aA
Gimtadieniai, krikštynos, rugsėjo pirmoji – šventės, į kurias šiandien daugelis tėvų žiūri itin atsakingai, o ruoštis joms pradeda dar prieš kelis mėnesius. Dar neseniai daugelis stebėjosi, žiūrėdami laidas, kur amerikiečiai šešioliktajam vaiko gimtadieniui išleidžia krūvas pinigų, šiandien ir Lietuvoje dažnai mažųjų gimtadieniai nepraeina be specialios programos, temos, animatorių ir kitų profesionalų. Delfi pasidomėjo, kiek žinomos mamos pasiruošusios pakloti dėl savo atžalų šypsenų.
Baiba Skurstene-Serdiukė, Ineta Puzaraitė-Žvagulienė, Renata Jampolskė
© DELFI montažas

Kainuoja daugiau nei suaugusiojo

Atlikėja ir dviejų vaikučių mama Ineta Puzaraitė-Žvagulienė pasakojo, kad dažniausiai vaikų gimtadienius švenčia namuose, bet būtinai su visais privalomais atributais: personažai, batutai, balionai. „Turime didelį kiemą, todėl ruošiame šventę namuose. Mūsų labai didelė šeima, reikia daug erdvės, kad visi sutilptų. Kol kas žaidimų kambarių dar nesirinkome, bet, manau, teks“, – sakė dainininkė. Kiekvienas vaikų gimtadienis Žvagulių namuose būna teminis. „Barborai darėme burbulų temą, sesuo savo mažylio gimtadienį ruošė arbūzų tema. Fantazijos nestokojame“, – šypsojosi pašnekovė. Paklausta, kiek gi išleidžia pinigų tokioms šventėms, Ineta sutiko, kad dažnai vaiko gimtadienis kainuoja daugiau nei suaugusiojo.

Renata Jampolskė su dukra
Renata Jampolskė su dukra
© DELFI / Karolina Pansevič
Dukrytės Viltės gimtadienis mūsų šeimoje yra didžiausia šventė. Nešvenčiame mano gimtadienio, retai kada švenčiame Mariaus, bet Viltės pirmas ir antras buvo grandioziniai
Renata Jampolskė

Su ja sutiko ir aktoriaus Mariaus Jampolskio žmona Renata. „Dukrytės Viltės gimtadienis mūsų šeimoje yra didžiausia šventė. Nešvenčiame mano gimtadienio, retai kada švenčiame Mariaus, bet Viltės pirmas ir antras buvo grandioziniai – apie 40 žmonių, balionai, animatorė (pirmąjį nebuvo, bet per antrąjį – buvo net dvi). Abu buvo teminiai, pirmas – balionų tema, antras – katinėlių. Jau pradėjome ir apie trečiąjį galvoti. Žiūrėsime, ko ji pati norės“, – pasakojo Renata. Kiekvienas gimtadienis neapsieina ir be dovanų. Bet Jampolskiai savo dukrytei dovanas dalina palaipsniui. „Kadangi labai daug dovanų, dalijome jas kas antrą, kas trečią dieną. Norėjome, kad vaikas kiekviena jų pasidžiaugtų“, – sakė jaunoji mama.

Sūnui – sąskaita banke

Kiek kitokią nuomonę apie dovanas pateikė atlikėja Baiba Skurstene-Serdiukė, kuri už poros mėnesių švęs savo sūnaus pirmąjį gimtadienį. Anot jos dovanos nėra svarbiausias dalykas, bet ji už tai, kad jei jau kas nors nori ir gali dovanoti, verčiau tą darytų pinigais. „Per krikštynas nespėjau to padaryti, bet planuoju atidaryti sūnui sąskaitą ir dėti ten visus pinigus. Žaislai yra smagu, bet jie greitai atsibosta. Be to, visi žinome, kad viskas kainuoja – mokslai ir kita, todėl kas kiek gali, kas kiek nori, turės progą prisidėti prie mūsų vaiko ateities“, – sakė Baiba.

Ji prisipažino jau galvojanti apie pirmąjį sūnaus gimtadienį. „Jau planuojame šventę, galbūt pasirinksime kokį nors žaidimų kambarį. Žinau, kad jis dar per mažas, kad suprastų, bet bent jau nuotraukas vėliau galės pažiūrėti, pasidžiaugti“, – pasakojo atlikėja, prieš kelias savaites atšventusi sūnaus krikštynas.

Žinoma mama sutiko, kad vaikų šventės išties atsieina brangiai. „Labai brangu. Pirmiau maniau, kad užteks 200–300 eurų, bet tikrai ne. Vien fotografas kainuoja nuo 300 eurų. O kur dar drabužiai, maistas, vieta. Mes nieko daug nedarėme, o suma išėjo nemaža“, – pasakojo Baiba.

Vaikų šventėms – ir 1000 eurų

Žaidimų kambario „Minimukų Namukai“ įkūrėja Ina Zinkevičienė pasakojo, kad vaikų šventės kaina gali svyruoti nuo 200–300 eurų iki 1000 ir daugiau. „Tėvelių poreikiai būna įvairūs, vieni pasiima tik salę, o visa kitą ruošia patys, kiti viską patiki mums – ir dekorą, ir vaišes, ir fotografą, ir personažus. Tuomet patys ateina tik kaip į šventę, pailsėti, pabūti kartu su vaikais. Šventės pabaigoje susirenka dovanas ir iškeliauja laimingi namo. Yra tėvelių, kurie ateina ir sako, kad jų biudžetas neribotas, jie tiesiog nori gražios šventės, tuomet ruošiame ir spektaklius, samdome vedėjus, profesionalius fotografus“, – pasakojo specialistė.

Žinomos mamos apie vaikų šventes: profesionalūs fotografai, keli animatoriai ir sąskaita banke dovanoms
© DELFI / Karolina Pansevič

Vaikų gimtadienių temos, anot jos, nesikeičia jau kelintus metus iš eilės. „Elza ir Ana iš Ledo šalies, pakalikas, neišeina iš mados fėjos, drugeliai, dabar dar patinka poniai iš filmuko „Mano mažasis ponis“, vyresniems – „Monstrų vidurinė“, vis dar superherojai – žmogus voras. Labai patinka lietuviškas personažas Kakė Makė“, – vardijo pašnekovė.

Pasak jos, žaidimų kambariuose vis dažniau švenčiami ne tik paaugusių vaikų gimtadieniai, bet vienerių jubiliejai. „Vaikas gal nieko ir neatsimins, bet pastebiu, kad tai labai svarbu tėvams. Ypač jei tai pirmas vaikas, arba pagrandukas. Jie labai stengiasi. Aš pati savo vaikams ruošiu šventes nuo pat pirmojo gimtadienio. Pirmąjį gimtadienį darėme kartu su krikštynomis, dabar tai irgi labai populiaru. Be to, vaikams smagu dalyvauti šventėse, net ir mažiukams. Jiems patinka. Jei tėveliai gali leisti mažesnę ar didesnę šventę savo vaikams – visada verta. Vaikai labai greitai išauga ir ateis laikas, kai jie nebenorės su mumis švęsti“, – sakė I.Zinkevičienė.

Liucina Rimgailė
Liucina Rimgailė
© DELFI / Karolina Pansevič
Man iššūkis yra, kaip padaryti tortą spalvingą ir sveiką
Liucina Rimgailė

O koks gi gimtadienis be torto? Dažnai vaišes vaikų šventėms ruošianti Liucina Rimgailė pasakojo, kad pagrindinis tokių saldumynų akcentas yra spalvos. „Mamos stengiasi pasirinkti sveikesnius variantus – be cukraus ar pan., bet galiausiai viskas baigiasi cukrine mase, kur yra daug cukraus ir daug spalvų, nes vaikučiai to nori. Man iššūkis yra, kaip padaryti tortą spalvingą ir sveiką. Labai gerai čia pasitarnauja įvairūs smeigtukai – jie suteikia spalvų, bet nesugadina skonio“, – pasakojo Liucina.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Veronika Montvydienė paatviravo, kas jų šeimoje rūpinasi vaikų apranga: mūsų namuose galioja kiek kitokios taisyklės (28)

Vieno garsiausių Lietuvos dainininkų Donato Montvydo žmona Veronika Montvydienė – madai ir...

Ištyrė rezultatus: kurį mėnesį gimusiems didžiausia tikimybė sulaukti šimto metų, o kurį – mažiausia? (28)

Ar turi reikšmės tai, kokį mėnesį gimėte? Akivaizdu, kad taip, ir šį kartą kalba sukasi ne...

Mama pasidalijo praktiniais patarimais, kaip išmokyti vaiką elgtis pasiklydus (16)

Mūsų namuose daug kūrybos. Daug improvizacijos, spontaniškų, chaotiškų ir kitokių reikalų ne...

Manikiūras nė metų neturinčiai dukrai: daugiavaikė mama pasigyrė, kiek pinigų išleidžia dukrų grožio procedūroms (32)

Auginti vaikus nepigiai atsieina. O ar išleistumėte po 1 000 eurų kas mėnesį vaiko veido...

Ryanas Goslingas apie tėvystę: gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis, ir ačiū Dievui (7)

Aktorius Ryanas Goslingas su partnere Eva Mendes augina dvi dukteris – Esmeraldą ir Amadą....

Top naujienos

Rusų pora pasikvietė į savo butą ir parodė, kaip gyvena vidutinė šeima Sankt Peterburge (329)

„Aš nesu nacionalistas. Rusai su lietuviais turi draugauti“, – žurnalistui Orijui Gasanovui...

Sunkiai suvokiamas Siamo dvynių gyvenimas: sugebėjo gimdyti vaikus ir net vairuoti (22)

Kartais sakoma, kad šiems žmonėms likimas iškrėtė nepavydėtiną išdaigą, su kuria susitaikyti...

Priminė, ką dokumentuose įrašo tiems, kurie bando duoti kyšį techninėje apžiūroje (98)

Savaitgalį Lietuvos techninės apžiūros įmonės vairuotojams primins, kad užsimerkti į...

Kaunietės įspėja: Airinas vėl ėmėsi „fotografo“ veiklos? (87)

„Ieškoma mergina fotosesijai Kaune, apartamentuose. Fotosesija nemokama. Reikalavimai – graži...

Erika Umbrasaitė

Myliu, bet palieku tave, Paryžiau (1)

Sakoma, Paryžius egzistuoja žiūrinčio akyse. Jis it koks chameleonas, keičiantis spalvą,...

Įžiebta unikalumu, idėja ir elegancija didmiesčiams nenusileidžianti Kėdainių Kalėdų eglutė (3)

Didingo jos mirgėjimo, Kalėdų Senelio nuoširdumo ir augančių gerumo sparnų užburti...

Turkija vėl keičia nuomonę: dėl Baltijos šalių gynybos planų taškas dar nepadėtas atnaujinta (517)

NATO negalės paskelbti Baltijos šalių gynybos plano, kol nebus paskelbtas planas dėl pavojaus,...

Policija nukovė keturis prievartautojus-žudikus, šiems pabandžius pavogti pareigūnų ginklus ir pabėgti (4)

Indiją suskaldė žudynės: daugelis palaiko policiją, kiti tvirtina, kad jie neteisėtai tapo...

Pablo Eskobaro brolis stoja į kovą su „Apple“: išleidžia 316 eurų kainuojantį telefoną klientus vilioja vulgarumu (8)

Visame pasaulyje puikiai žinomo narkotikų barono Pablo Eskobaro brolis Roberto Eskobaras pradėjo...

Gargžduose įžiebta auksu tviskanti eglė

Klaipėdos rajone jau sklinda kalėdinė nuotaika – Savivaldybės aikštėje įžiebta galybe...