13
Kitas

4-7 įdomiausios Palangos vietos

Poilsis pajūryje su vaikais, be abejo, yra smagiausias vasarą, tačiau ir atėjus rudeniui ar žiemai dažnas Lietuvos gyventojas mėgsta išsiruošti kelioms dienoms prie jūros, kur jau išsisklaidžius turistų srautams galima ramiai pasivaikščioti palei jūrą, užsukti į kavinukę Basanavičiaus gatvėje ir pasigrožėti ramiomis žaliomis alėjomis ir parkais. Aktyvios šeimos mielai pasivažinėja ir sutvarkytais dviračių takais, o smalsuoliai užsuka ir į įdomiausius Palangos muziejus.

Kviečiame Palangą atrasti iš naujo.

1. Palangos kurorto muziejus

"Keliaujančios mamos" Palangoje

Palangos kurorto muziejus įsikūręs vienoje gražiausių Lietuvos pajūrio vilų „Anapilis“. Nuolatinė Palangos istorijos ekspozicija kviečia lankytojus į interaktyvią kelionę laiku nuo Palangos istorijos ištakų iki šių dienų.

Muziejuje atidarytos keturios teminės salės. Antroje grafų Tiškevičių salėje pristatomos Tiškevičių iniciatyvos kuriant Palangos kurortą nuo 1824 m., taip pat XIX a. vid. – XX a. pr. kurorto architektūra ir svarbiausi statiniai, vilos „Anapilis“ istorija. Trečioje kurorto salėje atskleidžiama XIX a. paplūdimio kultūra ir mada, išryškinami kurorto suklestėjimo epizodai. Ketvirtoji Palangos šimtmečio salė iliustruoja 1918–2018 m. periodo įvykius, kai Palangos ir Šventosios pajūrio ruožą 1921 m. Latvija grąžina Lietuvai, svarbiausias tarpukario datas, sovietmetį ir dabartinę Palangą.

Eksponuojami archeologiniai radiniai, dokumentai, fotografijos, žemėlapiai, įvairūs daiktai, saugomi Palangos kurorto ir kituose Lietuvos muziejuose, privačiose kolekcijose. Ekspozicijoje gausu audiovizualinės medžiagos. Interaktyvių žemėlapių ir reljefinės sienelės, informacinių stendų ir liečiamo albumo, žaidimų ir video siužetų tekstai paruošti lietuvių, latvių, anglų ir rusų kalbomis. Muziejaus lankytojų laukia staigmenos veidrodžių kambaryje, įspūdingi vėjo vargonų garsai ir galimybė įsiamžinti retro fotografijose.

Birutės al. 34A, Palanga

2. Palangos Gintaro muziejus

"Keliaujančios mamos" Palangoje

Be šio muziejaus Palangos neįmanoma įsivaizduoti. Palangos gintaro muziejus, Lietuvos dailės muziejaus (LDM) padalinys, įkurtas grafo Felikso Tiškevičiaus dvare. Neatsitiktinai Gintaro muziejus įkurtas būtent šiuose rūmuose. Grafas Feliksas Tiškevičius pats labai domėjosi gintaru, jį kolekcionavo. XX a. pradžioje, kasant durpes pajūrio pelkėse, grafas surinko unikalią akmens ir bronzos laikotarpio gintaro dirbinių kolekciją, kuri dabar muziejuje eksponuojama kaip „Palangos lobis“.

Palangos gintaro muziejaus ekspozicijoje – apie 5 tūkst. eksponatų. Vitrinose – daugiau negu 70 unikalių gintaro gabalų (pats didžiausias – vadinamasis „Saulės akmuo“ – sveria 3 524 g). Palangos gintaro muziejuje yra surinkta viena iš didžiausių ir moksliniu požiūriu vertingiausių inkliuzų kolekcijų pasaulyje (iš viso apie 15 tūkstančių objektų.

Muziejuje aktyviai vystoma įvairi edukacinė veikla – edukaciniai užsiėmimai „Gintaro savybės“, „Gintaras ir liaudies medicina“, „Pažinkime gintarą pojūčiais (lankytojams su regėjimo negalia), pamokėlės, edukaciniai pasivaikščiojimai „Grafų Tiškevičių rūmai – architekto Franzo Schwechteno kūrinys“, „ E. F. André – Palangos Birutės parko kūrėjas“, „Simboliai parko ir rūmų aplinkoje“ „Gintaro muziejaus liūtuko pasakojimai“ „Palangoje kalbėk Fr (prancūziškai)“.

Vytauto g.17, Palanga

3. J. Šliūpo muziejus

Spalvingiausia XIX–XX a. Lietuvos asmenybė, pirmeivis: laisvamanis, dvasininkijos telkėjas ir parapijų steigimo iniciatorius, lietuviškos spaudos organizatorius ir leidėjas, pramonės kūrėjas, švietėjas, gydytojas, higienos propaguotojas, diplomatas ir Palangos miesto pirmasis burmistras. Ekspozicija supažindina su pagrindiniais J. Šliūpo gyvenimo ir veiklos faktais, pristatomos svarbiausios jo politinės veiklos momentus atspindinčios fotografijos. J. Šliūpo darbo kambaryje ir svetainėje atkurtas tarpukario Lietuvos inteligento namų interjeras. Kita ekspozicijos dalis skirta XIX a. pabaigos – XX a. pradžios lietuvių tautinio judėjimo, lietuviškos spaudos bei Palangos miesto istorijai.

Vytauto g. 23a, Palanga

13
Kitas

4-7 įdomiausios Palangos vietos

Top naujienos