Kažkaip su metais vis anksčiau pamainos prasideda, - bambėjo prieš antrą valandą ryto (nakties?) keldamasis Vytaras, dar prieš kurį laiką tvarkęs nebaigtus Lietuvoje reikalus savo ištikimo plazminio VEF’o pagalba (apie šį aparatą detaliai pasakojau būnant Pietų Amerikoje. Tai toks didelis kompas, kurį įjungus į tinklą, dingsta elektra kelių šalia esančių namų gyventojams.)
Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius Tsukiji turguje
© "Starkaus & Radzevičiaus kelionių" nuotr.

Sakyčiau, darbo sąlygos vertos rimto tarnybinio laiško profsąjungoms. – Tęsė jis. Bambėjo, bet kilo. Lėtai, nelabai užtikrintai, užtat atkakliai. Ne žvaliau iš šalies turėjau atrodyti ir pats, pašiauštais, dar prieš kameras nesulaižytais plaukais, nereaguodamas į priekaištus, bandžiau surasti kažkokią stebuklingą priežastį viską atidėti rytojui. Ar kitam kartui. Tiesa, trumpai. Juk laukė neabejotinai viliojantis vizitas – viena didžiausių Tokijo žvaigždžių, Tsukiji žuvų turgus.

Dėl vizito į jį ir leidimo filmuoti mūsų ambasada vargo ilgai. Susidarė vaizdas, kad ten ne keli apsimiegoję žiopliai su kamerom užsuks, o tarp prekystalių įvyks tiesioginė Oskarų teikimo ceremonijos transliacija, dėl ko ten dirbantiems žmonėms žuvimi atsiduodančius drabužius teks pakeisti smokingais. Už savus. Tiesa, išlaidauti teko, bet tik mums.

Sėkmingai užpildžius krūvą anketų ir atsakius į dažnai sunkiai atsakomus, tiesa, vietomis logiškus klausimus (pvz.: “O kam jums filmuot? Pas mus jau filmavo. Yra net internete…”), turėjome nusipirkti guminius batus. Tokia tvarka. Žinant, kad Vytaras iš Lietuvos lagamine jau vežėsi plaukmenis, visus du vnt., dar pora guminių batų nebeatrodytų keistai. Net priekabiausiam muitininkui. Tačiau tuomet vietos galėjo nebelikti kiaulės žarnoms, o to negalėjome sau leisti. Tad teko aukoti japoniškus pinigus ir botus nusipirkti vietiniame prekybos centre. Neblogi pasitaikė, blizgūs, it...

Bet ne apie Velykas dabar. Trečią ryte jau stypsojome prie turgaus budėtojo, aplinkui tvyrant atvykstančių ir žuvies konteinerius, dėžes, bei rezervuarus dideliais greičiais kraunančių sunkvežimių triukšmui. Gavom po raištį ant rankos. Ir viskas. Jokios ginkluotos palydos, feiskontrolo, užstato, bei specialių apmokymų, kaip teisingai fotografuoti selfį su negyva žuvimi. Tik trumpas mandagaus budėtojo įspėjimas: Būkite atsargūs, žmonės čia kitokie nei sutikote mieste. Jie pavargę, o dėl to - piktesni.

Gali būti, tačiau piktas žuvies turgaus krovikas drąsiai galėtų būti pripažintas savaitės mandagumo etalonu kokioje europinėje įmonėje. Net tuo atveju jei lakstydamas su savo bačką ant padėklo su ratais primenančiu aparatu pervažiuoja naujų, blizgančių guminių batų galus. Ir net to nepastebi. Pats kaltas, stebėk aikštę. Tai, beja, puikiai padeda atsibusti ir įsilieti į milžinišką žuvies vidinio pasaulio perkėlimo link jai skirtų amžinųjų vandenynų gylių punktą.

Įsimintiniausias potyris čia – žuvies ir tunų aukcijonai. Tai, kas dirbantiems kasdienybė, atvykusiems yra tikras spektaklis. Po ilgo pirkėjų pasirengimo ir kruopščios prekių apžiūros, suskambus varpeliams, prasideda aukciono šeimininkų šou, kurie dainavimo, repavimo, griežto raginimo šūksniais, sumišusiais tuo pat metu su švelnaus ir atlaidaus tono natomis sugeba per dešimtį minučių sutvarkyti reikalus ir oriai pasišalinti iki kitos dienos.

Kaip ir mes, kurie žygiavome ruoštis savam vakaro divertismentui, tam tikram, simboliniam skolos gražinimui japonų žmonėms už matytus vaizdus – specialiam lietuviško maisto pristatymui pačiame Tokijo centre.

P.S. Už pagalbą nuoširdžiai dėkojame Lietuvos ambasados Tokijuje darbuotojams, ypač - poniai Galinai Meilūnienei.

Daugiau naujienų – „Facebooke“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Prognozė: būsime vieniši ir be vaikų, bet pinigų turėsime daugiau (12)

Iki 2030 metų vienišų asmenų skaičius pasaulyje išaugs beveik 30 proc., o bevaikių šeimų bus...

Sukrėstas liudininkas papasakojo apie barbariškai mergaitę Kaune talžiusius jaunuolius (519)

Trečiadienio vakarą Kaune – barbariškas įvykis. Buvo sumušta maža mergaitė. Policija...

Kiek eurų padidės alga, jeigu valdantieji pakeis jos skaičiavimą (72)

Apie būsimas mokestines permainas visuomenę žadama informuoti iki balandžio 10 d. Tačiau jau...

Išniokotas Klaipėdoje tragiškai žuvusio modelio kapas: artimieji žalą vertina šimtais (6)

Vagys nuniokojo Vilniaus Sudervės kapinėse esantį kolumbariumą. Sugadintos net 23 amžinojo...

Pasakė, ko laukti per Velykas: artėjantis savaitgalis liks tik malonus prisiminimas (29)

Nors pastarosiomis dienomis, atrodo, į Lietuvą vėl sugrįžo vėsūs orai , artėjantis...

Apsilankė Lenkijos restoranuose: čia skaniai pavalgyti galima už 1 eurą (156)

Daug lietuvių važinėja į Lenkiją apsipirkti, bet netrukus gali pradėti ir skraidyti į šią...

Buvęs CŽA vadas: Trumpas bijo Putino (146)

Buvęs JAV Centrinės žvalgybos agentūros ( CŽA ) vadovas Johnas Brennanas davė suprasti, kad...

Į parduotuvę Šiauliuose įvažiavo moters vairuojamas automobilis išdaužė vitrinos stiklą, išvartė skalbimo mašinas (25)

Šiauliuose, Tilžės g., į buitinės technikos prekių parduotuvę įvažiavo automobilis „Volvo“.

NASA tyrinėja paslaptingas dangaus šviesas (5)

Prieš maždaug trejus metus astronomų mėgėjų bendruomenėje pasklido žinia apie visiškai naujo...

Mitai apie vandenį: ar nedarote klaidų jį gerdami? (25)

Kasmet kovo mėnesio 22-ąją pasaulyje minima Vandens diena . Apie jo naudą organizmui girdima...