Vilniečių ir miesto svečių pamėgto Žaislų muziejaus patalpos senamiestyje ir toliau lieka muziejui. Pasibaigus patalpų nuomos sutarčiai paskelbtam įveiklinimo konkursui paraiškas pateikė du dalyviai, o nepriklausomi ekspertai laimėtoju pripažino Žaislų muziejų.

„Patalpos Šiltadaržio gatvėje ir toliau bus naudojamos viešajam interesui tenkinti, garsinti Vilniaus ir Lietuvos vardą pasaulyje. Analogų pasauline prasme neturintis unikalus muziejus sieks įgyvendinti savo viziją – Vilniaus miestui ir Lietuvai sukurti naujosios muzeologijos principais paremtą, kultūros paveldo sklaidai skirtą ir į šeimas orientuotą edukacinę erdvę“, – sako Vilniaus savivaldybės Nekilnojamojo turto skyriaus vedėja Vilma Lajauskaitė.

Žaislų muziejus

Tokio muziejaus idėja yra itin aktuali šeimoms mokslo metų laikotarpiu, savaitgaliais ir atostogų metu, į Lietuvą atvykstančioms užsieniečių šeimoms, nes šalyje nėra kitos žaislų ir žaidimų istorijai skirtos bei į visuomenę orientuotos įstaigos.

Įveiklinimo konkursą laimėjęs Žaislų muziejus planuoja investuoti lėšų į patalpų atnaujinimą, pastato vėdinimo sistemą, taip pat bus papildytos ir „Seniausių Lietuvos žaislų, „XX a. prisiminimų“ ekspozicijos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės