Pranešime žiniasklaidai rašoma, kad naršyklę nukreipiantis virusas priklauso naršyklę valdančių kenkėjų kategorijai. Šiai kategorijai priklausančios kenkėjiškos programos, kaip paieškos varikliai, melagingi naršyklių priedai ir plėtiniai, gali būti atsiųsti į sistemą ir įdiegti interneto naršyklėje be vartotojo žinios.

Pastebėjus, kad naršant internete naršyklė veikia lėčiau nei įprastai, neatidaro visų puslapių, stringa interneto ryšys, o „Google“, „Bing“ ar „Yahoo“ paieškos nukreipia į kenkėjiškas svetaines, tai gali būti ženklas, kad kompiuteris yra užkrėstas naršyklę nukreipiančiu virusu.

„Svarbu neignoruoti šio viruso ir nepalikti jo kompiuteryje. Nukreipdamas naršyklę į kenkėjiškas svetaines jis gali vartotoją nuvesti į kitų, ženkliai pavojingesnių virusų atsisiuntimą“, – teigia „eScan“ antivirusines programas platinančios įmonės „Baltimax“ regiono vadybininkas Sergejs Romanovskis.

Pasak „eScan“ ekspertų, naršyklę nukreipiantis virusas gali sekti vartotojų naršymo įpročius, pavyzdžiui, paieškos žodžius, dažniausiai lankomas svetaines, internete vedamus duomenis, kompiuterio IP adresą ir kitą informaciją. Taip pat užkrėstų kompiuterių naudotojai susiduria su daugiau iššokančių reklamų ir sulaukia daugiau nepageidaujamų šlamštlaiškių.

„Turint omenyje, kad tokio pobūdžio virusai užkrečia kompiuterius be vartotojų žinios, kartais šiems net nepastebint, kad pasikeitė naršyklės veikimas, patariame naudoti patikimą antivirusinę programą, kuri užkirstų kelią nepageidaujamoms kenkėjiškoms programoms“, – sako „Baltimax“ atstovas.

Norint atsikratyti naršyklę nukreipiančio viruso, „eScan“ saugumo ekspertai pataria pašalinti kompiuteryje įdiegtas šias programas: „Quiknowledge“, „LyricsSay-1“, „Websteroids“, „BlocckkTheAds“, „HD-Plus 3.5“ ir kitas neseniai įdiegtas, bet vartotojui nežinomas programas. Tą galima padaryti „Control Panel“ (Valdymo skyde) pasirinkus „Add/Remove Programs“ (Pridėti/Šalinti programas). Pašalinus minėtas programas rekomenduojama kompiuterį patikrinti nuo virusų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)