Baudžiamasis persekiojimas dėl abortų paskatino moteris imtis baisių priemonių

Dabar gyvuoja gana skirtingas požiūrį į abortą: vieni teigia, kad moteris turėtų pati nuspręsti, ką daryti su savo kūnu, kiti šią medicininę procedūrą vadina įteisinta žmogžudyste. Šiaip ar taip, dabar abortas yra legali procedūra. Bet buvo laikai, kai tiek moteris, tiek tas, kuri padėjo jai netapti motina, atsidurdavo už grotų.

Gimdyti ar negimdyti? SSRS moterims tai buvo vienas aktualiausių klausimų, atsižvelgiant į socialinės ir politinės situacijos nenuspėjamumą. Ikirevoliucinėje Rusijoje įstatymai draudė abortus. Bausmės kodeksas abortą prilygino žmogžudystei ir numatė laisvės atėmimą iki 5 metų.

„Mums reikia žmonių. Abortas, besiformuojančio gyvenimo sunaikinimas, yra nepriimtinas mūsų socializmo kūrime“, – buvo rašoma to meto laikraščiuose.

Bet jei carinėje Rusijoje dirbtinis nėštumo nutraukimas buvo vertinamas daugiau nei neigiamai, tai jaunoji sovietinė valstybė pasirodė lenkianti likusią planetos dalį savo tolerancija nenorėjusioms gimdyti moterims.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)