Ypač daug iššūkių kelia vaikų kambario įrengimas - mažieji ne tik greitai auga, bet ir keičiasi jų interesai. Vaikų interjero studijos „Lovely Mess“ įkūrėja Lauryna Glicienė pranešime spaudai pasidalina esminiais patarimais, kurie padės mažylį auginti ne tik mieloje bei stilingoje, bet ir komfortabilioje aplinkoje.

Kambarys – pagal vaiko poreikius

Specialistė sako, kad tik gimusiam kūdikiui jo kambaryje svarbiausi - saugumas ir funkcionalumas. O šiek tiek ūgtelėjusio mažylio kambario interjeru norisi atskleisti jo bręstančios asmenybės savitumą. Tam, kad lengviau įsigilintumėte į skirtingo amžiaus vaikų poreikius siūloma metų grupes skirtyti taip: 0-3 metų, 3-6 metų, 6-10 metų ir 11-14 metų.

„Žinoma, svarbu atkreipti dėmesį į vaiko norus, tačiau dauguma jų labiausiai nori turėti kompiuterį arba televizorių kambaryje. Ši technika blaško vaikų dėmesį, tad reikia įvertinti, ar tai netrukdys vaikui mokytis, užsiimti kita lavinamąja veikla ar tiesiog būti tyloje, susikaupus, kai to labiausiai reikia. Kita vertus, viską reikia vertinti racionaliai, juk radijas ar mažas muzikinis centras gali padėti lavinti vaiko muzikinį skonį“, - savo patirtimi dalijasi Lauryna Glicienė.

Vaiko kambarys

Galimybės mokytis ir atrasti

„Stebėkite, kas domina jūsų vaiką. Tai pagrindinis būdas sukurti mažyliui mielą erdvę“, - pataria Lauryna. Jei vaikas galės užsiimti mėgstama veikla savo kambaryje – jis lengviau prisijaukins kambarį ir įpras būti vienas. O jei mažylis dar tik ieškojimų stadijoje, galite paskatinti naujus jo pomėgius pvz.: piešimą, konstravimą, skaitymą, fotografavimą ir t.t. Sparčiai populiarėja ir paišomi tapetai, kurie vaikams pasiūlo netradicinį būdą išreikšti savo kūrybiškumą.

„Taip pat labai svarbu nuo pat mažens vaikučius mokyti pačius susitvarkyti savo erdvę. Jiems padėsite sukurdami visas įmanomas sąlygas tai padaryti kuo lengviau ir paprasčiau. Pavyzdžiui, įrenkite patogią didelę spintą ar lentyną su daugybe krepšių, į kuriuos mažyliui sudėti savo žaislus ilgainiui taps įpročiu. Na, o taisyklė, kad visi žaislai prieš miegą keliauja į savo vietą, taip pat puikiausiai suveiks kaip papildomas triukas ugdant vaiko tvarkingumą“, - pataria L. Glicienė, šiuos metodus išbandžiusi auklėjant ir savo sūnų.

Vaiko kambarys

Zonavimas

Zonavimas - tai skirtingų zonų pasiskirstymas interjere, naudojant įvairias interjero detales, korpusinius baldus ar mobiliuosius pertvarus. Taip pat zonavimas turėtų būti vienas pirmųjų žingsnių, kuriant interjerą. Pagrindinės zonos yra: miego, mokslo/lavinimo (pvz.: rašomasis stalas), poilsio/žaidimų (pvz.: kilimas, palapinė, namukas) ir žaislų/daiktų sandėliavimo. Kiekviena zona turi turėti bent po vieną baldą/daiktą, kuris atliktų esmines zonos funkcijas.

Vaiko kambarys

Kaip pataria pašnekovė, „Pradedant planuoti vaiko kambario interjerą svarbu suplanuoti visas svarbiausias zonas jame, nes tai leis vaikui išmokti užsiimti skirtingomis veiklomis savo kambaryje be jokių trukdžių“.

Vaiko kambarys – visuomet kintantis

Vaiko kambario kūrimas – tai nesustojamas procesas, nes augant mažyliui, keičiasi jo poreikiai bei pomėgiai. „Mąstykite kūrybiškai, kurkite vaiko kambarį su didžiausia meile ir smalsumu dizaino detalėms, tačiau patarčiau susitaikyti, kad vis norėsis kažką atnaujinti ar pakeisti.

Vaiko kambarys

Investuokite į baldus, kurie gali augti kartu su vaiku, o interjerą pagyvinkite lengvai keičiamomis žaismingomis žaislų dėžėmis, girliandomis ar kitomis nebrangiomis, tačiau stilingai atrodančiomis interjero detalėmis. Vaiko kambario interjeras visuomet organiškas ir kintantis darinys“, - pataria Lauryna.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)