Ši magija alsuojanti vieta sukurta pagal rašytojos ir lėlininkės Editos Lei knygas „Laiškas fėjai“, „Fėjų muzika“, „Miglų slėnio Fėjų pasakos“ ir „Miglų slėnio Fėjų burtai“. Visus knygų herojus galima išvysti 300 kvadratinių metrų erdvėje, primenančioje pasakišką mišką. Lėlės, jų namai ir kitos detalės yra rankų darbo kūriniai, sužavintys savo trapumu ir paslaptingumu. Fėjų slėnyje apsilankę mažieji skaitytojai gali gyvai susipažinti su knygų puslapiuose sutiktais personažais, pamatyti, kaip realiai atrodo jų mėgstamiausi veikėjai.

Vilniuje, „Ogmios mieste“ įsikūrusiame „Fėjų slėnyje“ apsilankė dainininko Donato Montvydo žmona Veronika Montvydienė su dukra Adele, atlikėja Anžela Adamovič-Gečienė su sūneliu Žaku, serialų aktorė Skaistė Vievesė su sūneliu Vėju, tinklaraštininkė Sotera Šveikauskaitė ir kitos mamos.

Žinomos mamos "Fėjų slėnyje"

Spektaklio metu slėnio pasakotojas pakvietė į kelionę. Svečiai leidosi į nuotykį, kurį išgyveno knygų herojai. „Fėjų slėnyje“ vaikams prieš akis atsivėrė fantazijų pasaulis, skatinantis jų pačių kūrybiškumą. Keliaudami miško labirintu renginio svečiai pamatė savo nameliuose ir kiemuose bruzdančias fėjas, puotaujančius gnomus, urvuose besislepiančius drakonus. Šio spektaklio tikslas – atverti vaikams vartus į fantazijas ir svajones, parodyti, magijos ir stebuklų pasaulį.

Renginyje su keturių mėnesių sūnumi apsilankiusi S. Vievesė juokėsi, kad šį kartą pramoga buvo įdomesnė jai nei vaikui. Moteris prisiminė, kad prieš tapdama profesionale aktore, ilgą laiką dirbo animatore, linksmindavo vaikus. Dabar apsilankyti tokiuose renginiuose Skaistei visada smalsu ir įdomu. Kol kas Vėjui įdomiau su mama vartyti ryškiaspalves knygas nei klausytis jos sekamų pasakų. Skaistė labai mėgsta sūnui dainuoti, tą daro čiūčiuodama ar plaudama indus.

Žinomos mamos "Fėjų slėnyje"

„Mūsų gyvenimas kaip miuziklas. Kol kas Vėjas dar nesutelkia dėmesio, jam reikia judėti, būti ant rankų. Skaityti pasakų nebelieka laiko, palikime jas vėlesniam amžiui“, – pasakojo S. Vievesė.

Fėjų slėnio atidarymo nepraleidusi V. Montvydienė negailėjo komplimentų šiai vietai. Renginio viešnia teigė, kad ši pramoga įdomi ne tik vaikams, bet ir jų tėvams. Moteris pasakojo, kad jos atžalos labiausiai mėgsta klasiką – brolių Grimų pasakas. Veronika juokėsi, kad skaitydama vaikams ji pati susipažino su naujomis ir prisiminė pamirštas pasakas.

„Vaikai kol kas yra tokiame amžiuje, kai tą pačią pasaką prašo pasekti šimtąjį kartą... Tai jiems yra labiau ritualas. Vaikams patinka, kai siužetas kartojasi, jie vis susitinka su tais pačiais veikėjais. Turime vieną knygą, iš kurios prieš miegą išsirenka po pasaką. Galiu net nesiūlyti jokios kitos... Pasaka apie Raudonkepuraitę nugalės visus kitus kūrinius“, – juokėsi V. Montvydienė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt