Pačiame Telšių miesto centre, Respublikos g. 49, šalia amfiteatro, kur vyksta svarbiausi Žemaitijos sostinės kultūrinai renginiai, lankytojus visuomet maloniai pasitinka jaukūs Sūrio „Džiugas“ namai.

Gera čia apsilankyti ir miestelėnui, ir svečiui, nes pro šių namų langus, sėdint prie stalelių ir niekur neskubant, žvilgsnis gali klajoti po Masčio ežero platybes.

Telšiuose Sūrio „Džiugas“ namai – tarsi simbolinė duoklė legendiniam miesto įkūrėjui Džiugui ir jo sūriui, išgarsinusiam darbščius žemaičių sūrininkus ne tik Lietuvoje, bet ir po platųjį pasaulį. Šie namai erdvesni negu Vilniuje, Klaipėdoje ar Kaune, todėl atveria didesnes galimybes degustacijoms ir edukacijai.

Prieš įžengiant į skliautuoto rūsio menę, kur rengiamos degustacijos, lankytojus pirmiausia pasitinka istorinių Telšių fotonuotraukos. Giliai prasminga, nes virš Respublikos gatvės 49 namo rūsio aidėjo praėjusio šimtmečio garsių mūsų krašto šviesuolių – rašytojo ir filosofo Vilhelmo Storostos-Vydūno, Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos žingsniai, skambėjo keletą metų čia veikusios vyskupo Motiejaus Valančiaus „Saulės“ gimnazijos gimnazistų juokas.

Susipažinus su Telšių istorija laiko vingiuose, praveriame duris į turiningą ekspoziciją. Ji leidžia pažvelgti į gilią senovę, kai pienas buvo vadinamas dievų nemirtingumo gėrimu. Būtent tam ir skirta Jus pasitinkanti turininga ekspozicijos spinta, kurią, žvilgsniu pravėrę, sužinosite negirdėtų įdomybių apie baltąją pieno putą ir stebuklingąją jos galią bei savybę virsti tokiais skanėstais, ko net dievai nebuvo numatę.

Tolimesnėje ekspozicijoje supažindinama su įmonės istorija, prasidėjusia daugiau kaip prieš 90 metų. Čia matome, kaip diegiant pažangiausias ir moderniausias technologijas, stiprėjo įmonės bazė, atsispindi svarbiausi pasiekimai ir laimėjimai.

Sūris „Džiugas“
Sūris „Džiugas“
© Organizatorių nuotr.

Lankytojai, susipažinę su šia turininga ekspozicija, gauna ne tik svarbiausių žinių iš pienininkystės ir „Žemaitijos pieno“ istorijos, bet ir vaizdžiai sužino, kaip gimsta ir bręsta tituluočiausias įmonės produktas kietasis sūris „Džiugas“. Vėliau degustatorėms, žingeidiems lankytojams susėdus už ąžuolinių stalų, belieka atverti duris į gurmaniškąjį sūrių pasaulį, apipintą legenda apie žemaičių galiūną Džiugą ir jo įstabųjį kūrinį – su meile ilgai brandintą, savitu skoniu ir kvapu turtingą – sūrį „Džiugas“.

Sūrio „Džiugas“ namuose tvyranti svetingumo dvasia leidžia manyti, jeigu Telšiuose kas surengtų svetingiausios vietos konkursą, toks titulas neabejotinai atitektų šiems namams.

Tuo akivaizdžiausiai įsitikini, pavartęs Svečių knygą su įrašytomis padėkomis. Nenuostabu, kad Sūrio „Džiugas“ namus pamilo visa Lietuva. Lankytojų iš Europos šalių – taip pat begalė. Sulaukta svečių net iš Indijos ir Australijos. Greta žymių žmonių padėkų – ir vaikų piešinėliai. Maloniai šildo vaikiška ranka suraitytas trumpas, bet daug ką pasakantis įrašas: „Myliu Tave, Džiugiuk!“

Iš tikrųjų Sūrio „Džiugas“ namai – tai ta vieta,kur puikiai galima leisti laiką draugų, kolegų ir šeimos rate. Šie namai svetingai atveria duris ir rajono labdaringiems renginiams. Regis, visi Telšiai
suguža, kai vyksta Spalvoto meduolio šventė ir kiti renginiai.

Sūris „Džiugas“
Sūris „Džiugas“
© Organizatorių nuotr.

Visuomet kupina neišdildomų įspūdžių šiuose namuose rengiama Džiugo vardadienio proga tradicinė DŽIUGIADIENIO šventė. Autoritetinga vertinimo komisija, kurioje dalyvauja kompetentingi sūrio vertintojai iš užsienio šalių, garsėjančių žinomiausiais pasaulyje sūriais, pasirašo specialiuose sertifikatuose po savo verdiktu įvairių brandų sūriui „Džiugas“.

Įprastai laurai atitenka 48 mėnesių brandos sūriui „Džiugas“, bet nuo jo nelabai atsilieka ir jaunesnių brandų – 36, 24 ir 12 mėsesių – brandinimo sūriai. Kiek per 16 džiugadienių atvyko svečių iš užsienio ir į savo šalis išsivežė kuo geriausius įspūdžius iš sūrio „Džiugas“ namų ir išgražėjusios Žemaitijos sostinės, sunkoka tokį teigiamą emocinį krūvį būtų panešti ir pačiam milžinui Džiugui.

Sūris „Džiugas“
Sūris „Džiugas“
© Organizatorių nuotr.

Apsilankius Sūrio „Džiugas“ namuose, Jus pasitiks malonios darbuotojos, kurios pasiūlys įsigyti ir paskanauti sūrio „Džiugas“, puodelį puikios kavos, pikantiškų saldainių, pyragų, užtepėlių, paplotėlių, naujų ledų su sūriu „Džiugas“, riešutainių ir dar daug nematytų bei neragautų Telšiuose skanumynų.

Sūris „Džiugas“, pelnęs arti 50 mūsų šalies ir tarptautinių parodų aukščiausių įvertinimų, tapo savotišku Lietuvos ambasadoriumi užsienio šalyse. Labai patogu išsirinkti iš pateikto suvenyrinių „Džiugas“ pakuočių katalogo ir užsakyti gardžią, originalią ir lietuvišką dvasią skleidžiančią dovaną draugui, verslo partneriui, toli išvykusiems artimiesiems.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Feisbuke uraganą sukėlusios karalienių įkvėpėjos ir jos vyro interviu apie turtus kraunančią veiklą ir tikrąjį gyvenimą (19)

Neseniai feisbuke it virusas paplito įrašas, kuriame Rasa Kaktytė kvietė moteris šypsotis,...

Mažoji Lietuva Anglijoje: pūsles ir varginantį darbą kenčia dėl 220 svarų per 3 dienas (26)

Mažoji Lietuva – taip šmaikščiai vadinamas vaisių ir daržovių pakavimo fabrikas Visbiče,...

Edita Mildažytė: esu pakankamai įtakinga, kad galėčiau priimti sprendimus ir vykdyti savo gyvenimo planą taip, kaip noriu (154)

DELFI tęsia įtakingiausiųjų rinkimus, kuriuose – ir didžiausią įtaką turinčios...

Karališkos vestuvių naktys, kurių nesinori prisiminti (12)

Jie ištarė santuokos priesaiką stebint 29 milijonams žmonių, tačiau princo Harry ir Meghan...

Savaitgaliui į namus vykę kariai pateko į avariją: vienas žuvo, keturi sužaloti papildyta (150)

Penktadienį, rugpjūčio 17 d., pavakare, kelio Molėtai–Pabradė 9-ajame kilometre, susidūrus...

Savaitgalio orai: viena diena bus ypač karšta (21)

Sunku patikėti, kad jau greitai imsime skaičiuoti paskutines vasaros dienas ir netrukus pasitiksime...

Skaitytojai dalijasi istorijomis: ką daryti, jei persekioja kelyje? (55)

DELFI skaitytojos istorija apie tai, kaip naktį ją automobiliu persekiojo nežinomas vyras...

Neįprastos vyrų ir moterų charakterio savybės, kurios atrodo seksualios priešingai lyčiai (14)

Seksualumas yra labai susijęs su kūnu. Žmonėms patinka matyti ir liesti kitų žmonių kūnus –...

Į festivalį „Karklė Live Music Beach 2018“ – net ir pėsčiomis (8)

Šiandien, penktadienį, Karklės miestelyje prasidėjo muzikos ir menų festivalis „ Karklė Live...

„Aprangos“ vadovas: turime sakyti atvirai, kad kainos nebus žemesnės (729)

„Nustokime gąsdinti žmones, kad pas mus aukščiausios kainos Europoje. Taip tikrai nėra, bet jos...