. Pavyzdžiui, baltos žymės ant jūsų nagų gali byloti apie maistinių medžiagų trūkumą.

Štai vienas gydytojas įspėjo dėl vertikalių ruoželių, kurie retkarčiais gali pasirodyti ant nagų, rašo dailystar.co.uk.

Nors tai gali būti įprastas senėjimo požymis, kartais vertikalūs dryžiai turėtų sukelti susirūpinimą.

Pasak daktaro Rosso Perry iš odos klinikų tinklo „Cosmedics“, jie gali rodyti vitaminų stoką, dehidrataciją ar atsirasti kaip odos ligų pasekmė.

Jis teigė: „Tai gali būti mitybos veiksniai, pavyzdžiui, tokių vitaminų kaip A trūkumas arba jei organizmui trūksta baltymų ar kalcio, tuomet taip pat galite pastebėti šiuos dryžius.“

„Dryžiai arba kiti nagų pokyčiai gali atsirasti ir dėl didelės geležies stokos.“

Jei pastebėjote, kad pakito nagų spalva ar atsirado vagelės, daktaras Rossas pataria kreiptis į gydytojus.

Jis taip pat pridūrė: „Ryškios, gilios keteros, nors ir retai, bet gali būti rimtesnių sveikatos sutrikimų, pavyzdžiui, inkstų ligos, požymis. Tokiu atveju reikės medicininių tyrimų jos priežasčiai nustatyti.“

„Pamatinė sveikatos sutrikimo priežastis taip pat gali būti diabetas.“

Ekspertas atskleidė, kad nagų pažeidimai taip pat gali sukelti tokius defektus, kaip vagelės, todėl iš esmės niekada nereikėtų kramtyti nagų.

Didžiosios Britanijos Nacionalinės sveikatos tarnybos svetainėje priduriama: „Nagų problemos paprastai nekyla dėl kažko rimto.“

„Dažniausiai pasitaikančios nagų problemos yra trapūs, lūžinėjantys nagai, kurie gali keisti spalvą ar formą.“

Tačiau jei pastebėjote kokių nors nagų pokyčių, svarbu kreiptis į gydytoją.

Sveikatos specialistai įspėja, kad turėtumėte kreiptis į medikus, jei „nagas pakeitė formą, spalvą arba iškrito, ir jūs nežinote, kodėl.“

Jie taip pat rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją, jei „oda aplink nagus tapo skausminga, paraudo, patino ir pradėjo kaisti (paronychija), nes tai gali būti infekcijos arba įaugusio nago simptomas.“

O pas podiatrą reikėtų apsilankyti tuomet, jei „jūsų nagai yra per kieti, kad būtų galima juos nukirpti, arba jūs negalite jų pasiekti.“

Jei nerimaujate dėl savo nagų, kreipkitės patarimo pas savo šeimos gydytoją.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją