Nors Savivaldybės atstovai ragino nesirinkti, tačiau šios rekomendacijos paisė tikrai ne visi. Likus apie 20 minučių iki 18-os valandos Šventaragio gatvėje formavosi automobilių spūstis, o į Katedros aikštę plūdo vis daugiau žmonių.

Dalis laikėsi atokiau nuo pagrindinės masės, eglės įžiebimą stebėjo kelių šimtų metrų atstumu, dalis iškilmingos akimirkos laukė stovėdami petys į petį.

Nors savivaldybė įspėjo, jog netoli Katedros aikštės budės pareigūnai ir savanoriai, kurie, esant reikalui, turėjo įspėti žmones nesibūriuoti, tačiau „Delfi“ žurnalistai nepastebėjo kažko panašaus.

Tikėtina, kad eglės įžiebimą gyvai Katedros aikštėje stebėjo apie du tūkstančiai žmonių.

Kamščiai Šventaragio gatvėje

Kitokia, nei jos pirmtakės

Kalėdų eglės autoriui Dominykui Koncevičiui eglės idėją diktavo šie keisti, nenuspėjami, netikėtų pokyčių lydimi metai.

„Šios eglės idėją nešiojausi keletą metų, tik ji laukė tinkamo meto išsiskleisti ir būti pristatyta. Įvairiose srityse ryškiomis transformacijomis pažymėti šie metai kiek primena prieš šimtą metų kilusį siurrealizmą.

Nejučiomis jis nulėmė kūrybinius procesus ir pažadino norą keisti sostinės eglės formą bei sukurti nenuspėjamą, šiuolaikišką ir tuo pačiu autentišką kalėdinės eglės instaliaciją. Šių metų eglė kitokia, nei jos pirmtakės – ji transformavosi ir „išėjo" už savo ribų.

Eglės koncepcija atspindi šiuolaikinių technologijų progresą, pokyčius visuomenėje, žmonių skirtumus, judėjimą, miestų gyvenimą ir plėtrą, išryškina Vilnių kaip šiuolaikišką ir dinamišką miestą", – pasakoja „Švenčių studija" atstovas, Kalėdų eglės autorius Dominykas Koncevičius.


Kalėdų eglė Katedros aikštėje – moderni 26 m pločio ir 24 m aukščio spalvinga kompozicija. Metalo konstrukcijų instaliaciją gaubia net 6000 natūralių kvepiančių eglišakių, kurias puošia beveik 4 km dinamiškai spalvas keičiančių RGB girliandų, 800 vnt. sidabro spalvos žaisliukų bei 150 kvadratinių metrų spindinčių veidrodžių.

25 skirtingų sričių specialistų komanda beveik pusmetį ieškojo šios neįprastos eglės techninių sprendimų, ruošėsi gamybai. O pats eglės kompozicijos montavimas, kuriuo rūpinosi 10 žmonių, užtruko apie 2 savaites.

Vilniaus Kalėdų eglę įžiebęs Vilniaus meras Remigijus Šimašius pasveikino vilniečius ir miesto svečius.


„Siurreali eglė – pačiu laiku, nes kai realybė tampa pernelyg dygliuota ir sudėtinga, išsigelbėjimas slypi mūsų visų kūrybiškume, vaizduotėje. Švęskime šias Kalėdas skirdami jas atradimams ir pažinimui. Kai negali skirti pasimatymo mieste, skirk pasimatymą miestui!“ – sveikino meras.

Vilniaus Kalėdų eglė stebina ne tik išore – ne mažiau įspūdingas ir jos vidus. Eglės konstrukcijų išdėstymas atveria kelias veidrodžiais spindinčias erdves, o instaliacijos viduje laukia staigmena, kuri yra visiškai priešinga išorės įvaizdžiui. Čia pasitinka klasikinė, senovinėmis puošmenomis išdabinta gyva eglutė, kuri sukuria jaukią Kalėdų namuose atmosferą. Lyg kelionėje laiku perkelia į praėjusį šimtmetį, primeną senąsias tradicijas.


Kalėdų eglė džiugins iki pat sausio 7 d. Antroji eglė gruodžio 5 d. nušvis ir Rotušės aikštėje.

Nors kasmet Kalėdų eglutę supančio tradicinio Kalėdų miestelio Katedros aikštėje šįmet nėra, „Kalėdos sostinėje" organizatoriai kviečia išsirinkti dovanas iš daugybės siūlomų gėrybių virtualioje kalėdinėje mugėje – E-Kalėdų miestelyje, kuris lankytojų lauks nuo gruodžio 1 d. www.kaledossostineje.lt.

Vilniečiai ir miesto svečiai, atvykę pasigrožėti Kalėdų egle, kaip ir kitose viešose erdvėse, kviečiami elgtis atsakingai – nesibūriuoti, dėvėti veido kaukes bei laikytis saugaus bent 2 metrų atstumo vieniems nuo kitų.

Vieniems – įdomi, kitiems – „reikės laiko priprasti“

Katedros aikštėje kalbinti vilniečiai teigė šį šeštadienio vakarą „norėję prasiblaškyti“, tad eglės įžiebimą stebėti rinkosi ne per TV ekraną, kaip tą rekomendavo daryti sostinės savivaldybė, o gyvai.

„Gyvenu Rinktinės gatvėje, man čia per (Karaliaus Mindaugo) tiltą pereiti ir Katedros aikštė. Norėjau pasivaikščioti, todėl atėjau pažiūrėti eglės“, – prisipažino vyresnio amžiaus vilnietė.

„Man eglė graži, įdomi, nustebino spalvos, mirgėjimas, nors kai tik nušvito, iš pradžių nesupratau, ar tai visas grožis. Vėliau ji ėmė švytėti vis kitomis spalvomis“, – įspūdžiais dalinosi vilnietė Alma.

Saulius į Katedros aikštę atvyko su šeima – žmona ir du mažyliai berniukai. „Automobilį pasistatėme Olimpiečių gatvėje, nesigrūdome arčiau Katedros aikštės. Girdėjome, jog nebus jokio renginio, bet norėjome prasiblaškyti, pamatyti pasipuošusį centrą“, – motyvus pamatyti eglės įžiebimą gyvai dėstė Saulius.

„Aš neišrankus, neturiu dar nuomonės apie eglę, gal žmona pakomentuos“, – šypsojosi vyras.

Būrelis paauglių merginų eglės fone nuolat darė asmenukes ir iškart rinko gražiausias akimirkas. Paklaustos kodėl eglės įžiebimą stebėjo ne namuose per TV ekraną, tvirtino norėjusios susitikti su draugėmis, juk „namuose visą dieną nesėdėsi“.

Vilnietė Karolina teigė, kad į miestą išėjo susitikti su seniai matyta bičiule, norėjo kartu išgerti kavos.

„Prie eglės dar reikės priprasti, nežinau, ar graži. Čia gana tamsu, gal prie didesnio apšvietimo atrodytų geriau. Bet gal ir nieko, ji spalvota, įdomi“, – įspūdžiais apie eglę dalinosi Karolina.

Ji žinojo, jog šiemet buvo rekomendacija eglės įžiebimą stebėti namuose per TV ekraną, tačiau nesijaučia padariusi nusikaltimą.

„Nemanau, kad išeiti pasivaikščioti gryname ore yra nuodėmė, dėviu kaukę, aplink irgi matau žmones su kaukėmis, tad nemanau, kad virusas čia gali plisti“, – svarstė Karolina.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (880)